Tarp populiariausių – kainomis džiuginantys kardeliai

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad artėjant Rugsėjo 1-ajai gėlių pardavimai išauga daugiau kaip 30 kartų.

„Kardelių kaina „Iki“ parduotuvėse daugiau nei patraukli – už 90 cm ilgio gėlę mokėsite vos 0,35 euro. O kardeliai išties ypatingi – įspūdžiui sukurti pakanka vos vieno ar kelių gėlės stiebų. Taigi net jeigu norite pasveikinti kelis mokytojus, tikrai neišlaidausite.

Siekdami patenkinti kiekvieno pirkėjo poreikį, prieš mokslo metų pradžią siūlome ir kitų gėlių – rožių, gvazdikų, gerberų, frezijų. Vis dėlto pardavimų duomenys rodo, jog daugiausia dėmesio sulaukia kardeliai ir rožės. Primename naudotis sukauptais lojalumo taškais – norimos prekės kainuos žymiai pigiau“, – teigia V. Budrienė.

Tinkamai pamerkti kardeliai skleisis dvi savaites

Rinkdamiesi kardelius, atkreipkite dėmesį į jų pumpurus – apatiniai turėtų būti pradėję skleistis, o viršutiniai dar užsivėrę. Tokie kardeliai – patys šviežiausi ir ilgiausiai džiugins akis. Jei tinkamai pamerksite ir prižiūrėsite, grožėtis galėsite net iki dviejų savaičių.

Prieš merkdami kardelius į vandenį, pirmiausia nuskabykite jų lapus, mat ilgiau pastovėję drėgmėje jie pradeda irti ir užteršia vandenį. Jei norite, kad pumpurai greičiau skleistųsi, merkite gėles į šiltą vandenį, o jeigu kardelius į namus parsinešėte tik dienai ar dviem ir su jomis keliausite sveikinti mokytojų, tuomet laikykite juos vėsesniame vandenyje ir tamsesnėje patalpoje.

Kotelius šiek tiek patrumpinkite, pjaudami įstrižai – tai padės kardeliams lengviau sugerti vandenį. Tą daryti patartina kaskart keičiant vandenį – kiekvieną ar bent kas antrą dieną. Tik nepamirškite išplauti ir vazos, ant kurios sienelių kaupiasi įvairios bakterijos.

Parinkite gėlėms tinkamą vietą

Kiek ilgai žydės skirtingų rūšių gėlės – priklauso nuo daugelio veiksnių: gėlių šviežumo, jų priežiūros, mikroklimato. Kai kurios jų rūšys išsilaikyti gali savaitę, kitos – net kelias.

Potencialiai ilgiausiai žydėti turėtų ilgakotės rožės, kardeliai ir smulkiažiedžiai gvazdikėliai, tačiau labai svarbu gėlėms parinkti tinkamą vietą.

Geriausiai jos jaučiasi ten, kur yra pakankamai šviesos, tačiau ne per daug karšta. Todėl ant palangės šviežiai skintų gėlių geriau nelaikyti – apsaugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Nelabai gėlėms patinka būti ir šalia šilumą skleidžiančių buitinių prietaisų – kur kas geriau jos jausis erdvioje vietoje stalo viduryje.

Labai svarbu, kad šviežiai skintos gėlės būtų laikomos toliau nuo vaisių, mat nokdami jie skleidžia etileno dujas, skatinančias greitesnį augalų nužydėjimą.

Vandenį gėlėms keiskite kiekvieną dieną, tačiau jei į namus parsinešėte tulpių, tą daryti galite ir dažniau – rytais bei vakarais. Tulpės – tikros vandens mėgėjos, tad į vazą jo pilkite daugiau ir nepamirškite kaskart šiek tiek patrumpinti gėlių kotelius.

Vazą visuomet rinkitės platesnę, kad gėlių koteliai nebūtų susispaudę, gėlės galėtų lengvai gerti vandenį. Valydami vazą, cheminių priemonių geriau nenaudokite, mat prastai nuplautos jos gali pakenkti gėlėms. Pripilkite vazą šilto vandens, tuomet įpilkite į vandenį šaukštelį sodos ir šiek tiek baltojo acto – šios natūralios priemonės puikiai išvalys vazą nuo bakterijų, o jums tereikės ją išskalauti ir sausai išvalyti.