Remiantis VRK preliminariais duomenimis, gautais tik iš 277 rinkimų apylinkių, socialdemokratai pretenduoja į 25,35 proc. mandatų, „valstiečiai“ - 17,74 proc., Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai - 11,51 proc.
Pirmajame partijų penketuke dar yra Demokratų sąjunga "Vardan Lietuvos“ (8,89 proc.), Liberalų sąjūdis (7,92 proc).
Merų rinkimų preliminariais pirmaisiais duomenimis, Joniškio rajone pirmauja dabartinis meras Vitalijus Gailius ir Vaida Aleknavičienė, Raseinių rajone – dabartinis meras Andrius Bautronis ir parlamentaras Arvydas Nekrošius. Merų rinkimai palankiai kol kas klostosi ir dabartiniam Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui. Kėdainių rajone pirmauja Seimo narys Viktoras Fiodorovas ir Valentinas Tamulis, Kauno rajone- dabartinis meras Valerijus Makūnas ir Seimo narys Viktoras Pranckietis.
Tradiciškai pirmieji rinkimų rezultatai plaukia iš regionų tai yra iš mažų apylinkių. Kol kas Vilniaus miesto ir rajono balsavimo rezultatų VRK negavo.
Pasibaigus pirmajam savivaldos ir merų rinkimų turui, prezidentas Gitanas Nausėda pasidžiaugė didesniu rinkėjų aktyvumu nei 2019 metų rinkimuose ar renkant parlamentą 2020 m.
Savivaldos rinkimuose nesužibėjusios Regionų partijos lyderis Jonas Pinskus nuo politinių ambicijų neatsitraukia. Pasak jo, svarstoma 2024 m. prezidento rinkimuose kelti jo žmonos – Širvintų rajone mero rinkimus laimėjusios Živilės Pinskuvienės kandidatūrą.
Ir, aišku, išnaudosim Živilę Pinskuvienę, kiek ji pati leis. Čia ne partijos pirmininkas spręs, o suvažiavimas“, – pirmadienį ELTA surengtoje spaudos konferencijoje teigė partijos lyderis J. Pinskus.
Seimo narys, trečią vietą rinkimuose į Vilniaus mero postą užėmęs Mykolas Majauskas apie savo politinę ateitį kalba mįslingai. Jis tikina toliau atstovausiąs visuomenei kaip „savarankiškas, nepriklausomas politikas“, o apie Seimo rinkimus tvirtina dar negalvojantis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į Kauno miesto merus Aurelijus Veryga neslepia „šalto nustebimo“, kad Laikinojoje sostinėje neprireikė antrojo rinkimo turo.
Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė pripažįsta, kad partija savivaldos rinkimuose tikėjosi geresnių rezultatų. Vis dėlto ji apie atsakomybės prisiėmimą dėl prastų rinkimų rezultatų partijai ir traukimąsi iš partijos pirmininko pareigų nekalba.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad jo vadovaujama partija, kaip vos prieš metus įkurta politinė jėga, savivaldos rinkimuose pasirodė daugiau nei gerai.
Sekmadienį vykę savivaldybių tarybų ir merų rinkimai buvo sėkmingi socialdemokratams ir konservatoriams.
Į antrą mero rinkimų turą išėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Klaipėdos mieste Audrius Petrošius teigia, kad rinkėjams kitame etape teks rinktis tarp jo ir „uosto oligarchų projekto“. Partijos kandidatų į savivaldybės tarybą pasirodymą A. Petrošius vertina gerai – iškovota vienu mandatu daugiau nei 2019-aisiais.
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė džiaugiasi, kad socialdemokratų partijai pirmą kartą savivaldos rinkimų istorijoje pirmajame ture pavyko laimėti 10 merų postų. Politikė atkreipia dėmesį, kad socialdemokratai turės frakciją ir Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Pasak jos, prie šio rezultato didele dalimi prisidėjo ir partijos kandidatė į Vilniaus miesto postą Rasa Budbergytė, rinkimuose likusi septinta.
Praeituose rinkimuose mes buvome iš pirmo turo laimėję 5 merus, dabar padvigubinome. Turime savivaldybių tarybų narius visose savivaldybėse, ko neturi nė viena kita partija“, – pirmadienį ryte ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sake V. Blinkevičiūtė.
