Prokuratūra praneša, kad nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti 9 žmonės, o įvairiose patalpose bei tarnybiniame automobilyje įrengta pasiklausymo įranga neteisėta informacija buvo surinkta dar apie 20 savivaldos darbuotojų.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Lina Lomonienė.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis išsiaiškino, kad jo žmona, dirbusi Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.
Pastarasis vyras santykius nutraukė, tačiau jo bei jo draugės ramybę ėmė drumsti SMS žinutės ir telefoniniai skambučiai. Pora pasijuto sekama, skambučių apie nederamus panevėžiečio santykius sulaukė ir poros tėvai, įžeidinėjantys komentarai pasipylė socialiniuose tinkluose.
Kaltinamasis žmonos bendradarbį apkaltino dėl jųdviejų romano ir reikalavo palikti žmoną ramybėje. Jo sutuoktinė bendradarbiui toliau atkakliai rodė dėmesį, nors šis ir nutraukė su ja santykius. Dėl moters persekiojimo vyras net parašė skundą savivaldybės administracijai.
Po to, kai 2018 metų rudenį kaltinamasis buvusį žmonos meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, kuriose šis dalyvavo, vyras kreipėsi į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau nukentėjusysis ir jo draugė pareigūnams papasakojo ir apie patiriamą persekiojimą.
Atliekantiems ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnams kilo įtarimų, kad ši pora galėjo būti neteisėtai sekama. Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60-ies pokalbių garso įrašai, taip pat nuotraukų, kitos galimai neteisėtai surinktos informacijos.
Dalis šių įrašų – įrašyti telefoniniai pokalbiai, o likę – slapta daryti garso įrašai iš Panevėžio miesto savivaldybės rūkomojo, kabineto bei tarnybinio automobilio. Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 asmenų, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti. Septyni iš jų šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais.
Nukentėjusiaisiais šioje byloje buvo pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.
Panevėžio apylinkės teismas bylą nagrinėjo uždaruose teismo posėdžiuose. Kovo 14 dieną kaltinamąją teismas pripažino kalta dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir panaudojimo bei neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti. Subendrinus jai skirta 12 tūkst. eurų bauda.
Kaltinamosios sutuoktinį teismas pripažino kaltu dėl neteisėto informacijos rinkimo, neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti bei viešosios tvarkos pažeidimo. Teismas jam skyrė subendrintą 9,5 tūkstančio eurų baudą. Nuteistieji įpareigoti jas sumokėti per 2 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Teismas taip pat nusprendė, kad nuteistieji privalės atlyginti nukentėjusiems 11 tūkst. eurų neturtinės žalos.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.