Pasibaigus vasarai į kosmetologų kabinetus sugrįžta klientai, besiskundžiantys odos išsausėjimu, naujai atsiradusiais intensyviais bėrimais bei pigmentinėmis dėmėmis. Vasarą saulės voniomis besidžiaugiantys žmonės dažnai pamiršta, kad pasibaigus sezonui tai taps vienu tiesiausių kelių į aknės suaktyvėjimo pasekmes, rašoma pranešime spaudai. Spuogų atsiradimą gali lemti ne vien hormonų pusiausvyros sutrikimai, stresas ar nevisavertė mityba – saulės spindulių perteklius gali taip pat sudirginti odą bei sukelti pavojingus ir kartais netgi negrįžtamus jos pokyčius.
„Saulės spinduliai iš tiesų apmažina odos bėrimus, tačiau toks pagerėjimas yra laikinas. Ilgainiui dėl sutrikusios riebalinių liaukų funkcijos pakinta ir sebumo cheminė sudėtis, prarandama fiziologiškai svarbi antibakterinė savybė. Sebumas tampa klampesnės konsistencijos, todėl riebalams pasišalinti iš riebalinių liaukų pasidaro daug sudėtingiau – tai lemia sutrikusius apykaitinius procesus bei susikaupusį negyvų ląstelių sluoksnį, kuriame prasideda spuogais pasireiškiantis odos uždegimas“, – teigia kosmetikos ženklo „O.D.A.“ įkūrėja Irena Jokšienė.
Norint iš anksto užkirsti kelią odos dehidratacijai bei aknės paūmėjimui, kosmetologai pataria į kasdienės odos priežiūros rutiną įtraukti sebumo išsiskyrimą reguliuojančias bei keratinizaciją (odos ląstelių suragėjimą) mažinančias kosmetikos priemones. Efektyviai spuogų prevencijai rudens laikotarpiu tinka prausikliuose bei kremuose randamos antibakteriniu poveikiu pasižyminčios AHA rūgštys. Jos lengvai prasiskverbia pro viršutinį epidermio sluoksnį ir padeda pasišalinti negyvoms ląstelėms taip užkertant kelią tolimesniems odos bėrimams.
„Šiomis rūgštimis praturtinta kosmetika ne tik reguliuoja odos drėgmės balansą bei riebalinių liaukų aktyvumą – jos taip pat yra atsakingos už odos imuniteto stiprinimą. Todėl mūsų specialistai visada pataria į aknę linkusią odą turintiems klientams namuose naudoti kasdienei priežiūrai skirtus rūgštinius prausiklius, kurie švelniai pašalina susikaupusius nešvarumus ir reguliuoja riebalinių liaukų veiklą bei drėgmės balansą, – teigia I. Jokšienė. – Taip pat ilgai besidžiaugusiems saulės voniomis patartina sąžiningai naudoti intensyviai drėkinančius ir daug veikliųjų medžiagų turinčius veido kremus.“
Mokslininkai patvirtino įvairiapusę AHA rūgščių naudą žmogaus odai – tinkamos koncentracijos rūgštis dėl turimų antibakterinių ir antioksidacinių savybių užtikrina gilų keratozės bei spuogų išvargintos odos valymą. Rūgštys skatina odoje vykstančios kolageno sintezės darbą ir suteikia odai stangrumo. Šiai dienai jos yra pripažintos kaip viena patikimiausių prevencijų kovojant su ultravioletinių spindulių keliamais odos pažeidimais bei stabdant spindulių sukeltų navikų vystymąsi.
„Veido oda reikia rūpintis ne vien besikeičiant metų laikams ar jau sulaukus pirmųjų nemalonių pokyčių – privalu užtikrinti tinkamą kasdienę odos priežiūrą ir sąžiningai laikytis bendrų asmens ir odos higienos taisyklių, – teigia I. Jokšienė. – Jeigu nespėjote užkirsti kelio saulės iššauktam odos išsausėjimui bei pirmiesiems bėrimams, svarbiausia patiems neliesti ir nespausti spuogų namų sąlygomis. Geriau iš anksto kreiptis į specialistus ir užkirsti kelią daug rimtesnių odos ligų atsiradimui.“