Švari avalynė ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus

Esame įpratę reguliariai valyti batus iš išorės, bet tik retas pasirūpina jų vidumi. Kaskart grįžę iš lauko, batus turėtume gerai išdžiovinti ir išvėdinti. Pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas tai padaryti – išimti vidpadį ir užpildyti bato vidų suglamžytu popieriumi, kas tam tikrą laiką jį pakeičiant nauju.

Vidpadį padėkite sausoje vietoje ir leiskite jam savaime išdžiūti. Prieš dėvėjimą sausų batų vidpadį padenkite kepimo soda. Ji puikiai sugers prakaitą ir sulaikys blogą kvapą. Po avalynės dėvėjimo, sodą kaskart išpilkite ir pakeiskite nauja. Jokiu būdu batų nedžiovinkite šalia radiatoriau ar ant jo – nuo karščio batų audinys gali pakeisti savo formą, struktūrą ir spalvą.

Jei dažnai dėvite medžiaginę ar sportinę avalynę, kas tam tikrą laiką reikėtų išskalbti ją neaukštoje temperatūroje skalbimo mašinoje. Tik prieš tai įsitikinkite ar to nedraudžia ir kokias rekomendacijas pateikia avalynės gamintojas.


Kokias kojines vertėtų pasirinkti

Pasirinkdami uždarus batus, visuomet dėvėkite kojines. Stenkitės rinktis tokias, kurios būtų pagamintos iš natūralaus pluošto – medvilnės, bambuko, vilnos ar modalo. Jas keiskite kas dieną, po kiekvieno dėvėjimo. Jei blogas kvapas susijęs su padidėjusiu prakaitavimu, kojines, pagal galimybes, rekomenduojama keisti kelis kartus per dieną. Taip pat svarbu, jas plauti kuo aukštesnėje leistinoje temperatūroje, kad būtų sunaikintos visos bakterijos ir nemalonus kvapas.

Nesudėtinga ir teisinga kasdieninė pėdų priežiūra

Kai vargina nemalonus kojų kvapas, pėdas rekomenduojama plauti bent du kartus per dieną – ryte ir vakare, drungname arba kontrastiniame vandenyje, kuris suaktyvina kraujotaką. Svarbus ne tik pats procesas, bet ir tai, kaip kruopščiai jį atliekate.

Pėdas plaukite lėtai, masažuojančiais judesiais, ypatingą dėmesį skirdami kiekvienam tarpupirščiui. Plovimo metu naudokite antibakterinį muilą, kuris efektyviau pašalins galimus blogo kvapo sukėlėjus – nešvarumus ir mikroorganizmus. Du kartus per savaitę atlikite pėdų pilingą, naudodami kūnui skirtą šveitiklį bei šepetėlį ar prausimosi pirštinę.

Švarias pėdas visada kruopščiai nusausinkite, nepamiršdami ir tarpupirščių. Geriausių rezultatų pasieksite, jei po plovimo drėgmę sugersite rankšluosčiu, o procesą užbaigsite pėdas papildomai išdžiovindami fenu. Likusi drėgmė kaip ir prakaitas – puiki terpė kauptis bakterijoms, kurios išprovokuoja blogą kvapą.

Švarias ir sausas pėdas padenkite antiperspirantu. Galite naudoti įprastą, skirtą kūnui arba įsigyti specialiai pritaikytą pėdoms. Jokiu būdu šių priemonių nenaudokite dienos eigoje ant nešvarių, drėgnų pėdų. Tai gali tik sustiprinti blogą kvapą.

Kartą per savaitę prieš miegą švarias pėdas palepinkite sodos vonele. Ji sumažins prakaitavimą ir nemalonų kvapą. Į 2 litrus karšto vandens įberkite 3 šaukštus sodos. Švelniai išmaišykite. Kai vanduo atvės iki jums malonios temperatūros, dešimčiai minučių pamerkite kojas. Po procedūros pėdas kruopščiai nusausinkite.

Šaltinis
Temos
Specialus projektas „Praktiška“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)