Visai neseniai „BuzzFeed“ paviešino apklausos rezultatus – joje dalyvavę žmonės atsakė į klausimus apie santykių pabaigą ir kiekvienas jų pasidalijo savo istorija, kuria atskleidžia, kodėl prarado susidomėjimą buvusiu partneriu. Įdomu tai, kad seksualinė išdavystė buvo paminėta vos kelis kartus – dažnai skyrybos įvykdavo dėl visiškai kitokių priežasčių.

Viena moteris, kaip praneša „BuzzFeed“, ėmė jausti, kad su kitais žmonėmis jos buvęs partneris elgiasi daug geriau nei su ja. „Antraeilis mano vaidmuo jo gyvenime visiškai panaikino bet kokius jausmus, – teigė ji. – Kai supranti, kad žmogus, kuris tau rūpi, pirmenybę teikia kitiems, tampa skaudu. Ėmiau klausti savęs – kodėl aš vis dar su juo, jei jis manęs nevertina?“

Kitas apklausoje dalyvavęs vyras tikino, kad potraukį buvusiai partnerei nužudė nuolatiniai tušti ginčai. „Ji prieštaravo dėl visko be jokios priežasties. Tiesiog aklai nesutiko su tuo, ką kalbėdavau, o ginčą baigdavo žodžiais: „Nesvarbu“.

„Mano buvusioji užvertė visas savo asmenines problemas ant mano pečių. Pabuvojau ir jos asmeniniu terapeutu, saugojau ją, dalijau patarimus. Tačiau tai iškreipė mūsų santykius, potraukis seksui visiškai išnyko. Šią patirtį vertinu kritiškai – vis dėlto partneris negali atstoti visų specialistų“, – kalbėjo dar vienas apklausos dalyvis.

Nors partnerių potraukį vienas kitam gesina ir santykių pabaigą lemia individualios priežastys, vis dėlto dažnai jos būna gana panašios

„Noras mylėtis su buvusiuoju dingo tada, kai supratau, kad mus sieja… tik seksas. Kai nustojome bendrauti, sužinojau, kad jis su visomis moterimis palaiko tik seksualinius santykius. Be to, jam nebuvo svarbu nei moters išvaizda, nei asmenybė ar moralės normos. Iš tų santykių išėjau manydama, kad galbūt esu aseksuali“, – tikino kita moteris.

„Ji visada buvo tokia prislėgta ir tai mane žeisdavo. Kad ir ką sakydavau, ji į mane nekreipdavo dėmesio. Laikui bėgant nustojau žarstytis komplimentais, partnerė dėl to supyko. Ji pati mane ėmė įtikinėti, kad manęs ji netraukia seksualiai, kol galiausiai ir pats tuo patikėjau – man paprasčiausiai nusibodo“, – atviravo vyras.

„Mirus mano mylimai katei, mano buvusioji staiga ėmė sielvartauti dėl savo šuns, kuris mirė daugiau nei prieš trejus metus. Turėjau susitaikyti su tuo, kad ji manęs nepalaiko, netgi priešingai – užuojautą turėjau reikšti jai“, – tikino su mylimąja netrukus išsiskyręs vaikinas.

Viena apklausoje dalyvavusi moteris patikino net dvejus metus apmokėjusi visas savo buvusio partnerio sąskaitas, o ilgainiui tai ėmė trukdyti jų santykiams, nebeliko ir seksualinės aistros. „Atrodė, kad jo veikla yra aukščiau už „juodus darbus“, juk jis kūrė meną ir, tiesą pasakius, visiškai neuždirbo. Vienu metu paskendau ašarose ir maldavau imti dirbti, nes darbe perdegdavau, siekdama išlaikyti mus abu.“

„Ji visada kalbėdavo tik apie save ir niekada manęs nieko nepaklausdavo. Skaudu, bet mano mergina nežinojo, kas vyksta mano gyvenime. Buvo labai sunku kalbėti apie įvairius dalykus ar gauti grįžtamąjį ryšį. Jaučiausi vienišas“, – sakė netrukus santykius su mylimąja nutraukęs vyras.

„Joje įžvelgiau daug savo pamotės (kurios, beje, neapkenčiu) bruožų. Visada savęs klausiau, kaip atsidūriau tokioje pačioje situacijoje, kurioje buvo ir mano tėvas – vis dėlto džiaugiuosi, kad iš tos situacijos išsivadavau“, – tikino apklausos dalyvis.

Neištikimybė – ne vienintelė skyrybų priežastis

„Ji neturėjo darbo, o kai kasdien grįždavau iš darbo namo, kambaryje ant grindų būdavo sumesti nešvarūs drabužiai, kriauklėje stūksodavo indų krūva. Ji tiesiog gulėdavo ir būdavo įnykusi į telefoną“, – teigė vaikinas.

„90 proc. to, ką jis man sakydavo, buvo melas – santykių pradžioje jam rodėsi, kad tai paskatins mane jį įsimylėti. Iki šiol neturiu supratimo, su kuo susitikinėjau ketverius savo gyvenimo metus. Visa tai buvo išgalvota. Kai supratau, ką jis su manimi daro, dingo bet koks potraukis“, – kalbėjo mergina.

Vis dėlto ne vienas apklausos dalyvis nurodė, kad potraukį partneriui gerokai sumažino patirta išdavystė. Dalis porų po išdavystės priėmė sprendimą išsiskirti. „Sužinojau, kad mano buvęs vyras mane apgaudinėjo su savo geriausio draugo mergina. Žmogaus, kurį mylėjau taip stipriai, tapo žmogumi, nuo kurio man šiurpo oda ir į kurį negalėjau žiūrėti“, – kalbėjo išduota moteris.

Nėra nepataisomų santykių

Vis dėlto pavasarį vykusioje LOGIN konferencijoje santykių ekspertas Darius Ražauskas tikino, kad nebūtina nesusikalbėjimų ar pykčių spręsti skyrybomis.

„Kai pas mane ateina susipykusios poros konsultuotis, pirmiausia paklausiu, ką jie padarė, kad išliktų kartu. Epinis atsakymas – viską. Tuomet prašau papasakoti apie tą viską. Tai pasirodo, kad geriausiu atveju pavartė kokią vieną knygą, pažiūrėjo pusę seminaro – iš esmės viskas“, – kalbėjo jis.

Darius Ražauskas

D. Ražauskas tikino, kad išgirdęs porų istorijas dažnai suvokia, jog santykius galima sulipdyti ir padaryti juos gerokai geresnius nei anksčiau.

„Žmonės galvoja, kad jei buvo vienas kitam neištikimi, reiškia – santykiams galas. „Sudaužyto puodu nesulipdysi“ – na, žinote tas lietuviškas patarles. Mano nuomone, nėra nepataisomų santykių, neskaitant rimtų psichinių ligų, asmenybės sutrikimų. Norint kažką pakeisti santykiuose, pirmiausia reikia nustoti kaltinti partnerį ir nebegalvoti, kad jis yra psichopatas. Realių psichopatų arba narcizų iš tiesų būna retai. Visos problemos yra po truputį išsprendžiamos, jeigu žmonės nusiteikę dirbti. Bėda ta, kad mes nusiteikę keisti vienas kitą, o ne patys save“, – akcentavo jis.

Psichologo teigimu, sudėtinga tampa tada, kai porą veikia skirtingos psichologinės bangos – jeigu vienas linksta gražiai sutarti, kitas nori jį erzinti ir atvirkščiai. Vis dėlto poroje visada dera įsimylėjimo tarpsnis – daugelis pas D. Ražauską ateinančių porų siekia tą jausmą ir santykį išlaikyti amžinai.

„Pas mane ateina įsimylėjėliai. Jų santykiuose viskas gerai – tai išduoda ir kūno kalba. Poros klausia, ką daryti, kad jie tokie ir išliktų. Aš jiems atsakau, kad Kalėdų Senelio nėra. Įsimylėjimas visada praeis, tą žinutę reikia įsisąmoninti. Galima keisti partnerius, bet įsimylėjimas vis tiek praeis“, – kalbėjo jis.

Visą tekstą galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją