Pirmąją vietą užėmė Niujorkas – už gebėjimą potencialias moteris verslininkes pritraukti ir palaikyti sukuriant geriausiai įvertintą palankią darbinę aplinką. Toliau eilės tvarka išsirikiavo Londonas, Bostonas, San Franciskas ir Stokholmas. Palankiausias Europos miestas pagal išvystytas technologijas – Londonas, o pagal kultūrinę aplinką – Stokholmas. Tuo tarpu kiti du Europos miestai – Paryžius ir Berlynas – indekse įvardyti kaip vieni sparčiausiai kylantys vis į aukštesnį reitingą penkiasdešimtuke.

„Visame pasaulyje moterų verslumo lygis per 2017 m. išaugo 13 proc., tai atspindi vis daugiau moterų viešajame ir privačiame sektoriuje daugelyje regionų visame pasaulyje. Tačiau moterų valdomo verslo sėkmę vis dar gali riboti finansinės, technologinės, kultūrinės ir politinės kliūtys, – teigia Karen Quintos, „Dell“ komercijos direktorė ir vykdomoji viceprezidentė. – Tikime, kad parengta išsami palankiausių moterims verslininkėms miestų analizė bei pasiūlyti veiksmų planai dešimčiai miestų suteiks daugiau galimybių politikams ir miestų lyderiams nuo analizių pereiti į realius veiksmus gerinant potencialioms moterims verslininkėms skirtą aplinką, o kartu ir visą globalią ekonomiką.“

9-ame metiniame moterų verslininkių tinklo viršūnių susitikime (angl. Dell Women Entrepreneur Network Summit) organizacija paskelbė tyrimo „2017 m. moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ (angl. 2017 Women Entrepreneur Cities Index (WE Cities) rezultatus bei pristatė naujus praktinius įrankinius, skirtus vietos valdžios institucijoms ir politikams, siekiant padėti moterims verslininkėms sėkmingai vystyti savo verslus.

Technologijų bendrovė kartu su „IHS Markit“ parengė išsamią analizę dėl kliūčių ir galimybių verslininkėms naudotis finansiniais ir naujausiais technologiniais ištekliais bei pristatė rekomenduojamus veiksmų planus, skirtus pagerinti verslo ekosistemą moterims verslininkėms dešimtyje miestų. Tarp šių miestų – dvi Europos sostinės: Amsterdamas ir Londonas.
Šiuose veiksmų planuose apžvelgiamos stipriosios miestų sritys ir tos, kurioms reikia pokyčių, miestų valdžiai pristatyti moksliniais tyrimais ir rekomendacijomis pagrįsti sprendimai, kaip skatinti potencialias moteris verslininkes. Veiksmų planai parengti šiems miestams: Ostinui, Bostonui, Meksikui, Torontui, Londonui, Amsterdamui, Sidnėjui, Tokijui, San Paului ir Singapūrui.

„Remiantis išsamiais duomenimis ir analize, kai pašalinamos kliūtys moterų verslumui, miesto ekonominėse perspektyvose pastebimas itin didelis pakilimas, – sako organizavijos vyriausybės reikalų viceprezidentas Crisas Turneris. – Atliktas tyrimas ir parengti veiksmų planai leidžia daryti įžvalgas ir suprasti, kokie miestai iš sąrašo gali mokytis vienas iš kito ir skatinti politinius pokyčius, siekdami pritraukti ir remti moteris verslininkes.“

Remiantis pastarųjų šešerių metų potencialių moterų verslininkių tyrimų duomenimis, nustatytos penkios svarbios miesto ypatybių kategorijos: kapitalas, technologijos, talentai, kultūra ir rinka. Šios kategorijos suskirstytos į dvi grupes – darbinę aplinką ir palankią aplinką. Bendrą įvertinimą sudaro 72 rodikliai, iš kurių 45, t. y. beveik du trečdaliai, apima lyties aspektą. Individualūs rodikliai suskirstyti pagal keturis kriterijus: tinkamumą, pagrindinių duomenų kokybę, indekso unikalumą ir lyties aspektą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)