Į DELFI skaitytojo klausimą atsako advokatų kontoros „Žlioba & Žlioba“ teisininkė Indrė Volkavičiūtė.
Baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad nukentėjusysis šaukiamas ir apklausiamas tokia pačia tvarka kaip ir liudytojas. Asmuo iškviečiamas į apklausą šaukimu, kuriame nurodoma: kas ir dėl ko šaukiamas, kur ir pas ką atvykti, atvykimo data ir valanda, bei neatvykimo pasekmės.
Asmuo į apklausą taip pat gali būti šaukiamas telefonu ar kitais būdais, tačiau tokiu atveju už neatvykimą negali būti taikomos procesinės prievartos priemonės.
Taigi, šaukimas į apklausą gali būti įteikiamas ne tik siunčiant paštu, bet ir faksu kaip nurodoma klausime.
Kitas asmuo, priėmęs šaukimą, kuris skirtas ne jam, pirmai progai pasitaikius privalo jį įteikti šaukiamajam.
Nukentėjusysis visada apklausiamas teisminio nagrinėjimo metu. Teismas gali nagrinėti bylą nedalyvaujant nukentėjusiajam, jeigu konstatuoja, kad ir be jo dalyvavimo bus galima apginti nukentėjusio asmens teises.
Ne vienerius metus Lietuvos teisininkų komentarus įvairiomis temomis publikuojantis pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams siūlo užduoti klausimus Jums aktualiais ir svarbiais klausimais – tikimės, kad profesionalių teisės ekspertų požiūris padės ne tik pasirinkti optimaliausią problemos sprendimo variantą, bet ir suteiks žinių, kaip ateityje išvengti nemalonių rūpesčių.
Savo klausimus prašome siųsti elektroniniu paštu: teise@delfi.lt. Aktualiausi atsakymai bus išspausdinti DELFI.