Rusijos statytinių administracija ir kariai sprunka iš Chersono kaip iš skęstančio laivo.

„Radio svoboda“ skelbia ir palydovines nuotraukas, kaip Ukrainos karinės sėkmės Chersone užspeisti rusai ima plukdyti karinę techniką į kairinį Dniepro krantą.

Net JAV prezidentas Joe Bidenas sako, kad Vladimiras Putinas suvokia giliai įklimpęs, todėl trečiadienį daugelyje okupuotų žemių ir paskelbė karo padėtį.

„Galvoju, kad V. Putinas atsidūrė nepaprastai sunkioje padėtyje“, – sakė JAV prezidentas.

Okupantų panika juntama ir kitoje savavališkai užgrobtoje Zaporižios srityje. Trečiadienį čia buvo apšaudytas Enerhodaro miestas, kur yra įsikūrę ir pačios atominės darbuotojai. Kliuvo miesto tarybos pastatai ir vienai iš pastočių. Dalis miesto – be elektros ir vandens, panikuojantys okupantai pakuoja bėgti, kraunasi vogtą turtą. Iš viešbučių ima televizorius, šaldytuvus ir baldus.

Vis dėl to rusai tęsia atakas – vaikų darželis Bachmute, o Mykolajive – mokykla. Tai eiliniai rusų taikiniai.

Į pietinį Mykolajivą naktį atskrido tie patys dronai kamikadzės, o paryčiais į mokyklą skriejo raketa. Raketa į mokyklą rusai paleido ir Zaporižios srityje.

O civiliai rodo, kad juos įbauginti sunku – skambant oro pavojaus sirenoms, jie mėgaujasi saule. O kas belieka – rusų atakos jau rimtai apgadino apie 40 procentų Ukrainos energetikos infrastruktūros.

Šalyje įvedami ribojimai, gyventojai raginami taupyti elektrą.

„Prašau – nejunkite nereikalingų elektros prietaisų, ribokite energijos vartojimą“, – į šalies gyventojus kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ką reiškia gyventi be šilumos ir šviesos savo kailiu pajuto ir patys rusai. Belgorodo mieste, pasienyje su Ukraina užsidegė elektros pastotė. Be šviesos liko dalis miesto, o gubernatorius tyčia ar netyčia prasitarė, kad objektą pataikė kažkoks sviedinys.

Karui tęsiantis jau 8 mėnesius, agresorė Rusija šokdina ir Jungtines Tautas. Įspėjo netirti, iš kur yra kilę dronai kamikadzės, kurie siaubia Ukrainos miestus. Agresorė aiškina – nėra reikalo tirti ir pačių smūgių. Esą tokiam tyrimui nėra pagrindo ir reikiamų įgaliojimų.

Per uždarą posėdį Rusijos atstovas įžūliai gynėsi – Maskva jokių bepiločių iš Irano nepirko, ir gal iš dalių renka patys. Neva tai rodo rusiškas užrašas ant drono.

„Visa tai yra nesąmonės. Noriu pabrėžti, kad Rusijos kariuomenės Ukrainoje naudojami bepiločiai yra pagaminti Rusijoje. Taigi visa tai yra nepagrįsti kaltinimai“, – kalbėjo Rusijos ambasadoriaus pavaduotojas Jungtinėse Tautose Dmitrij Polianskij.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis sako, kad nei Kyjivo, nei vakarų tokiomis pasakomis neapmausi.

Iranas jiems duoda dronus, tiekia juos tam, kad jie žudytų, žudytų ukrainiečius. Taip jie susitarė dėl pinigų, tai kruvini pinigai, kuriuos uždirba Iranas“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

Ir Europos Sąjunga (ES) žengia pirma – per rekordiškai trumpą laiką įveda sankcijas dronų tiekėjams. Blokas įšaldo kelių Irano fizinių ir vieno juridinio asmens turtą, draus ir keliones. Sankcijos įsigaliojo iš karto ketvirtadienį.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia: