„T zona riebesnė, jai reikia dažnesnio šveitimo ir valymo, o skruostų zona dažniausiai sausesnė, tad ją reikia labiau drėkinti ir maitinti. Tačiau yra išeitis – naudoti skirtingas veido kaukes skirtingiems poreikiams“, – naujos „Artistry“ kaukių kolekcijos pristatyme tikino kosmetologė Jorė Rukšėnaitė ir dalinosi patarimais, kokias kaukes rinktis ir kaip jas derinti tarpusavyje.
Kodėl kaukės?
„Ilgą laiką kaukės buvo suprantamos kaip prabangos prekė, kuri nėra būtina, skirta tik odos palepinimui. Tačiau šiandien šis požiūris pamažu kinta: tarša didėja, saulės spinduliai aktyvėja, mums reikia efektyvesnių priemonių – vien tik drėkinimo nepakanka. Kaukių sudėtis turtingesnė, efektyvesnė, todėl jos pelnytai grįžta į kosmetikos pasaulį“, – pristatyme susirinkusioms žymioms mados tinklaraštininkėms pasakojo kosmetologė.
Kodėl nėra vienos, tinkamos visiems?
Skirtingų kaukių maišymas, dar žinomas #multimaskingterminu – tai grožio industrijos hitas, turintis daugiau nei 50 tūkstančių įrašų „Instagram“ socialiniame tinkle. Tai tendencija, kuomet skirtingų tikslų, spalvų kaukės yra naudojamos skirtingose veido zonose vienu metu.
„Dažnai kiekvienai veido sričiai iš kaukės reikia vis kitų savybių. Pavyzdžiui, jūsų kaktos odai dažnai būna būdingos kitos odos problemos nei jūsų skruostams. Jeigu turite sausą odą, jūsų kakta ar smakras retkarčiais vis tiek tampa riebesni. Arba, jei turite riebią odą, vis tiek galite jausti skruostų išsausėjimą, priklausomai nuo sezono. Tai ypač aktualu Lietuvoje, kai keičiantis sezonams, keičiasi ir odos priežiūra“, – teigia J. Rukšėnaitė.
Skirtingos veido zonos – kas joms būdinga?
Didžiausia zona mūsų veide – tai T zona, kurią sudaro kakta, nosis ir smakras. Čia dažniausiai kaupiasi nešvarumai, ši zona paprastai yra riebesnė, todėl jai būdingi spuogai, išsiplėtusios poros. Kasdienėje priežiūroje šiai zonai svarbus šveitiklis, kremas, valomosios kaukės, serumai su rūgštimis. Paakių zona priešingai – bene jautriausia zona, nes jos oda yra itin jautri ir plona. Ši zona lengvai dehidratuoja, todėl paakiuose greičiausiai atsiranda raukšlės. Skruostų zona – tai taip pat gana didelė veido zona, kurioje dažnai pasireiškia hormoninio tipo spuogai, ji labiausiai linkusi sausėti, tad jai svarbus drėkinimas ir maitinimas.
„Kitos zonos, kurias išskirčiau: dekoltė ir kaklas. Manau, kad šios zonos per mažai vertinamos ir joms skiriama per mažai dėmesio. Jos yra jautresnės ir labiau pažeidžiamos, su amžiumi labai išryškėja jų priežiūros klaidos. Dėl to dekoltė ir kaklas anksti susensta, susiraukšlėja, atsiranda pigmentinės dėmės“, – teigia kosmetologė.
Kokias problemos mums būdingos ir kokio sprendimo joms reikia?
1. Būtiniausias – drėkinimas
Nesvarbu, koks būtų jūsų odos tipas – jai būtinai reikia drėkinimo. Juk ne veltui sakoma, kad vanduo – jaunystės šaltinis. Todėl tiek mišrią, tiek sausą, tiek riebią odą drėkinti būtina. Paprastai drėkinama visa veido oda, arba tik tam tikra odos zona, pavyzdžiui dažnai aplink nosį ir burną oda būna sujautrėjusi, išsausėjusi ir pleiskanota.
„Pačios sausiausios vietos yra jūsų skruostai, lūpos ir oda aplink akis. Joms patiks kaukės, kuriose gausu lipidų turinčių sudedamųjų dalių, įvairių aliejų, glicerino, šlapalo, hialiurono rūgšties. Taip pat antioksidantų turinčių sudedamųjų dalių kaip žaliosios arbatos ekstraktas, kuris pripildo odą ilgalaikiu drėgmės pojūčiu. Gelio pagrindu veikiančios kaukės geriausiai prisotins odą drėgme“, – tikino kosmetologė.
2. Papilkėjimas, pigmentacija ar skaistumo praradimas
Pasibaigus vasarai ir pamažu blėstant įdegiui, greitai pamatome saulės padarytą žalą odai. Mūsų oda papilkėja, atsiranda pigmentinės dėmės, ji praranda lygią ir vientisą spalvą.
„Pagrindinės sudedamosios dalys, pagerinančios odos tekstūrą ir pigmentaciją, yra tos, kurios skatina odos ląstelių regeneraciją. Tam padės ingredientai, kurie sumažins melanino gamybą odoje. Į šviesinančias kaukes dažniausiai įeina vitaminas C, kuris suteikia skaistumo ir spindesio. Rinkitės lengvos tekstūros formulę, kuri nedirgintų odos“, – sako kosmetologė.
3. Riebi oda ir besikemšančios poros
Riebioms zonoms ieškokite ingredientų, kurie pritraukia ir suriša odos riebalus, jos neišdžiovindami, pavyzdžiui, molio, medžio anglies ar purvo.
„Molis – puikiausias tokių kaukių ingredientas. Molis gali padėti kontroliuoti odos riebumo išsiskyrimą, kas ypač naudinga odai, kuri linkusi į spuogus“, – tikina J. Rukšėnaitė.
4. Stangrumą praradusi oda
Klaidingai manoma, jog suglebusi oda yra tik vyresnių moterų problema. Dažnai ja skundžiasi ir jaunesnės panelės, o priežastis – pernelyg didelis UV spindulių kiekis. Jie veikia gilesnius odos sluoksnius, pažeisdami odos ląstelių atsinaujinimą, kurios atsakingos už elastingumą ir stangrumą. Taip pat išsausėjusioje odoje dėl paviršinės dehidratacijos atsiranda smulkios raukšlelės.
„Yra daugybė puikių odos senėjimą stabdančių ingredientų, kuriuos galite rasti skirtingų kaukių sudėtyje. Ypač atkreipčiau dėmesį į vitaminus ir antioksidantus, kurie pasižymi galingomis regeneracinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis: jie gali padėti pagreitinti ląstelių atsinaujinimą ir sumažinti plonų raukšlelių gilėjimą ir neleisti atsirasti naujoms“, – teigia kosmetologė.
Kaip paruošti odą kaukėms?
Naudokite kaukes iškart po dušo. Ką tik nupraustas ir švarus veidas – tai būtina sąlyga kaukės naudojimui.
Pirmiausiai nušveiskite. Po vasaros dauguma pamiršta šveitimą, nes nori išsaugoti įdegį, tačiau šveitimas aktualus visais metų laikais. Kai kurie žmonės mano, kad jų oda yra sausa, todėl jie sluoksniuoja storus kremų sluoksnius, kai iš tikrųjų pirmiausiai turėtų nušveisti negyvas ląsteles tam, kad kaukės tinkamai veiktų.
Nepamirškite drėkinimo. Po kiekvienos kaukės naudojimo, ją kruopščiai nuplaukite ir nepamirškite odos tinkamai sudrėkinti. Naudokite lengvą drėkinantį losjoną arba maitinamąjį kremą.
Naujas sprendimas išskirtinei odos priežiūrai
Kosmetologė Jorė Jurkšėnaitė, kad kiekviena moteris skirtinga, todėl vienas sprendimas – paprasčiausiai neegzistuoja. Tačiau personalizuotas požiūris į odos priežiūrą padeda išspręsti kelias odos priežiūros problemas vienu metu.