Siekė atsidėkoti savanoriams

Pasak naujosios „Tvari Lietuva“ vadovės Rugilės Matusevičiūtės, savanorių indėlis ypač atsiskleidė Lietuvoje ir visame pasaulyje neramiu metu. Jie skyrė savo laiką padėti prasidėjus pandemijai ir pabėgėlių krizei, o dabar pagalbos ranką ištiesė žiauraus karo Ukrainoje akivaizdoje. Todėl renginį „Ačiū, Savanoriai!“ inicijavę „Stiprūs kartu“, Lietuvos Raudonasis kryžius ir „Delfi“ norėjo atsidėkoti savanoriams už garbingą veiklą.

Renginio organizatoriai taip pat siekė įkvėpti visuomenę sekti savanorių pavyzdžiu ir auginti savanorystės kultūrą Lietuvoje. Todėl šeštadienio popietę iš arčiau susipažinti su savanoriškomis veiklomis buvo kviečiami visi vilniečiai ir sostinės svečiai.

Šventės svečių laukė turininga programa. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti E. Jakilaičio moderuojamos diskusijos „Ar Lietuvoje jau gimė savanorystės tradicija?“. Joje dalyvavo Ministrė pirmininkė I. Šimonytė, Lietuvos Raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė K. Meidė, „Stiprūs kartu“ savanoris L. Kunigėlis, dainininkė, savanoriškų iniciatyvų autorė M. Linkytė bei verslininkas ir savanoriškų iniciatyvų autorius G. L. Demarco.

Po įtraukiančios diskusijos vyko koncertas, kuriame pasirodė grupė „Biplan“, Leon Somov ir Dileta, G. Kilčiauskienė su grupe „Happyendless“. Be to, savanoriai ir jų artimieji galėjo pasivaišinti jiems paruoštomis vaišėmis.

Renginys „Ačiū, savanoriams!“ papildė ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ bei prodiuserio L. Šeškaus organizuojamos „Draugų dienos“ programą. Iki pat rugpjūčio, kiekvieną šeštadienį, prie Baltojo tilto Ukrainos vaikai kviečiami dalyvauti įvairiose pramogose ir užsiėmimuose. Iniciatyvos „Tvari Lietuva“ vadovė džiaugiasi, kad šiltais vasaros savaitgaliais savo laiku, dėmesiu ir meile su nuo karo nukentėjusiomis ukrainiečių šeimomis dalijasi tiek daug žmonių.

Išskirtinė „Delfi“ iniciatyva

Šeštadienį įvykęs padėkos renginys yra viena iš naują sezoną pradėjusio projekto „Tvari Lietuva“ socialinių akcijų. R. Matusevičiūtė pasakoja, kad tvarumas apima plačią temų įvairovę, todėl nuo šiol kiekvieną mėnesį dėmesys bus skiriamas vis naujam klausimui aptarti.

„Norint paskatinti daugiau žmonių gyventi tvariai, svarbu ne tik kalbėti šia tema, bet ir rodyti teigiamą pavyzdį. Todėl kas mėnesį su šiuo projektu ieškosime skirtingų būdų prisidėti prie tvarių iniciatyvų ir socialinių problemų sprendimo“, – teigia „Delfi“ iniciatyvos vadovė.

Liepą savanorystės tema projekto komanda taip pat rašys straipsnius, kurs laidas, pramoginį ir edukacinį turinį. „Sieksime prikelti ir paskatinti savanorystės kultūrą Lietuvoje. Apmaudu, tačiau Lietuvoje vis dar savanoriauja mažas procentas gyventojų. Tikimės, kad mūsų darbai padės šią veiklą populiarinti“, – sako R. Matusevičiūtė.

Dar viena savanorystės mėnesio iniciatyva – skatinti įmones suteikti savo darbuotojams bent po vieną apmokamą savanorystės dieną pasirinktoje organizacijoje. Net dvi dienas darbuotojų savanorystei skiriančio „Delfi“ direktorius Vytautas Benokraitis teigia, kad ši mintis organizacijos koridoriuose sklandė jau ilgą laiką.

„Savanorystės idėja yra glaudžiai susijusi su platesne tvarumo tema. Tvarumas ir su juo siejamos veiklos, mąstymas apie tvarias organizacijas, visuomenę ir santykius Lietuvoje dar tik pradeda formuotis. Todėl svarbu apie tai kalbėti, nes kol kas dar atsiliekame nuo Vakarų. Apklausos rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiima mažiau žmonių nei užsienio šalyse“, – sako pašnekovas ir priduria, kad „Delfi“ komanda aktyviai prisideda prie įvairių socialinių akcijų.

Pasak „Delfi“ vadovo, pagalbą suteikiantis savanoris pasisemia dar daugiau teigiamų emocijų, nei ją priimantis žmogus. „Esminis žodis kalbant apie savanorystę yra ne „imti“, bet „duoti“. Dažniau žmonės yra nusiteikę imti, bet ne kažką duoti. Tačiau matydamas akis žmonių, kuriems suteikė kažką gero ar naudingo, savanoris jaučiasi padaręs reikšmingą darbą ir dar labiau praturtėjęs“, – tikina V. Benokraitis.

Daugiau apie savanorystę sužinoti ir susipažinti su dažniausiai savanoriauti norinčių pradėti žmonių užduodamais klausimais galite ČIA.