– Papasakokite trumpai, kas yra odos senėjimas ir kada jis prasideda?
– Kalbant apie veido senėjimą, reiktų paminėti ne tik odos, bet taip pat veido raumenų bei kaulinių struktūrų pasikeitimus. Tai yra trys pagrindinės struktūros, kurioms keičiantis, kinta mūsų veidas – atsiranda mimikos raukšlės, išnyksta taisyklinga apatiniojo žandikaulio linija, proporcingumas, formuojasi skysčių sankaupos veide bei papildomos odos klostės. Veido senėjimas – tai tolygi kaukolės kaulų, veido raumenų, stuburo bei kaklo raumenų, juos dengiančios odos deformacija. Jos metu raumenys keičia tonusą (nusilpsta arba spazmuojasi), kaulinės struktūros traukiasi, o oda bando prisitaikyti prie šių pokyčių.
– Kodėl moterų veidas sensta greičiau nei vyrų?
– Tos pačios tautybės vyrų ir moterų veidai senstant keičiasi panašiai, tiesiog moterys labiau linkusios pastebėti deformacijas ir jas akcentuoti, analizuoti. Estetinis veido grožis bei jaunatviškumas yra neatsiejama moters laimingo gyvenimo dalis. Priešingai, vyrai, siekdami pilnatvės jausmo, dažniausiai, išsikelia kitus tikslus.
– Nuo ko priklauso: kodėl vienos 40-metės atrodo it 30-ties, o kitos vyresnės?
– Neabejodama, galiu teigti, jog kaip atrodysime bėgant metams, pirmiausiai, priklauso nuo to, kokį turime suvokimą apie patį senėjimo procesą. Svarbu, kokia mūsų vizija ir kaip save įsivaizduojame bėgant metams. Ne ką mažiau svarbu žinoti, kokie procesai vyksta mūsų visame organizme. Taisyklingai stimuliuojant, balansuojant save, galime džiaugtis ilgaamžiška sveikata bei grožiu. Žinoma, mus veikiantys išoriniai faktoriai – patiriamas stresas, darbo specifika, visas gyvenimo būdas, yra labai svarbūs. Taip kaip ir visa informacija, kurią atsinešame genuose gimdami.