„Laser Prime“ vadovė Tatjana Aliukonienė pranešime spaudai papasakojo, ką reikėtų žinoti vasarą, ko reikėtų vengti ruošiantis vizitui ir ko tikėtis iš plaukų šalinimo procedūros.

Ką reikia žinoti, norint plaukelius šalinti vasarą

Nors ši procedūra naudojama nuo 1980-ųjų, dabar toks plaukelių šalinimo būdas populiaresnis nei bet kada anksčiau. Tačiau tik visai neseniai atsirado galimybė plaukelius saugiai šalinti ir vasarą.

Norintiems procedūrą atlikti šiltuoju metų laiku, T. Aliukonienė rekomenduoja pasiteirauti grožio procedūrą atliksiančio specialisto, kaip veikia jų turimas lazeris. Senesnės kartos įrenginys į plaukelio folikulą kreipia didelį pastovų energijos impulsą. Taip šalinamas ne tik plaukelis, bet sudirginama ir aplink jį esanti oda, kuri tampa jaustresnė, parausta. Todėl besideginant saulėje oda lengviau pažeidžiama. Verta žinoti, kad senesnės kartos lazeriu nerekomenduojama šalinti plaukelių po deginimosi. Senos kartos lazeriai po saulės vonių gali odą nudeginti, palikti randų.

Naujos kartos lazeriai plauko folikulą veikia ne vienu didelės energijos impulsu, bet pakartotinais žemesnės energijos impulsais. Taip plaukelio folikulas įkaista palaipsniui ir oda nėra pažeidžiama. Šis metodas leidžia saugiai šalinti plaukelius vasarą. Todėl šiltuoju metų laiku ypač svarbu prieš procedūrą plačiau pasidomėti apie lazerį, kuriuo jums bus atliekama procedūra.

Kaip pasiruošti plaukelių šalinimo lazeriu procedūrai?

Be minėtų rekomendacijų T. Aliukonienė išskiria dar kelis svarbius dalykus:

  • Per pirminę konsultaciją būtina informuoti specialistą apie vartojamus vaistus. Jei procedūra paskirta po kurio laiko, iš anksto pasiteiraukite, ką galima vartoti, o ko ne. Jei reikalingas tolesnis gydymas, tiesiog sutarsite dėl kito vizito laiko.
  • Jei iki tol plaukelius šalindavote vašku ar kitomis priemonėmis, reikės maždaug 4 savaičių, kol plaukų svogūnėliai atsistatys. Tuo laikotarpiu rekomenduojama naudoti skutimosi peiliukus.
  • Prieš pat plaukų šalinimo procedūrą (likus ne daugiau nei 24 val.) švariai nuskuskite tuos odos plotus, nuo kurių bus šalinami plaukeliai lazeriu.
Tatjana Aliukonienė

Ar skaudės?

Tai vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, į kurį tikslaus atsakymo nėra. Kaip ir daugelis specialistų, Tatjana tikina, kad procedūra neskausminga. Tačiau viskas priklauso nuo lazerio, kuriuo daroma procedūra. Ji rekomenduoja prieš procedūrą padaryti namų darbus ir paklausinėti daugiau grožio salono atstovų apie lazerį. Pavyzdžiui, vienas iš klausimų galėtų būti, ar procedūros metu lazeris šaldo odos paviršių. Jeigu taip, tai procedūra tikrai nebus skausminga. Priešingu atveju skausmo dydis priklauso nuo žmogaus odos jautrumo ir emocionalumo.

Kokie atliekamos procedūros privalumai?

Vienas iš pagrindinių privalumų – ilgalaikis odos grožis, kai nereikia nei skutimosi, nei depiliacinių priemonių. Tad sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Tatjana pamini ir kitą svarbų aspektą – po šalinimo lazeriu seansų neįauga plaukeliai, kaip kad nutinka, pavyzdžiui, po skutimosi. Taip sumažėja ir odos uždegimų rizika.

Kuriose kūno vietose dažniausiai atliekamas plaukelių šalinimas lazeriu?

Pasak grožio specialistės, dažniausiai plaukeliai lazeriu šalinami nuo kojų, rankų, bikini srities, pažastų ir kitų kūno zonų, taip pat nuo smakro, skruostų ir veido dalies virš viršutinės lūpos.

Kiek procedūrų prireiks norimam rezultatui?

Vienareikšmio atsakymo nėra. Grožio studijos vadovė tikina, kad viskas priklauso nuo individualių odos ir plauko savybių. Turintiems plonus ir retesnius plaukelius gali pakakti maždaug 5 seansų, o turintiems tankius ir storesnius plaukus prireiks ir septynių. Suprantama, procedūros atliekamos specialisto nustatytu periodiškumu, atsižvelgiant į esamą situaciją.

Depiliacija namie

Ar tinka visų tipų odai?

Jei pasirinksite profesionalią įstaigą, naudojančią pažangią technologiją, lengvai ir saugiai atsikratysite net ir jautrios odos plaukelių. Pasak Tatjanos, šiuolaikiniai plaukelių šalinimo lazeriai pritaikyti visų tipų ir atspalvių odai.

Ar plaukų šalinimas lazeriu yra saugus?

Specialistė akcentuoja, kad procedūros saugumas nemažai priklauso nuo naudojamos technikos ir plaukelius šalinančio specialisto kompetencijos. Žinoma, ir pats klientas, kuriam atliekama procedūra, turi laikytis visų saugumo reikalavimų.

Metodas yra saugus ir patvirtintas įvairiais tyrimais, o naujos kartos licencijuoti aparatai atitinka griežtus kokybės bei saugumo reikalavimus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją