Keramikinių plytelių tarpai

Efektyviai sunaikinti purvą, nuosėdas ir kitus nepageidaujamus nešvarumus tarp plytelių galima pasitelkiant actą. Naudodami pirštines, sumaišykite actą su kambario temperatūros vandeniu. Plytelių tarpus padenkite gautu mišinių – geriausia apipurkšti, todėl rekomenduotina naudoti butelį su purškiamu antgaliu. Palaukite keletą minučių kol mišinys įsigers į paviršių, o tada imkitės valymo šepetėliu ar kita patogia šveitimo priemone. Nušveitę paviršių, atidžiai nuplaukite plyteles vandeniu. Lygiai tokiu pačius principu su nešvarumais tarp plytelių galite susitvarkyti ir naudodami citrinos rūgštį.

Su nešvarumais tarp plytelių galite susitvarkyti ir naudodami citrinos rūgštį.

Jei nešvarumai nėra įsisenėję, užtekti gali valymo soda ar druska. Soda puikiai panaikins kalkių nuosėdas, pridžiūvusias dulkes ar muilo likučius, o druska „pribaigs“ pelėsius. Pamerkę sudrėkintą kempinę į sodą tiesiog šveiskite plytelių tarpus. Jei imatės druskos, geriausia tarpus tarp plytelių ja padengti ir palikti bent pusdieniui, o vėliau imtis šveitimo su kempine ar šepetėliu.

Actas

Jei susitvarkėte su purvu tarpuose, išvalyti pačias plyteles bus vieni juokai. Jei dar liko dėmių, nuplovus paviršių šiltu vandeniu, kovai su nešvarumais puikiai tiks mažo pH valiklis ar bet kokia kita natūrali valymo priemonė. Keramikinės plytelės yra atsparios, todėl valymui pasirinkimų yra tikrai nemažai. Svarbiausia – nesubraižyti paviršiaus.

Keramikinės plytelės – gana atsparios, todėl valymui pasirinkimų yra tikrai nemažai. Svarbiausia – nesubraižyti paviršiaus.

Medinių paviršių valymas

Visiems gerai žinoma, kad didžiausias tokio tipo grindų ar kitų paviršių priešas yra vanduo, tačiau norint nepriekaištingos švaros, labai dažnai be jo išsiversti tiesiog neįmanoma. Tad pagrindinė taisyklė valant laminuotas, alyvuotas ar kitaip mediena padengtas grindis – tiesiogiai nenaudoti vandens.

Pirmiausia tokį paviršių reikėtų nuvalyti sausa šluoste ir išsiurbti, o tada valymo darbus tęsti su sudrėkintu ir gerai išgręžtu audiniu. Jei nenorite naudoti cheminių priemonių, rinkitės natūralų citrinos valiklį ar kepimo sodą, kuri puikiai panaikina įsisenėjusias dėmes.

Medinės grindys

Valant medieną reikėtų privengti didelį pH turinčių valiklių, nes jie gali išblukinti valomą paviršių. Taip pat nerekomenduojama vaškuoti ar poliruoti tokio paviršiaus, nes rizikuojama ne tik savo sveikata – grindys taps ypatingai slidžios, bet ir vėliau paviršius gali nublukti ar prarasti savo estetinį vaizdą.

Valant medieną reikėtų privengti didelį pH turinčių valiklių, nes jie gali išblukinti valomą paviršių.

Elastingi paviršiai

Rečiau pasitaikanti buityje, tačiau dažnai sutinkama biuruose ar sporto salėse – elastinė danga, pavyzdžiui, linoleumas. Tokio paviršiaus valymas taip pat reikalauja specialių priemonių. Elastinės dangos yra minkštos, todėl su jomis reikėtų elgtis ypatingai atsargiai.

Bet kokį nešvarumą gramdyti nuo tokio paviršiaus būtų nuosprendis sugadinti grindinį ar sienas, todėl įsisenėjusias dėmes ar sunkiai pašalinamus nešvarumus reikėtų kantriai valyti sudrėkinta šluoste. Čia į pagalbą taip pat galite pasitelkti kepimo sodos ir vandens mišinį, kuris, skyrus kiek daugiau laiko, jūsų problemą turėtų išspręsti nepriekaištingai.

Bet kokį nešvarumą gramdyti nuo elastingo paviršiaus būtų nuosprendis sugadinti grindinį ar sienas, todėl įsisenėjusias dėmes ar sunkiai pašalinamus nešvarumus reikėtų kantriai valyti sudrėkinta šluoste.

Įprastam tokio paviršiaus valymui geriausia naudoti natūralų indų ploviklį, kurį reikėtų sumaišyti su šiltu vandeniu ir valyti naudojant kempinę ar drėgną šluostę.

Šaltinis
Temos
Specialus projektas „Praktiška“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją