Visada atsiranda priežastis, kad dar ne laikas. Prieš kažkurį laiką gavau nuotraukas iš jos naujo draugo, kur jie kartu leidžia laiką kurortuose.

Santykiai buvo nutrūkę kažkurį laiką jos iniciatyva. Po to vėl atsinaujino, tik 100 proc. pasitikėjimo kažkaip neliko. Ar yra šviesa tunelio gale ar aš apskritas kvailys?
Ačiū.

Susiję straipsniai
Darius Ražauskas
Darius Ražauskas
FOTO: DELFI / Andrius Ufartas

Atsako santykių ekspertas Darius Ražauskas.

Sveiki,

santykiuose mes visi daugiau ar mažiau „apskriti kvailiai“, tame tarpe ir aš ne išmintis. Kodėl taip yra? Mes linkę pasiduoti ir tikėti emocijomis. Viltis santykiuose tikrai miršta paskutinė.

Ką jums daryti? Pirmiausia reikia sau atsakyti ar prasminga kurti santykius, jei esate skirtinguose žemynuose. Daugelis tyrimų patvirtins (žinoma su išimtimis), kad atstumas yra svarbus faktorius, kuris, jei tęsiasi per ilgai, išskiria. Atstumas tarp poros pateisinamas tik trumpam laikui, bet ne pastoviai. Taigi, ar realu jums gyventi kartu vienuose namuose? Ar tai galima pasiekti?

Neištikimybė arba nauji draugai šalia nėra lemiamas faktorius. Nėra neištaisomų klaidų. BET, atstumas, jeigu jis nebus panaikintas, tada santykiai, manau, neturi jokios ilgalaikės perspektyvos.

Ką daryti pereinamuoju laikotarpiu (siekiant moters arba išgyvenant išsiskyrimą su ja)? Vyrui labai svarbu išsikelti naujus tikslus, augti ir psichologiškai keistis. Saviugda ir savianalizė yra raktas. Skambės žiauriai ir radikaliai. Pasiekti laimę ir pilnatvę gyvenime galite tik nuolat augdami. Moteris tai puikiai mato ir jaučia.

Aklas spėjimas (reiktų daugiau duomenų). Jums reikia pradėti augti ir keistis kasdien, o draugei pateikti ultimatumą – paprašyti pasirinkti su kuo nori bendrauti. Papasakokite savo rimtus ketinimus ją vesti ir paprašykite apsispręsti. Jos sprendimo reiks išsireikalauti ir jį priimti. Kitaip dar daug metų galite skraidyti rožinėse svajonėse ir tikėtis stebuklų. Daugiau ryžto ir konkretumo. Jūs jau, kaip suprantu, seniai vienas kitą pažįstate. Laikas konkretiems žingsniams, o ne svajonėms ir nepagrįstam laukimui.

Ir pabaigai, įsimylėjimas nėra vienkartinis ar retas, nepasikartojantis dalykas. Tai tik santykių pradinis etapas. Kiekvienas įsimylėjimas baigiasi (kai gyveni kartu), prasideda pripratimas, vėliau trūkumų matymas tada konfliktų stadija, na, ir tada dažniausiai skyrybos.

Konfliktų stadija – tik pusė kelio. Pradėjus dirbti su savimi, keistis, augti ir studijuoti santykius galimi tolimesni etapai, vedantys į poros brandą, pagarbą, giluminę draugystę ir galų gale meilę. Ką aš noriu pasakyti? Panašu, kad jūs įsimylėjimo stadijoje. Sėkmingai pasibaigus šitai istorijai jūsų lauks dar ilgas kelias į konfliktus ir kompromisų meną. Meilė, tai ne svaigimas vienas dėl kito, o tarnystė ir aukojimasis dėl kito. Tai ateina tik su laiku ir skaudžia patirtimi. Gera knyga pradžiai pradėti domėtis apie jus laukiančius santykių išbandymus – Marko Gungoro „Per juokus į geresnę santuoką“.

Įkvepiame, iškvepiame. Nebesvajojame. Skambiname jai ir kalbame. Ne rytoj, ne poryt. Šiandien.

Nesutariate su antrąja puse ar nežinote, kaip elgtis susiklosčiusioje situacijoje? Siųskite savo išsamų santykių problemos aprašymą ir gaukite Dariaus Ražausko patarimą. Anonimiškumą užtikriname.

include("/www/delfi/php/local/formAdmin/gen/265.inc"); ?>

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės