Prieš trejus metus britų spauda aprašė, kad darbininkai kentė E. Mankevičiaus brutalumą, kartais dirbo be atlygio ir tenkinosi nežmoniškomis darbo sąlygomis. Buvo skelbiama, kad darbininkams net nebuvo leidžiama nusiprausti, o glaudėsi jie pilname blusų būste. Kone visi geresnio gyvenimo ieškoję žmonės pateko į pinkles, kai pasitikėjo tautiečiu, žadėjusiu darbą ir gerą atlygį.

„Advokatai rado penkis ar šešis tokius, kurių paklausė, ar nori pinigų. Man pakišo tuščią lapą, aš ant jo ir pasirašiau“, – dėstė savo poziciją vyras.

Vištų gaudytojais vienoje Kente įsikūrusioje įmonėje dirbę lietuviai nebuvo nelegalai. Jie įdarbinti pasirašius sutartis, tačiau ne vienas vėliau apklausiamas pareigūnų tai prilygino kone mirties nuosprendžiui. Kodėl grįžo atgal? Vienas vyrų pasakojo, kad kitaip nebuvo įmanoma, o jam pabėgus E. Mankevičius susirado, kur šis gyvena, ir sumušė vyrus, kuriuos rado namuose.

E. Mankevičius tikino, kad jis nieko bendra su žmonių išnaudojimu neturėjo.

Noble Foods“ priklauso anglų porai Jacqueline Hazel Judge ir Darrelui Jonui, jie turėjo sutartis su „Noble Foods“, kuriai priklauso tokios bendrovės, kaip „Happy Eggs“ ir „Posh Birds“, įmonė tiekia kiaušinius ir vištieną kompanijoms „McDonald’s“, „Tesco“, „Asda“, „Marks and Spencer“ bei „Sainsbury’s“. Užsieniečiai jau sumokėjo dideles sumas, kaip žalos atlyginimą smurtą ir išnaudojimą patyrusiems darbininkams.

Sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais kaltinamas vyras sako, kad jei jis būtų išties toks vergvaldys, kuris pjudė žmones šunimis, būtų tuoj pat sulaikę, o istorija nuskambėtų per visą pasaulį. Be to, žmonės patys grįžo į tą pačią įmonę, kurią vadino išnaudotoja.

E. Mankevičius užsienyje turėjo valymo įmonę. Vyras sako, kad jis įdarbino moteris, o keliems vyrams tik padėjo vedinas gerų norų.

Prokuratūros duomenimis, apie laisvas darbo vietas buvo skelbiama internete, tačiau daugiausia darbininkų E. Mankevičius susirado Gargždų apylinkėse.

Tyrimą pradėjusi Kento policija britų žiniasklaidai pateikė informaciją, kad dėl nukentėjusiųjų baimės bei spragų įstatymuose lietuvio nusikaltimų baudžiamasis tyrimas įstrigo. Pats E. Mankevičius tvirtino, kad ne kartą pas jį buvo žurnalistai, kurie apsimetinėjo šuns pirkėjais ar sugalvodavo kokį kitą pretekstą, domėjosi karvėmis ir paskui apie jį rašė. Taip pat galėjusi užsukti ir teisėsauga.

„Viskas surašyta vienašališkai“, – dėstė savo poziciją vyras ir tikino, jog jis pripažįsta tik vieną kaltinimą, kad pas jį rasta šaudmenų, nors ir tie yra pirkti turint legaliai išduotą ginklą.

Vyras kaltinamas prekyba žmonėmis bei jų išnaudojimu, taip pat neteisėtu šaudmenų laikymu.

E. Mankevičius buvo sulaikytas Lietuvoje. Tyrimą baigę pareigūnai pasidalijo filmuota medžiaga iš sulaikymo operacijos.

Pagal pareikštus kaltinimus E. Mankevičiui gresia iki dvylikos metų nelaisvės atėmimo bausmė.

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė, kad dėl kaltinimų sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais vyras negali būti paleistas į laisvę, tad dar tris mėnesius bus suimtas. Pats E. Mankevičius tvirtina, kad tai jis tapo užsieniečių melo auka.

E. Mankevičius suimtas yra nuo gruodžio mėnesio. Nors Lietuvoje turi šeimą ir ūkį, teismas nusprendė, kad vyras gali slapstytis, mat turi ryšių užsienyje. Dar vienas teismo motyvas – gali daryti sunkius nusikaltimus.

Teismas paminėjo ir tai, kad vyras anksčiau buvo teistas. Paaiškėjo, kad jis buvo teistas už naminukę.

Teismo sprendimas vyro netenkino ir jis žada pateikti skundą bei prašyti, kad jį paleistų į laisvę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (187)