Interneto platybėse pasirinkome du jauninančius kremus. Abu gerai žinomi ir populiarūs Lietuvoje. Vienas kainuoja 13 eurų, kitas – 96. Skirtumas nemažas. Paprašėme estetinės medicinos specialistės, tinklalapio odosministerija.lt autorės Jolitos Sičiūnaitės išanalizuoti abiejų kremų sudėtis ir pasakyti, ar išties brangesnis yra geresnis? Maža to, pašnekovė pažėrė itin naudingų patarimų, į kokias kremų sudėtines dalis reikia atkreipti dėmesį, renkantis kremą, kad jis būtų naudingas, o ne žalingas.
– Kremų sudėtis dažniausiai yra labai ilga ir sunkiai suprantama, jei neturi atitinkamo išsilavinimo. Į ką paprastam vartotojui (moteriai) reikėtų atkreipti dėmesį?
– Ant pačios etiketės dažnai išvardijamos kelios aktyvios medžiagos, kurios konkrečiam kremui žada tam tikrą poveikį, tačiau pasižvalgius po ingredientų sąrašą – super galiomis pasižyminčios aktyvios medžiagos neretai pozicionuojasi pačioje sąrašo pabaigoje, o tai reiškia, jog gamintojas nekuria savo receptūros pagal įvardintą aktyvią medžiagą, todėl konkreti medžiaga – negali ir negeba įgyvendinti savo fitoterapinių savybių ir suteikti odai tai, ką žadėjo etiketė.