Seimo pirmininkė Viktorija Čimilytė-Niesen Liberalų sąjūdžio pasirodymą savivaldos rinkimuose vertina pozityviai. Jos teigimu, šiek tiek buvo pagerintas ir partijos atstovų savivaldybių tarybose skaičius.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė teigia, kad jeigu toliau didės išankstinio balsavimo mastai savivaldybių merų ir tarybų rinkimų metu, tai gali sulėtinti galutinio balsų skaičiavimo ir paskelbimo procesą. Taip pat, anot jos, šis vėlavimas jau buvo pastebimas kovo 5 dienos savivaldybių merų ir tarybų rinkimų metu.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) štabo vadovas Andrius Vyšniauskas konservatorių pasirodymą savivaldos rinkimuose vertina teigiamai. Politikas teigia, kad labiausiai džiugina, pasak jo, fenomenalus konservatorių kandidato į Vilniaus miesto merus Vlado Benkunsko pasirodymas.
Konservatorius neabejoja, kad V. Benkunskas be didelių iššūkių laimės ir antrąjį rinkimų turą.
Iš 27 parlamentarų, dalyvavusių savivaldos rinkimuose, į antrąjį merų rinkimų turą pateko vos 5 Seimo nariai.
Suskaičiavus visus Vilniaus rajono rinkėjų balsus, paaiškėjo, kad ir čia prireiks antrojo turo. Jame susitiks Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Waldemar Urban, surinkęs 46,63 proc. rinkėjų palaikymo, ir socialdemokratas Robert Duchnevič, kuriam skirta beveik perpus mažiau rinkėjų balsų – 24,84 proc.
Pirmadienio naktį suskaičiavus visus 54-iose Klaipėdos miesto rinkimų apylinkių gyventojų atiduotus balsus, paaiškėjo, kad antrajame ture susitiks Arvydas Vaitkus (24 proc.) ir Audrius Petrošius (20,81 proc). Tuo metu 12 metų uostamiesčiui vadovavęs Vytautas Grubliauskas surinko 7,70 proc. ir šiuose rinkimuose liko penktas.
Vilniaus miesto mero rinkimuose skirtumas tarp lyderių auga. Suskaičiavus 119 iš 156 apylinkių balsus, Valdas Benkunskas turi 29,69 proc. balsų, o antroje esantis Artūras Zuokas – 21,82 proc. Mykolui Majauskui tenka 10,72 proc. balsų.
Drama tęsiasi Klaipėdos mieste – naujausiais duomenimis, suskaičiavus 48 iš 54 apylinkių balsus, priekyje Arvydas Vaitkus su 24,18 proc. balsų. Antroje vietoje – konservatorius Audrius Petrošius su 20,87 proc., dėl šios pozicijos taip pat grumiasi ir Remigijus Žemaitaitis, turintis 20,4 proc. balsų.
Taryboje mandatai pasiskirsto taip: politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ gautų 8 mandatus, partija „Laisvė ir teisingumas – 7, TS-LKD – 7, LS –3, LVŽS – 3, LSDP – 3.
Konservatorių kandidatas į merus Valdas Benkunskas ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į merus Artūras Zuokas jau paskelbė pergales, kad pateks į antrąjį rinkimų turą.
Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė suabejojo, ar partija reikš palaikymą A. Zuokui.
„Aš be jokios abejonės kaip vilnietė, ne kaip partijos pirmininkė, neabejoju ir neabejojau, kad Tomas Vytautas Raskevičius buvo geriausias pasirinkimas šiuose rinkimuose. Ir man nuoširdžiai ir neramu, ir, aišku, įdomu, kaip galimi II turo kandidatai žiūrės į mūsų partijos programas.
Aš sunkiai įsivaizduoju ir, ko gero, nebus palaikymo Artūrui Zuokui, bet ir Valdui Benkunskui klausimų turėtume – švietimas, prioritetų kol kas nematėme. Bet, matyt, dar sulaukime finalizuotų rezultatų ir tada kalbėsime, bet programa tikrai yra pagrindinis dalykas, į ką kreipiame dėmesį“, – ragino A. Armonaitė.
