Dar birželio pradžioje Latvijos prokuratūra išplatino pranešimą apie tai, kad prieš teismą stos 7 žmonės ir dvi įmonės dėl kaltinimų sukčiavimu ir pinigų plovimu.

Būstų administratorius Latvijos sostinėje „Rigas namu parvaldnieks“ organizavo viešąjį konkursą pirkti liftų priežiūros paslaugas. Pirmasis apie tai pranešė vz.lt.

Kaip nurodoma prokuratūros pranešime, kaltinimai pateikti dėl schemos, kai būstų administratoriaus „Rigas namu parvaldnieks“ konkursus dėl liftų priežiūros 2013-2018 m. laimėjusi įmonė už fiktyviai atliktus darbus pasisavino per 2 mln. eurų.

Įtariama, kad konkursą laimėjusi įmonė neatitiko sąlygų ir net neturėjo galimybių atlikti prisiimtų įsipareigojimų. Nepaisant to, bent jau pagal dokumentus, bendrovė neva sėkmingai teikė paslaugas ir tvarkė Rygos daugiabučių liftus. Tačiau įtariama, kad tą ji darė fiktyviai ir tik pasiėmė pinigus už darbus, kurių niekada neatliko, o apgaulės būdu gauti 1,9 mln. Eur – išplauti, jie pervesti į susijusias įmones.

Kaltinimai šioje byloje pateikti dėl sukčiavimo, pinigų plovimo bei piktnaudžiavimo.

Viešai išplatintame „Civinity“ pranešime akcentuojama, kad įmonė neturi nieko bendro su jos vadovui ir valdybos pirmininkui D. Jackai pateiktais kaltinimais.

„Kadangi nei viena „Civinity“ grupės bendrovė nėra šio teisminio proceso dalyviu, „Civinity“ vertinimu, ši byla neturės įtakos „Civinity“ grupės bendrovių veiklos tęstinumui bei kasdieniam darbui“, – rašoma pranešime.

Tvirtino neturintis nieko bendro

Tarp kaltinamųjų – D. Jacka. Jis kaltinamas tuo, kad išplovė 139 tūkst. eurų, portalui la.lv sakė tyrimą kontroliavusi prokurorė Viktorija Šumska.

„Nėra nė karto per visą istoriją buvę, kad pavyktų laimėti nors vieną konkursą Rygoje. Dėl to mes kreipėmės į teisėsaugą. Ten yra daug korupcijos elementų, todėl ryšium su tuo dar 2018 m. yra kreiptasi į teisėsaugos institucijas ir yra tam tikrų dalykų, kurių negaliu atskleisti, nes vyksta tyrimai“, – sakė D. Jacka.

Deividas Jacka

Trumpo pokalbio telefonu metu „Civinity“ vadovas pažadėjo į visus klausimus atsakyti raštu ir „faktiškai, konkrečiai su datomis išdėstyti situaciją, kad viskas yra ne taip, kaip atrodo“. Delfi dalinasi pilnu atsakymu, kurį gavo iš D. Jackos.

„Tyrimas buvo pradėtas po mūsų skundo. Nei viena mūsų grupės įmonė nėra laimėjusi jokio Rygos savivaldybės ar jos įmonės „Rigas Namu pārvaldnieks“ konkurso. Pareigūnai dirba savo darbą, o mes glaudžiai bendradarbiaujame su teisėsauga.

Visą laiką minėtoje byloje buvau liudininkas, patys kreipėmės į teisėsaugą dėl tyrimo inicijavimo, procesinio statuso pokytį aiškinasi teisininkai.

Remiantis oficialiu teisėsaugos pranešimu mano procesinis statusas apibrėžtas LV BK 195 straipsnio trečioje dalyje.

Deja, kol vyksta teismo procesas, plačiau komentuoti negaliu“, – galiausiai tokio turinio atsakymo apie kaltinimus iš D. Jackos sulaukė Delfi.

Skundėsi nesąžininga konkurencija

Verslininkas atsakyme pridėjo ir nuorodą į 2020 m. sausį publikuotą alfa.lt pranešimą, kur rašoma apie šios korupcijos bylos pradžią. Tekste užsimenama ir apie tai, kad tyrimas pradėtas būtent po „Civinity“ grupei priklausančios įmonės pateikto skundo. Taip pat rašoma, kad operatyvinių veiksmų metu buvo sulaikytas ir įmonės „Liftu alianse“ savininkas Igor Babkin.

Delfi gavo šio „Civinity“ grupei priklausančios įmonės „Hausmaster“ skundą. Jame rašoma, kad Lietuvos valdomas verslas bandė dalyvauti liftų priežiūros Rygoje konkurse ir net siūlė mažiausią kainą.

Tačiau, kaip rašoma skunde, konkursas buvo nutrauktas, o tada paskelbtas naujas, į kurį pakviestos tik kelios įmonės, kai kurios net neturinčios pakankamai darbuotojų įsipareigojimams įvykdyti.

Priduriama, kad „Hausmaster“ yra labai susirūpinę skaidrumo trūkumu, nes jie, nors ir turėdami visas reikiamas kvalifikacijas, net nebuvo pakviesti dalyvauti konkurse.

„Mes šią situaciją vertiname kaip neteisingą ir prieštaraujančią sąžiningai konkurencijai“, – rašoma jame.

Jau įrodė savo tiesą

D. Jackai jau Lietuvos teisme yra pavykę įrodyti savo tiesą, kai jam buvo pateikti kaltinimai apgaule įgijus du prabangius automobilius. Pirmosios instancijos teismas verslininką net nuteisė 3 metams laisvės atėmimo, įpareigojant jį atlyginti 250 tūkst. litų turtinę žalą.

Visgi aukštesnės instancijos teismai pripažino, kad surinktų duomenų neužtenka konstatuoti, kad D. Jacka išties apgaule užvaldė du „Mercedes-Benz“.

Konstatuota, kad jis tebuvo tarpininkas parduodant automobilius pirkėjui Vokietijoje, o išsiaiškinti, ar pinigus išties pasisavino būtent D. Jacka, nepavyko, neatmesta ir versija, kad jie atsidūrė nenustatytų asmenų kišenėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)