Siūlymą leisti Seime esančiose maitinimo vietose prekiauti alkoholiu pristatė Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

„Yra paskelbtas maitinimo paslaugų viešasis pirkimas, mes laukiame potencialių tiekėjų ir vienas iš svarbių faktorių yra tai, ar yra galimybė prekiauti alkoholiniais gėrimais. Tikrai siūlome ir prašau Seimo valdybos atsižvelgti ir <...> leisti galimybę Seimo rūmuose maitinimo vietose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 proc. Toks būtų siūlymas“, – Seimo valdybos posėdžio metu kalbėjo M. Gelbūda.

Dabar prekiauti alkoholiniais gėrimais Seime draudžiama. Tokia tvarka galioja nuo 2009 metų sausio.

Seimo „valstietis“ Jonas Jarutis pateiktą siūlymą vertino skeptiškai.

Jonas Jarutis

„Iš principo nesu labai prieš, bet, mano požiūriu, tai ne čia yra gelbėjimasis. Mes visi pripratom, kad nėra to. Aišku, aš nepulsiu krūtinės plėšyt, bet tam siūlymui nepritarsiu. Manau, kad reikia ieškoti kitų būdų“, – dėstė parlamentaras.

Jo įsitikinimu, Seimas pats turėtų pasamdyti žmones ir atsidaryti valgyklą.

Seimo socialdemokratas Julius Sabatauskas svarstė, kad galimybė Seime pardavinėti alkoholį nebus „masalas“ rinkos dalyviams ateiti ir dirbti Seime.

„Kas bus jeigu ir šitas konkursas praeis tuščiomis? Tai yra niekas neatsilieps“, – komentavo politikas.

Palaikymą siūlymui leisti pardavinėti alkoholį Seime išsakė Seimo „darbietis“ Andrius Mazuronis.

„Aš tradiciškai širdingai pritariu ir manau, kad Seimas ne vaikų darželis. Nereikia gaudyti kaip mažų vaikų“, – teigė jis.

Andrius Mazuronis

Dauguma mano, kad Seimas maitinimu neturėtų užsiimti

Už siūlymą leisti Seime prekiauti alkoholiniais gėrimais pasisakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, „darbietis“ A. Mazuronis, Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas, konservatoriai Paulius Saudargas ir Jurgis Razma bei socialdemokratas J. Sabatauskas. „Valstietis“ J. Jarutis balsuodamas susilaikė.

Seimo pirmininkės nuomone, sprendimas leisti Seime pardavinėti alkoholį racionalus.

„Kanceliarija pasiūlė šiek tiek praplėsti sąlygas konkurso. Kaip žinia, maitinimo įstaigų klausimas sukėlė gana didelį rezonansą Seime. Manau, kad sprendimas yra racionalus ir tiek. Aš jo nesureikšminčiau“, – po valdybos posėdžio BNS komentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė nematanti grėsmės, kad gali pasitaikyti atvejų, kai neblaivūs parlamentarai balsuos Seimo salėje.

„Parlamentai, kuriuose lankomės, tokių apribojimų neturi ir juose apie tokius incidentus skambiai girdėti neteko. Manau, kad mūsų parlamentarai niekuo neprastesni nei kitų europietiškų valstybių parlamentai“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo valdyba trečiadienį taip pat sprendė, ar Seimo kanceliarijoje reikėtų įsteigti 4 pareigybes tam, kad parlamentas galėtų pats užsiimti maitinimu. Šiam siūlymui Seimo valdybos narių dauguma buvo nepritarta.

Seimo restoranas

Šiuo metu Seimui likus be maitintojo, tautos atstovai ir Seimo darbuotojai bei svečiai gali pasinaudoti maisto užsakymo į parlamento rūmus paslauga. Ne visi tokia tvarka patenkinti: esą būna nesklandumų, o ir nėra kur atsivesti svečių bei pavaišinti kava.

Seimo kanceliarija paskelbė naują konkursą maitinimo paslaugos tiekėjams, ir siekdama jį rasti, prašo tik 1 euro nuomos mokesčio.

Seimo kavinė neveikia nuo vasaros vidurio, kai pasibaigė sutartis su bendrove „Taurakalnis“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)