„Pirmiausia didžiuojuosi tais, kurie randat laiko sportui, moksliškai įrodyta, kad jis suteikia pačias geriausias emocijas ir nuramina mintis, tačiau tam, kad pasiektumėte geriausią formą, pakeiskite šiuos įpročius“, - sako Vilniaus senamiestyje įsikūrusios bendruomenės „JC Sport“ vadovas.

Daugelį Lietuvos įžymybių treniruojantis sporto profesionalas sako, kad pagrindinė sportuojančiųjų namuose klaida – per trumpas laikas apšilimui, o vėliau po treniruotės ir raumenų tempimui.

„Atėję į sporto treniruotes kartu darome apšilimo pratimus, tačiau namuose dažnas kamerą įsijungia tiesiai pakilęs nuo darbo kompiuteriu. Būtina skirti bent penkias minutes paprastiems pratimams – rankų, kojų tempimui, klubų sukimui. Lygiai taip ir po treniruotės, neskubėkite vėl grįžti prie rutinos, o kiekvieną vietą, kuriai skyrėte didesnę apkrovą, pratempkite“, - sako treneris.

Kitas pastebimas netinkamas įprotis – sportuojant šalia savęs neturėti vandens.

„Treniruotėse darome atskiras vandens pagurkšnojimo pertraukėles, tačiau sportuojantys namuose dažniausiai tikisi, kad viskas turi praeiti kaip galima greičiau, tikėtina, ir be vandens. Tai klaida, mums vanduo būtinas tuomet, kai darome intensyvias treniruotes, šis akimirksniu pasiekiamas atsistatymas galimas tik mažais gurkšneliais nuolat geriant vandenį“, - teigia J. Claude.

Trečioji trenerio įvardijama klaida – sportuojam kai „turim ūpo“, be rutinos.

„Sportas yra nenutrūkstantis procesas ir kiekvieno mūsų kūnas, supratęs, kad nuo šiol tai „nauja norma“ ims keistis. Jeigu sportuoti galite vos kartą per savaitę, rezultato nebus. Rekomenduoju tai daryti bent tris kartus per savaitę, idealu, jeigu savo kasdienybėje rasite pusvalandį per dieną, kurį skirsite sportui. Tai nebūtinai turi būti intensyvi treniruotė, tai gali būti pasivažinėjimas dviračiais su vaikais, tempimo pratimai ant kilimėlio ar lengvas bėgimas parke. Svarbu paversti tai rutina“, - akcentuoja sporto treneris.

Rekomenduojama per savaitę vieną treniruotę skirti širdies darbui stiprinti, vieną – presui ir nugaros raumenims formuoti, dvi – kūno lankstumui ir plastikai gerinti, dar vieną – minčių nuraminimui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)