„Taip gailiuosi, kad nepasiklausiau tam tikrų patarimų ir šioje santuokoje, ir prieš buvusioje santuokoje“ ,– mintimis dalijosi moteris. V.Siegel teigia per vėlai supratusi, kad mamų reikia klausytis, kadangi jų patarimai gali apsaugoti nuo skaudžių gyvenimo klaidų.
Nors V.Siegel dabar yra sukūrusi artimą ryšį su savo mama, anksčiau jauną moterį ji spaudė priimti tam tikrus sprendimus, rinkosi griežtesnį dukros auklėjimą. Dar būdama nepilnametė, žinoma moteris turėjo galimybę išskristi dirbti modeliu į Milaną, tačiau mama dukrą griežtai sustabdė: „Buvau to sudėjimo ir tų bruožų, kad galėjau dirbti modeliu – išvykti į Milaną. Mama tuo metu manęs neišleido, nes aš privalėjau pabaigti kolegiją“.
Nors mama buvo griežta, tačiau anot V.Siegel, jos patarimai galėjo apsaugoti jauną moterį nuo padarytų klaidų ir tam tikrose situacijose padėti pasielgti išmintingiau.
Dažniausios mamų daromos klaidos vaikams suaugus
Anot „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologės Vitalijos Mikutaitienės, visgi mamos dažnai daro klaidų bendraudamos su savo suaugusiais vaikais. Štai dažniausiai pasireiškiančios klaidos:
- Per didelė kontrolė ir kišimasis į savo vaiko šeimos gyvenimą;
- Nuolatinis kontroliavimas, kad ir per atstumą, skatina vaikus kraustytis kuo toliau. Netikėti atėjimai į svečius, tikrinimas, kaip tvarkosi, kelia pasipiktinimą, atstūmimo jausmą, o ne dėkingumą;
- Nuteikinėjimas prieš pasirinktą partnerį. Mamoms kartais atrodo, kad jos yra išmintingesnės, daugiau gyvenimo mačiusios, daugiau turi patirties bendraujant su žmonėmis, tad gali išsakyti savo nuomonę ir apsaugoti savo vaiką nuo lemtingos klaidos gyvenime. Tačiau vaikams geriau patiems išgyventi klaidas, nei jausti pyktį, kad praleido gyvenimą šansą su pasirinktu žmogumi;
- Mokymai, kaip auginti, auklėti vaikus. Viską kritikuoti.