Ukrainos karinė žvalgyba (GUR) surengė smūgį agresoriaus gynybos gilumoje rekordiniu atstumu. Dronai pasiekė taikinius už 1800 km prie Orsko.
Ir atakuota ne šiaip kokia degalų gamykla, o strateginės reikšmės karinis objektas – radaras „Voronež-M“, skenuojantis taikinius 6000 km atstumu.
Tarp jų – orlaiviai, sparnuotosios ir balistinės raketos. Beje, reikėtų priminti, kad prieš 4 dienas ukrainiečiai atakavo panašaus tipo radarą „Voronež-DM“ Kransodaro srityje.
Viešų šaltinių duomenimis, viso rusai turi 7 tokius radarus. Dar tris planuoja statyti, vienas jų turėjo atsirasti Kryme. Tikėtina, neatsiras.
Žvelgiant į palydovines užvakarykščio smūgio nuotraukas neatrodo, kad pažeidimai kritiniai, tačiau akivaizdu – ukrainiečiai siekia rusams išmušti tokias „akis“ ir pasirengti efektyvesniam ATACMS, „Storm Shadow“ ir F16 naudojimui.
Charkivo kryptis
Agresorius toliau bando stumtis priekin tiek Lypcių, tiek Vovčansko sektoriuose. Tačiau nepaisant jų propagandinių pranešimų apie beveik kasdieninį pasistūmėjimą po kelis šimtus metrus, kontaktinė linija iš esmės lieka nepakitusi. Rusai po neseniai įvykdyto teroristinio akto Charkive tęsia miesto apšaudymus, aktyviai veikia jų aviacija.
Luhansko kryptis
Kupjanskas. Rusai šiek tiek pasistūmėjo į pietus nuo Berestovės, tęsiasi mūšiai visoje kontaktinėje linijoje.
Lymanas. Lokalūs susidūrimai šiauriniame flange (Makijivka) ir prie Ternų. Kontaktinėje linijoje – be pakitimų.
Syverskas. Tęsiasi mūšiai prie Bilohorivkos, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.
Donecko kryptis
Časiv Jaras. Rusams pavyko pasistūmėti pietrytinėse miesto prieigose. Neatmestina, agresorius bandys iš pietų apeiti visą rytinį miesto pakraštį iki kanalo ir taip atkirsti čia veikiančius Ukrainos gynėjus.
Pietiniame flange tęsiasi sunkios kautynės Klišijivkoje. Nors rusai prieš keletą dienų skelbė, jog „išvadavo“ kaimelį, dabar pripažįsta, jog yra užėmę ne daugiau nei pusę jo griuvėsių. Ukrainiečiai ir toliau kontroliuoja vakariau esančias aukštumas.
Pokrovskas – Vuhledaras. Nepaisant to, kad visose informacinėse aplinkose (rusų, ukrainiečių ir Vakarų) dominuoja žinios apie situaciją Charkivo kryptyje, žvelgiant į operacijų mastą, mūšių intensyvumą ir agresoriaus skiriamus resursus ir rezervus, karine prasme karščiausias yra Pokrovsko – Vuhledaro sektorius.
Tai rodo, kad būtent čia agresorius tiksi pasiekti operacinio lygmens rezultatų, pvz. užimti liniją Pokrovskas – Kurahovė – Vuhledaras, sudaryti sąlygas operacijoms Torecko link.
Šiaurinis flangas. Rusai toliau nemažina puolimo operacijų apsukų ir vysto sėkmę. Po ilgo laiko jiems pavyko prasiveržti per ukrainiečių gynybą Novoaleksandrivkoje. Čia jų tikslas ir toliau lieka gana aiškus – perimti aukštumų kontrolę siekiant sudaryti sąlygas perimti į Kostjantinivką einančio kelio kontrolę bei pasirengti galimai operacijai Niu Jorko – Torecko link.
Tokia operacija realistiška, jei agresorius užims Časiv Jarą ir jį supančias aukštumas.
Taip pat agresorius vysto sėkmę vakariniame ruože. Rusams pavyko pasistūmėto Sokilo – Novopokrovskės ruože. Čia jie lipa ant aukštumų. Neatmestina, kad rusai bandys leistis žemyn ir Novopokrovskę užimti atakuodami iš flango/užnugario.
Centras. Rusai įsitvirtino Netailovėje, bando pasistūmėti link Nevelskės, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas.
Pietinis flangas. Rusai deda rimtas pastangas pasiekti ir kirsti kelią Vuhledaras – Konstjantinivka. Čia atskiruose ruožuose jiems pavyko pasistūmėti.
Zaporižios kryptis
Rusai stengiasi pasistūmėti Staromajorskės – Urožainės ruože, esmingai situacija nepasikeitė.
Pietų kryptyje tęsiasi lokalūs susidūrimai kairiajame Dnipro krante, kur ukrainiečiai išlaiko placdarmus. Taip pat abi pusės bando perimti salų kontrolę. Tiesa, pakilęs vandens lygis upėje apsunkina šią užduotį.