1. Padarykite išvadas
Ko stigo pirmoje santuokoje? Į šitą klausimą privalote atsakyti kuo konkrečiau. Galbūt ilgėjotės daugiau bendros veiklos, o galbūt atvirkščiai – jums trūko laiko sau. Jeigu jau pagalvojote, kaip į tokį klausimą atsakyti, pamėginkite aptarti suformuluotą atsakymą su nauju išrinktuoju. Tai padaryti būtina: juk žinote, kad nė vienas žmogus, net ir labiausiai mylintis bei atsidavęs, nesugeba skaityti svetimų minčių, o dialogas yra būtent tai, kas tampa bendravimo pagrindu ir stiprina santykius, rašoma portale marieclaire.ru.
2. Pateikite klausimų
Privalote pasidomėti, kaip naujas išrinktasis įsivaizduoja gyvenimą dviese. Daugelis šia tema net nesusimąsto, o dar rečiau aptarinėja ją su partneriu. Visgi pasąmonėje dažniausiai glūdi tam tikros vizijos. Jos gali būti pagrįstos, pavyzdžiui, tėvų, šeimos draugų, vyresnių giminaičių santykių modeliais. Turite nebijoti klausinėti ir reikalauti kuo tikslesnių atsakymų. Tik šitaip pavyks suprasti, kaip būsimas partneris mato bendrą ateitį ir ar jo vizija jums priimtina.
3. Išsakykite norus ir poreikius
Atskleiskite, kas jums patinka. Juk esame labai skirtingi. Viena moteris meilės išraiška gali laikyti gėles už paskutinius pinigus, o kita – išrašą apie padengtą kreditą. Viena nudžiugs, jei vyras ją anksčiau pažadins, kad spėtų kartu papusryčiauti, o kita bus labai laiminga galėdama ilgiau pamiegoti. O kas patinka jums? Pasistenkite atvirai išsakyti savo prioritetus.
4. Nurodykite, kas jums nepatinka
Visi galėtume įvardyti bent vieną darbą, kuriuo užsiimti ypač nemėgstame. Kai žmones ima sieti bendra buitis, labai svarbu pasirūpinti, kad abu partneriai būtų patenkinti pareigų paskirstymu. Pavyzdžiui, žmona gali būti atsakinga už maisto ruošimą, produktų pirkimą ir sąskaitų apmokėjimą, o vyras – už namų tvarkymą, remonto darbus, lyginimą. Tai, žinoma, tik pavyzdys, tačiau iš jo turėtų tapti aišku, kad partneriai privalo išmokti tartis ir susitarti visais esminiais klausimais.
5. Sinchronizuokite savo tikslus
Ko siekiate? Kaip įsivaizduojate gyvenimą po metų, po dvejų? Svajojate apie namus su sodeliu? O galbūt vyras svajoja apie naują automobilį? Netrukus būsite šeima, todėl pagrindiniai jūsų tikslai turėtų sutapti. Juk siekti ko nors drauge ne tik lengviau, bet ir smagiau.
Aišku, kiekvienas galite turėti asmeninių svajonių ir troškimų, kuriuos įgyvendinti norisi pirmiausia, tačiau asmeniniai pageidavimai neturėtų kirstis su bendra jūsų poros strategija.
6. Numatykite laiko sau
Nesvarbu, ar to laiko bus daug, ar mažai, juolab, kad vieniems ir penkiolikos minučių gali pakakti (aišku, kiti nebūtų nieko prieš net ištisą savaitgalį praleisti vienumoje). Kad ir kaip būtų, šį klausimą privalote aptarti, todėl pagalvokite, kas teikia jums jėgų, gerina nuotaiką ir atitinka jūsų poreikius, o tada nutarkite, kiek laiko norėtumėte skirti mėgstamai veiklai. Savo pamąstymais būtinai pasidalykite su partneriu: juk jis veikiausiai irgi norės turėti laiko sau.
7. Jokiu būdu nelyginkite
Naują gyvenimo etapą pradėkite su naujomis mintimis ir naujomis taisyklėmis. Gal jums atrodo, kad naujasis partneris kažkuo panašus į buvusį sutuoktinį, o gal atvirkščiai – regite juos kaip visiškas priešingybes? Kad ir kokios tokio tipo mintys šmėžuotų galvoje, turite vyti jas šalin, nes lyginti negalima. Dabar šalia jūsų – jau kitas, unikalus žmogus, todėl santykių su juo nederėtų lyginti su ankstesniais gyvenimo įvykiais. Nesistenkite, kad santuoka atitiktų kokį nors šabloną. Kartu aptarinėkite besiveriančias galimybes ir nesigręžiokite į praeitį.