„Įsivaizduokite situaciją – pora susitikinėja, gal ir gyvena kartu, bet vienas iš jų, o gal ir abu nejaučia tokio stipraus įsimylėjimo, kokį kada nors jautė kitam žmogui. Ar verta tęsti tokius santykius? Pasakysiu paprastai – nesvarbu, kad įsimylėjimo nėra. Jis nelygus meilei. Meilė yra pagarbos pagrįstas jausmas, kurio net ir neįmanoma jausti pirmais keliais metais. Tam reikia pereiti kelis etapus: įsimylėjimas, nurimimas, ginčai ir tada gilus, ramus ryšys, kurį ir galima pavadinti meile“, - pasakojo specialistas.
Pašnekovas teigė, kad įsimylėjimo jausmas visada baigiasi, todėl verta susimąstyti, ar išties jis toks būtinas? „Meilė ateis po daug metų sunkaus darbo, kai pereisite kelias stadijas. Tai užtruks. Bet ar gali atsirasti meilė be įsimylėjimo? Taip, gali. Žinau daug porų, kurios puikiai sutaria, myli vienas kitą, nors įsimylėjimo nejuto. Taip, didžioji dalis mūsų pradėjo nuo įsimylėjimo, bet ne visiems taip būna ir ne visiems jo reikia“, – sakė D. Ražauskas.
Maža to, anot jo, įsimylėjimas gali kartais ir pakišti koją. „Įsimylėjimas be galo užkelia lūkesčius. Hormonai mūsų smegenyse padaro betvarkę, mes pamatome tą žmogų kitokį nei jis yra, mes jį sudieviname. Toks žmogus anksčiau ar vėliau turės nulipti nuo to pjedestalo. Audros baigsis ir pamatysime jį realybėje. Daugelis psichologų įsimylėjimą vadina netgi liga. Tam yra psichologinis pagrindas“, – pasakojo specialistas.
Jei stipraus įsimylėjimo nėra, jis pataria žiūrėti, ar daugmaž sutampa vertybės. „Dvasingas ar materialistas, sveika gyvensena ar ne, sąžiningas ar melagis... Žiūrėkite, kas tam žmogui gyvenime svarbiausia, kaip jis žiūri į darbą, į karjerą, kiek jam svarbūs pinigai. Šitie dalykai įsimylėjimo laikotarpyje gali atrodyti nesvarbūs, bet jei po daug metų atsibundi ir supranti, kad nesutampa, gali tokie santykiai baigtis net ir skyrybomis“, – sakė ekspertas.
Jei vertybės skiriasi, anot D. Ražausko, reikėtų gerai pagalvoti, ar verta santykius tęsti. „Jei jau gyvenate kartu, bandykite šlifuotis, keistis, bet tai ilgas ir nuobodus kelias. Jei esate dar pasirinkimo stadijoje ir negyvenate su tuo žmogumi, geriau netęsti tokių santykių“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, išvada viena – įsimylėjimas nėra būtinas. „Būtinas dalykas yra meilė. O jei nėra meilės, tada jau reikia kažką daryti. Bet nereikia gyventi iliuzijomis apie princą ant balto žirgo. Jei yra žmogus, su kuriuo sutari, sutampa vertybės, bandykite kurti santykius. Daugelis santykių vykstą tokia V raide. Prasideda aukštame taške įsimylėjimu, po to leidžiasi žemyn ir pasiekus apačią, jei keliai neišsiskiria, vėl ima kilti aukštyn“, – teigė D. Ražauskas.