M. Dovidaitei pozuoja ir įžymybės, ir jokios patirties neturintys žmonės. Fotografė juokauja, kad norint gražiai pozuoti, svarbiausia žinoti vieną taisyklę – sulenkti viską, kas lenkiasi.

„Keliai, alkūnės, riešai, kaklas... Ne veltui matome populiariausias pozas: į priekį šiek tiek sulenkta koja, sulenkta ranka ant juosmens ir šiek tiek į šoną palenkta galva. Tam yra daug variacijų kaip, pavyzdžiui, aukštai iškeltos rankos, sulenkta kilstelta koja, rankos prie veido.

Svarbu nestovėti visiškai tiesiam, nors tam tikroms nuotraukoms tinka ir „mokinuko“ poza, kai stovima visiškai taisyklingai, tiesiai. Tačiau visada svarbu, koks tos nuotraukos tikslas – idėja“, – sako fotografė.

M. Dovidaitė pastebi, kad dabar akį labiausiai patraukia natūralios nuotraukos.

„Kad gautum gražią ir natūralią nuotrauką, reikia iš prigimties būti itin fotogenišku – tokį žmogų galima „pagauti“ darant bet ką ir vis tiek bus nuostabi nuotrauka. Jei nesate labai fotogeniškas, tuomet prireiks daug darbo: reikia žinoti laikysenos subtilybes, kad darant tam tikrus veiksmus kūnas išliktų gražus, estetiškas, neatsirastų pagurklis ar pilvas, kurio iš tiesų net nėra.

Iš esmės tai galima išmokti kiekvienam, svarbu darant nuotrauką šiek tiek galvoti, įsivaizduoti save iš šono, per daug neįsitempti, bet ir pernelyg neatsipalaiduoti bei fotografuotis veiksme – einant, taisantis plaukus, užsidedant švarkelį, geriant kavą ar panašiai“, – patarimus žeria profesionali fotografė.

Jei nuotrauka norite perteikti emociją, M. Dovidaitė pataria fotografuotis veiksme ir padaryti kuo daugiau nuotraukų iš įvairių rakursų: „Taip fotografuojantis elkitės natūraliai tik šiek tiek galvokite apie save iš šono. Lengviau pozuoti dviese, galima apsikabinti, vienas kitą nešti, bučiuoti, šokti, susikabinti rankomis, kalbėtis.
“

Ką svarbiausia žinoti fotografuojantis lauke, o ką patalpoje?

Anot M. Dovidaitės, fotografuojantis svarbu suderinti foną ir šviesą.

„Taip, kartais šviesa vonioje labai gera, bet tualetas fone nėra labai estetiška, jei norime parodyti kaip gražiai išsipuošėme į renginį. Aš visada mieliau renkuosi lauko šviesą, nes ji mažiau įpareigoja ir laisviau galime rinktis foną.

Jei neturime papildomo apšvietimo, viduje geriau gaudyti šviesą nuo lango: atverkite užuolaidas, įleiskite šviesą, jei namuose šviesios sienos, nuo jų atsispindėjusi šviesa irgi gali būti pakankama, tuomet galima fotografuotis prieš langą.

Lauke šviečiant saulei galima kūrybingai išnaudoti šešėlius, ryškią saulės šviesą (nors tada geriau užsimerkti, turėti akinius nuo saulės, žiūrėti į šoną, arba jei nuotraukai tinka ir sugebate perteikti -natūraliai piktą veido išraišką); šiek tiek apniukęs oras pats idealiausias, nes tolygiai apšviečia tiek foną, tiek žmones“, – pataria profesionali fotografė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)