Anot specialistės, svarbiausia savo sveikatos būklę aptarti su savo šeimos gydytoju, kuris galėtų individualiai patarti, nurodyti tik jums asmeniškai reikiamus medikamentus ar pagalbos priemones.
„Jei esate sveiki, neturintys lėtinių ligų, vis tiek yra keletas medikamentų, kuriuos vertėtų turėti su savimi keliaujant. Dažnai visiškai neplanuotai pritrina batai, nuspaudžia kuprinė, susitrenkiame ar tiesiog patiriame didesnį krūvį, nei įprastai, nuo ko atsiranda stuburo ar sąnarių skausmai. Tokiu atveju gerai būtų turėti vaistų nuo skausmo. Šios grupės medikamentai greit ir efektyviai gelbsti nuo ūmaus skausmo bei malšina uždegimą, todėl neleis stipriai įsiskaudėti. Taip pat būtent jie gelbėtų peršalus, perkaitus ir sukarščiavus – mažina temperatūrą. Tikrai nereikėtų su savimi vežtis antibiotikų ir pradėti juos vartoti tik pasireiškus temperatūrai. Jų poreikį, turėtų nustatyti gydytojas“, – perspėja medikė.

Dar viena svarbi medikamentų grupė keliaujant – vaistai nuo alergijų. „Alergijos vienas iš dažnėjančių susirgimų, galinčių sukelti slogą, čiaudulį, akių ašarojimą ar bėrimus. Vis daugiau žmonių įsialergina įvairiems maisto produktams, žiedadulkėms, kvepalams, plovimo priemonėms ar net saulei, ar šalčiui. Taip pat alergines reakcijas sukelia įvairių vabzdžių įgėlimai. Pasikeitusioje aplinkoje alerginti gali beveik viskas“, – teigė pašnekovė.

Vaistai kelionėje

Jei keliaujate ilgesniam laikui, kelionės metu ragausite egzotinių, jums neįprastų patiekalų, turėtumėte pasirūpinti medikamentais skirtais virškinimo sistemai. Vertėtų turėti elektrolitus atstatantį tirpalą arba jam ruošti skirtus miltelius.

„Keliaujant su mažamečiais vaikais dar viena varginanti bėda – supimo liga. Daugelį pykina plaukiant laivu, kylant lėktuvu ar tiesiog važiuojant automobiliu. Tokiu atveju naudinga turėti aštresnio kvapo (eukalipto, imbiero), kuris apramina kylantį pykinimą. Jei žinote, kad tokia bėda ištinka kaskart kažkur keliaujant, vertėtų pagalvoti apie tam skirtus medikamentus. Svarbu nepamiršti, kad juos reikia vartoti bent 30 min iki kelionės pradžios“, – patarė gydytoja ir visiems, susiruošusiems keliauti, priminė apie būtiniausias saugumo bei higienos taisykles: turėti dezinfekcinio skysčio ir dėvėti veido kaukes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)