18-os dukra ir 12-os sūnus Radzevičiams pakeitė gyvenimus. Dėl laiko su pirmagime chirurgas net pasiryžo išeiti iš tuometinio darbo.
„Kai gimė Sofija, mes buvom, kaip sakau, seni jauni tėvai. Aš buvau jau senas, mano žmona buvo jaunesnė, – juokiasi D. Radzevičius. – Savo darbe vis girdėdavau, kad vaikų auginti nereikia, vaikai užauga patys. Bet aš visada tam prieštaravau ir sakiau, kad jei mes kažkada turėsim vaikų, aš nenorėsiu, kad jie užaugtų patys. Kai Sofijai buvo mėnuo, išėjau iš valdiškos ligoninės, viena priežasčių – nebenorėjau budėti naktimis. Ką tai reiškia? Norėjau pats auginti vaiką, norėjau visas naktis būti su vaiku.“
Chirurgui antrina ir jo žmona Jurga, sakydama, kad šis sprendimas buvo labai geras ir ryšį su vyresniąja dukra jie turi puikų ir šiandien.
„Mes esam gydytojai ir turėjom tam tikrą praktiką vaikų tema dar besimokydami. Be to, jei žvilgtelėtume giliau, tai mano pirmoji specialybė – pediatras. Man nebuvo baisu nei paimti vaiką, nei užsimesti jį ant peties, kai jam skauda pilvą. Viskas buvo kaip studijų metais“, – pasakoja laidos svečias.
Vakarienė kartu tapo tradicija
Jurga šypteli sakydama, kad kai gimė jųdviejų antras vaikas – sūnus Tomas – kaip ir visi tėvai, Radzevičiai atsipalaidavo. O šiandien jie turi ne vieną ritualą, padedantį išlaikyti puikius šeimos santykius.
„Valgymas kartu mūsų namuose – šventas dalykas. Ir ne tik savaitgaliais. Stengiamės bent jau vakarienę valgyti kartu, pusryčius, beje, irgi valgau kartu su sūnumi. O Sofija, kuri su mumis jau negyvena, nes mokosi kitur, netgi paskambina tuo metu, kai mes vakarieniaujam. Toks įprotis, pavalgom kartu – per atstumą“, – sako D. Radzevičius.
„Tai laikas, kai galime pasikalbėti, kaip praėjo diena, kas ką nuveikė – pasipasakojam ne tik mes, bet ir vaikai“, – antrina jam J. Radzevičienė.
Į keliones vyksta su visa šeima
Chirurgas laidoje „Šeimų virtuvė“ sako, kad jis net hobių nesirenka tokių, kurie būtų įdomūs tik jam vienam. D. Radzevičius tikina, kad galbūt mielai išvyktų su vyrais į medžioklę ar žvejybą, bet to nedaro.
„Mes iki šiol ir keliaujam visi keturi – seniai pastebėjome, kad mums taip geriausia. Būna, išvažiuoji į kelionę su draugais ir matai, kad kažkas nelimpa, o keliaudamas su šeima iškilusias problemas turi išspręsti iškart, kad kelionė būtų miela, turi nesipykti, pasidalinti tam tikrom pareigom. Pavyzdžiui, Sofija, kuri jau užaugo, yra atsakinga už muziejus, kultūrinę programą. Mes su žmona kartu ieškom viešbučio ar automobilio nuomos. Pareigų turi ir sūnus. Manau, tai labai naudinga – vaikams susiformuoja įgūdžiai“, – teigia gydytojas.
Medikų pora jau beveik 30 metų kartu. Pasiteiravus, kokia jų santykių paslaptis, Radzevičiai sako – mes labai daug kalbamės.
„Kai manęs klausia, ar iš tiesų mūsų santykiai tokie gražūs, atsakau, kad iš principo – taip. Mes juk neblefuojam ir nėra taip, kad apsikabinam tik nuotraukai. Yra tas ryšys, meilė, pagarba. <...> Turi žinoti, kaip išeiti iš konflikto ir jei tik trankai durimis, gali labai greitai išsivaikščioti, – sako D. Radzevičius. – Kai vaikai būdavo maži ir mes pykdavomės, jie labai stipriai reaguodavo – reaguoja, beje, ir dabar. Bet konfliktų sprendimo vaikus mokai savo pavyzdžiu, o tai yra labai svarbu.“
Visą pokalbį su gydytojų šeima galite matyti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.