Probleminės vietos po nėštumo – krūtinė ir pilvas
Kaip pastebi medicinos centro „Northway“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Arūnas Jankauskas, kūdikį pagimdžiusios ir maitinusios moterys dažnai skundžiasi subliuškusia, nusvirusia krūtine, pertempta pilvo oda ir jos pertekliumi, šlaunų ir kitose kūno vietose susikaupusiais riebalais.
Neretai įvyksta tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas (diastazė), sukeliantis ne tik nepasitenkinimą savo išvaizda, bet ir galintis lemti varginančius juosmeninės nugaros dalies skausmus, dubens dugno silpnumą, netaisyklingą laikyseną, šlapimo nelaikymą, nuolatinį vidurių užkietėjimą ar net išvaržų susidarymą.
„Operacijos metu, pašalinant odos perteklių ir sutvirtinant raumenis, koreguojama pilvo kontūro deformacija. Esant poreikiui, nusiurbiami pertekliniai riebaliniai audiniai. Pašalinant odos – poodžio perteklių, panaikinama dalis strijų pažeistos odos, likusioje odoje dėl patempimo strijos pasidaro mažiau pastebimos. Taip pat atstatoma praradusių stangrumą ir nusileidusių krūtų forma. Jeigu pageidaujama padidinti krūtų dydį, gali būti panaudojami krūtų implantai“, – procedūras, kurias apima „Mommy Makeover“, įvardija A. Jankauskas.
Fizinio aktyvumo ir dietų pakanka ne visais atvejais
Gydytojas pastebi, kad daugelis moterų mėgina atgauti buvusias formas laikydamosis dietos ir sportuodamos, tačiau šios priemonės nepadeda atstatyti prasiskyrusių pilvo raumenų ar pakitusios krūtinės. Vienintelis efektyvus šių problemų sprendimo būdas – plastinė operacija.
Tačiau įdomu tai, kad su minėtomis pasekmėmis po nėštumo susiduria ne visos moterys, tad gydytojo klausiame: o kas lemia, kad moters kūnas po nėštumo neatsistato į pradinę būseną ir jai prireikia tokio tipo operacijos? Ar įmanoma to išvengti?
Anot gydytojo, „Mommy Makeover“ operacija neužkerta kelio kitiems nėštumams ir gimdymams. Taip pat jis nurodo, kad po operacijos pjūviai visiškai sugyja per kelias savaites.
Kelioms dienoms gali būti palikti drenai pilvo srityje. 2 mėnesius privalu nešioti kompresinę liemenėlę ir pooperacinį pilvo korsetą, kuriuos parenka operaciją atlikęs plastikos chirurgas.
Į darbą galima grįžti jau po savaitės, tačiau 4–6 savaites, gijimo metu, patariama vengti sunkaus fizinio darbo ir sporto, nekelti didesnio nei 5 kg svorio. Pooperacinius randus reikia tepti silikono geliu. Kartais reikia atlikti randų korekciją, o, esant poreikiui, galima papildomai padailinti krūtinės formą.
„Rezultato ilgalaikiškumą užtikrina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas ir pakankamas fizinis aktyvumas. Kad gijimo procesas būtų sklandus, pacientė turi nerūkyti, naudoti paskirtus medikamentus, laikytis fizinio aktyvumo rekomendacijų“, – perspėja A. Jankauskas.
Operacija vienu metu išsprendžia kelias problemas
Nors gali pasirodyti, kad po gimdymo plastinės operacijos atliekamos tik dėl grožio, medicinos centro „Northway“ plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas ekspertas Renaldas Vaičiūnas pabrėžia, jog kartais jų prireikia ir dėl sveikatos.
Trumpai tariant, „Mommy Makeover“ operacija apima pilvo ir krūtų plastiką, o pastaroji, priklausomai nuo po gimdymo atsiradusios problemos, gali būti pakeliama, padidinama ar sumažinama.
Anot gydytojo, vieno atsakymo į klausimą, nuo ko priklauso, ar po gimdymo pavyks atstatyti buvusią formą, nėra, nes tai – kompleksinis dalykas. Tam gali turėti įtakos hormonų pokyčiai, fizinis aktyvumas, dieta, kurios laikomasi.
Kai kuriais atvejais atlikti operaciją nėra tikslinga
Tiesa, prieš atliekant minėtas procedūras, pacienčių paklausiama, ar jos planuoja nėštumų ateityje. R. Vaičiūnas pabrėžia, operaciją geriausia atlikti tuomet, kai daugiau nėštumų nėra planuojama.
„Kai kurios procedūros gali iškelti tam tikrų problemų planuojant dar vieną nėštumą. Yra nerašyta taisyklė, kad iš pradžių reikia susitvarkyti gyvenimą, o tik paskui atlikti visus „tiuningus“. Netgi jei tai jums nesutrukdys pastoti, išnešioti, pagimdyti ir maitinti kūdikį, tai klausimas, kaip jūs atrodysite po to nėštumo – galbūt viską susitvarkysite, o po kito nėštumo vėl viskas grįš į pirminę padėtį. Kokia tada prasmė operuoti? Tačiau čia yra labai daug psichologinių dalykų, kartais šeimos planavimo sprendimai gali keistis“, – sako R. Vaičiūnas.
Dar viena operacija, aktuali moterims po nėštumo – susikaupusių riebalų nusiurbimas. Tačiau gydytojas įspėja, kad tai nėra operacija, atliekama svoriui numesti, o yra skirta patologinėms riebalų susikaupimo vietoms.
„Mesdami svorį, kai kuriose vietose galite daryti ką norite, tačiau vis tiek riebalų lieka, pavyzdžiui, pilvo srityje, aplink kelius ar iš vidinės šlaunų pusės. Kitose vietose riebalai sudega, o tose, kuriose nesudega, labai tikslinga juos nusiurbti – tada būna geri rezultatai. Kita vertus, jei riebalai pasiskirstę tolygiai, o jūs nuo kažkurios vietos juos nusiurbsite – ten bus duobė“, – teigė R. Vaičiūnas.