Mokslas jau daug metų kartoja, kad žmogus privalo maksimaliai daugiau judėti ir minimaliai valgyti tam, kad jo sveikata būtų gera ir išvengtų daugelio ligų. Tačiau tarp paprastų žmonių kyla labai daug diskusijų: koks yra auksinis viduriukas. Ar užtenka tris kartus prasibėgti lauke ir tiesiog nevalgyti perdirbto maisto? O gal užtenka tik vaikščioti bei vadovautis protarpiniu badavimu? Yra nemažai tyrimų, kurie mums duoda tikslias gaires, koks yra tas auksinis viduriukas ir ką mes turėtume daryti, jog būdami senjorais sėkmingai spardytume kamuolį su anūkais.

Egzistuoja vadinamos „mėlynosios zonos“, kuriose gyvenantys žmonės sulaukia 90+ metų.

1999 metais tyrimas (1) nurodė, jog Sardinijoje yra 13 šimtamečių iš 100,000 gyventojų. Šis netikėtas ilgaamžiškumas sukėlė ypatingą susidomėjimą ir vienas iš „Mėlynų Zonų“ autorių, Dan Buettner, 2005 metais atrado dar kelis regionus, kur žmonės gyveno ilgiau nei įprastai: Okinava (Japonija), Nikoja (Kosta Rika) ir Ikarija (Graikija).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją