Deja, įvairios vaizdo programėlės, skirtos verslo prezentacijoms, darbo pokalbiams, deryboms su klientais ar kitiems dalykiniams susitikimams, nėra ir greičiausiai niekada nebus pritaikytos maskuoti vaizdo konferencijos dalyvių išvaizdos trūkumus – atvirkščiai, jos juos tik dar labiau išryškina.

Bet yra daugybė būdų, kaip ne tik „pergudrauti“ vaizdą ekrane, bet ir realiai sustabdyti bėgantį laiką bei atrodyti patraukliai.

Vaizdas ekrane „transliuoja“ būsimas problemas

Išvaizdos trūkumai tikrai neatsiranda dėl pandemijos ar iškreipto virtualių konferencijų vaizdo. Bet ne paslaptis, kad filmuotas vaizdo įrašas ar vaizdo transliacija internetu, taip pat per televiziją išryškina ir parodo, kokie natūralaus senėjimo proceso nulemti išvaizdos pokyčiai laukia netrukus.

Todėl nieko nuostabaus, jei bendraujant gyvai vienas ar kitas žinomas žmogus atrodo jaunesnis, o ekrane ir ypač – stambiuose kadruose, matomi visi veido trūkumai: užkritę akių vokai, pasikeitusi veido spalva, gilios raukšlės ir suglebusi oda, o labiausiai – pasikeitęs veido kontūras, kuriame matyti sukritę skruostai bei ties žandikaulio linija nukarę maišeliai.

Specialistai sako, kad visa tai galima lengvai „pataisyti“: dažnu atveju pakaks vos kelių makiažo štrichų, o norintiems ilgalaikio efekto gali padėti ne tik kosmetinės priemonės, bet ir veido mankšta ar įvairios senėjimą stabdančios procedūros.

Pirmas žingsnis kovoje su senėjimu – nustatyti priežastis

Veido senėjimas yra natūralus procesas, kurio išvengti neįmanoma. Tik dažniausiai biologinį senėjimą paskatina ir kiti įvairūs veiksniai – vaistai, stresas, žalingi įpročiai, ligos, traumos ir kt.

Todėl prieš pradedant kovą su senėjimu, pirmiausia svarbu nustatyti priežastis. Jos dažnai ir padiktuoja situacijos sprendimą. Pavyzdžiui, jei odos senėjimą skatina ultravioletiniai spinduliai, sustabdyti senėjimą tikrai padės nuo saulės apsaugantys ir odą drėkinantys kremai, jei atsiranda pirmosios raukšlės – galbūt užteks sureguliuoti mitybą ir atlikti keletą neinvazinių kosmetinių procedūrų.

Specialistų teigimu, renkantis veido korekcijos būdus, labai svarbu įsivertinti kelis dalykus. Pirmiausia – išsiaiškinti, ar pakitimai atsirado dėl natūralaus senėjimo, ar tam turėjo įtakos kiti, išoriniai, veiksniai, o taip pat būtina atkreipti dėmesį, ar pokyčiai veide paveikė tik paviršinį odos sluoksnį – epidermį, ar jiems įtaką daro gilesni sluoksniai, tokie kaip derma, poodinis riebalų sluoksnis, raumenys ar net veido kaulų smulkėjimas, bendros konstrukcijos pasikeitimas.

Kaip bėgant metams natūraliai keičiasi veidas

SV Plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas ekspertas dr. Saulius Vikšraitis pastebi, kad kiekvienas žmogus sensta individualiai, o senėjimo požymiai vystosi trijose veido dalyse – viršutinėje, vidurinėje ir apatinėje.

Apie trisdešimtuosius gyvenimo metus atsiranda raukšlių aplink akis, žemyn ima svirti išoriniai antakių kampai, atsiranda odos perteklius viršutiniuose vokuose. „O žmonės, kurie dažnai susiraukia, kenčia ir nuo gilių vertikalių raukšlių tarp akių, nusvyra antakių kraštai ir taip susiformuoja pavargusio ir pikto veido išraiška“, – sako gydytojas.

Apie keturiasdešimtuosius metus keičiasi vidurinė veido dalis: suplokštėja skruostai, įdumba nosies ir lūpų raukšlės, o apie penkiasdešimtuosius metus sudrimba ir kaklo raumenys, veidą „papuošia“ pagurklis.

Tiesa, pastebėjus pradinius veido senėjimo požymius, nebūtina bėgti pas plastikos chirurgus – sustabdyti senėjimą ir ilgam gali padėti maskuojančiosios kieto hialurono injekcijos ties žandikaulio linija.

„Tai nesudėtinga ir pakankamai konservatyvi procedūra, kurios metu žandikaulis sutvirtinamas kalcio turinčiais užpildais“, – pasakoja dr. S. Vikšraitis. Jo teigimu, didžiausia bėda yra ta, kad dažnai žmonės nesirūpina pirminiais senatvės požymiais, o pagalbos kreipiasi tada, kai nebegali į save žiūrėti veidrodyje ar per tą pačią vaizdo konferenciją. Tokiais atvejais nelieka kitos išeities kaip tik daryti veido pakėlimo operaciją.

Paskutinis šansas pristabdyti senatvę

Gydytojas ekspertas teigia, kad tokios plastinės chirurgijos operacijos – paskutinis žingsnis į jaunystę. Paprastai jos atliekamos tik po daugybės konsultacijų ir įsitikinus, kad sustabdyti senėjimo požymių nebegalima kitaip.

Paprastai veido pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje, darant nežymius pjūvius plaukuose ir natūraliose odos raukšlėse. Operacija visuomet derinama prie paciento poreikių: juk vienam žmogui reikia pakelti sukritusius skruostus ir koreguoti apatinę veido dalį, kitam – apatinės veido dalies ir kaklo „pasmukimą“.

Operacijos metu patempiama ne tik veido oda, tačiau ir sutvirtinami gilesni sluoksniai: paodė, raiščiai ir raumenys. Priklausomai nuo esamos poakinės linijos deformacijos, skruostų sukritimo bei lūpų kampų nusileidimo papildomai dažnai naudojama pažangi endoskopinė technika.

Pasak dr. S. Vikšraičio, didžiausia tokių procedūrų siekiamybė – natūralumas, t. y. viską padaryti, kad būtų kuo mažiau intervencijų, o aplinkiniai nė nepastebėtų, kad buvo atliktos procedūros.

„Ir žinoma, labai svarbu pacientui grąžinti pasitikėjimą, šiek tiek atsukti laiką atgal ir pagerinti gyvenimo kokybę taip, kad žmogus norėtų matyti save veidrodyje, o ir žiūrėdamas, jaustųsi gražus ir sveikas“, – teigia jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)