Ir jei ji susiformuoja asimetriška dėl augimo traumų, pakinta dėl nėštumo, gimdymo ar žindymo arba į ją pasikėsina liga, moterys patiria gilių išgyvenimų ir ilgainiui išgyvena nemažą savivertės stoką.

Tačiau specialistai sako, kad išlaikyti idealią krūtinės formą ir net panaikinti įgimtą krūtinės asimetriją – misija įmanoma bei atskleidžia, kaip tai padaryti.

Kodėl susiformuoja nevienodos krūtys


Krūtinė – skirtingai nei daugybė kitų kūno audinių – sudaryta iš liaukinio ir riebalinio audinio, ji mergaitėms pradeda formuotis apie 11 metus ir galutinę išvaizdą įgyja apie 17–18 metus. Kiekvienos moters krūtinė yra šiek tiek asimetriška, tačiau tai nėra akivaizdžiai matoma. Ir vis dėlto kai kurioms moterims dėl raidos sutrikimų, hormoninių pokyčių brendimo laikotarpiu užauga skirtingos krūtys, dažniausiai besiskiriančios vienu ar net dviem dydžiais.

Krūtų asimetriją gali nulemti ir nebūtinai raidos sutrikimai: krūtinė gali žymiai pasikeisti ir bėgant metams, besilaukiant vaikelio, pradėjus žindyti ir pan. Mat moters krūtinėje esantis liaukinis audinys itin jautriai reaguoja į organizme vykstančius hormonų pokyčius – jis plečiasi arba susitraukia, keičiasi jo forma.

Dar viena priežastis, dėl kurios susiformuoja krūtų asimetrija, itin skausminga – taip atsitinka moteriai susirgus krūties vėžiu ir pašalinus dalį su piktybinėmis ląstelėmis.

Ar įmanoma išvengti krūtų asimetrijos


Gydytojai krūtų asimetrijos problemas skirsto į kelis tipus – įgimtas ir įgytas. Įgimtą asimetriją turinčios moterys lengviau išgyvena šią problemą, nes nuo pirmųjų problemos atsiradimo dienų išmoksta maskuotis, susigyvena su trūkumu. Kur kas didesnę psichologinę traumą patiria tos moterys, kurios gimsta su normalia krūtine, tačiau ji įgyja pastebimų defektų.

Nereta moteris, siekdama išspręsti įgytą krūtinės asimetrijos problemą, imasi intensyvaus sporto. Specialistų teigimu, tai išties sutvirtina krūtinės ląstą, raumenis, gerina kraujotaką ir dažniausiai, – vienodai patobulina ne vienos kūno dalies, o viso kūno formas.

Jei skirtumas tarp krūtų – pusė dydžio, jis tampa mažiau pastebimas, tačiau dažnu atveju sportuojant asimetrija ir dar labiau išryškėja bei sukelia daugiau psichologinių problemų. Tokiu atveju specialistai taiko įvairius nechirurginius gydymo metodus, tačiau neretai tenka imtis ir kompleksinių chirurginių priemonių.

Skiriasi ne tik dydis, bet ir forma


SV Plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas ekspertas dr. Saulius Vikšraitis teigia, kad dažniausiai moterys nori pašalinti krūtų asimetriją tais atvejais, kai viena krūtis nuo kitos skiriasi 1–1,5 dydžio, nes toks skirtumas jau gana žymus ir sunkiai maskuojamas net ir po drabužiais.

„Paprastai tai nėra tik dydžio problema – kartu su ja seka ir kiti defektai: skirtinga pačių krūtų forma, jų suplokštėjimas, suglebimas ir pan. Visa tai pašalinti gali prireikti ir kelių operacijų“, – sako specialistas.

Lengviausias kelias – kai viena krūtis šiek tiek mažinama ir asimetrijai pašalinti nereikalingi implantai. Tuo metu šiek tiek sudėtingiau, kai abi krūtys mažos, skirtingų dydžių ir formų – tokiu atveju plastikos chirurgui reikia ne tik išgauti estetišką vaizdą, bet ir atlikti itin kruopščius matavimus, skaičiavimus pagal bene dešimtį įvairių parametrų.

„Tačiau būtent tokių operacijų kiekvienoje plastinės chirurgijos klinikoje Lietuvoje yra labai daug, nes žinia, lietuvaitės yra lieknos, turi nedideles krūtines, o po gimdymo dažnai vyksta krūtų audinio hipotrofija ir jos dar labiau sumažėja“, – sako dr. S. Vikšraitis, pridurdamas, kad vis dėlto patiems chirurgams didžiausiu iššūkiu tampa operacijos, kai viena krūtis yra ideali ir jos nereikia operuoti, o kitą – pritaikyti prie tos, kurią sukūrė gamta.

Tenka spręsti ir neprofesionalių operacijų pėdsakus


Gydytojas ekspertas dr. S. Vikšraitis neslepia, kad be jau minėtų priežasčių, krūtinės asimetrija gali atsirasti ir po ne visai tinkamai atliktos plastinės krūtų operacijos. Tačiau dažniausiai chirurginiu būdu sprendžiamos įgimtos ir po gimdymo ar žindymo įgytos krūtų asimetrijos.

„Kiekvienu atveju situacija labai atidžiai įvertinama ir ypač, – jei krūtų asimetrija susiformavo po gimdymo. Tariamės su pacientėmis ir pirmiausia siekiame ją spręsti kitais būdais, pavyzdžiui, taikant hormonų terapiją, ir tik tais atvejais, kai niekas nepadeda, sudarome kompleksinių chirurginių priemonių planą“, – sako didelį pacientų pasitikėjimą turintis gydytojas.

Jo teigimu, kiekviena tokia operacija būna labai skirtinga, nes kiekvienas atvejis – individualus. Tačiau visada siekiama pirmiausia suvienodinti krūtis, atstatyti jų jaunatvišką formą taip, kad moteris jaustų ir fiziologinį, ir psichologinį komfortą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)