Ji tikino, kad partija į rezultatus žiūri ramiai.
„Nesidarykim jokių išvadų, visų rezultatų sulaukim. Matom, Vilniuje, manau, tas rezultatas gerės, nes plaukia toliau rezultatai. Kaune šviečiasi frakcija, bet irgi sulaukime rezultato, Elektrėnuose – antras turas, žiūrime į priekį ramiai“, – sakė A. Armonaitė.
Į tai, kad po šių rinkimų bus laidojančių Laisvės partiją, A. Armonaitė atkirto, kad tai nesvarbu – esą laidojo ir anksčiau.
„Buvo [taip sakančių] prieš partiją sukuriant, prieš Seimo rinkimus, po Seimo rinkimų kitą dieną, savivalda lygiai tas pats – tai nesvarbu. Svarbiausia, kad partija toliau yra drąsi, atstovauja laisvės, ateities idėjoms, pasitikėjimo žmogumi, daug dėmesio skiriame programai <...> ir yra žmonių, kurie ja tiki, ir kol bus bent vienas žmogus, kuris tiki, tol Laisvės partija dalyvaus politikoje – jų tikrai bus daug daugiau“, – komentavo partijos lyderė.
Nepaisant to, kad pergalė nesišviečia, T. V. Raskevičių partijos kolegos pasveikino su plojimais. Pastarasis kreipdamasis į bendražygius padėkojo ir kalbėjo apie tikslus nacionaliniu mastu.
„Rinkiminės kampanijos metu sakiau, kad padarysime taip, kad Vilniaus širdis plaktų taip, kaip plakė iki šiol. Po šios nakties mes kartu su Laisvės partija padarysime taip, kad plaktų ne tik Vilniaus širdis, padarysime taip, kad plaktų visa Lietuva.
Mes toliau kovosime už žmogaus teises, už vakarietišką ir ateitį orientuotą Lietuvą, nes ateitis jau atėjo ir dabar reikia, kad visi tuo patikėtų“, – dėstė T. V. Raskevičius.
Tarybos narių rinkimuose mandatai išsidėlioja taip: LVŽS – 8, TS-LKD – 8, LSDP – 7, Lietuvos regionų partija – 1, politinis komitetas „Vieningi zanavykai“ – 1.
Dalyje mažesnių rajonų vis dar sprendžiasi, kas taps meru, ar prireiks antrojo turo, o skirtumai tarp gautų balsų yra labai nedideli.
Prienuose suskaičiavus 24 iš 27 apylinkių balsus, 49,09 proc. balsų turi socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas. antra – Loreta Jakinevičienė iš demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (18,46 proc.)
Radviliškio rajone, suskaičiavus 24 iš 28 apylinkių rezultatus, mero rinkimuose pirmauja Jolanta Margaitienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 22,93 proc.), o dar sprendžiasi, kas su ja susigrums antrajame ture: socialdemokratas Kazimieras Račkauskis iš LSDP turi 16,86 proc., balsų, Vytautas Krikščiūnas iš LVŽS turi 16,43 proc., nedaug atsilieka Gediminas Lipnevičius iš Lietuvos regionų partijos, su 14,75 proc.
Skuode, suskaičiavus 20 iš 22 apylinkių balsus, 34,97 proc. balsų turi Stasys Gutautas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga , dėl teisės su juo grumtis antrame ture varžosi Žydrūnas Ramanavičius, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (23,1 proc.) ir Audronė Pitrėnienė iš Lietuvos regionų partijos (20,08 proc.)
Šakiuose suskaičiuoti 31 iš 32 apylinkių balsai, mero rinkimuose pirmauja Edgaras Pilypaitis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (34,28 proc.), antras Raimondas Januševičius iš LVŽS (29,29 proc.), dar į antrą turą įšokti gali ir Darius Jakavičius, Lietuvos socialdemokratų partija (28,79 proc.).
Šiaulių rajone, suskaičiavus 37 iš 39 apylinkių balsus, išlieka intriga, ar reikės antrojo turo: mero rinkimuose stipriai pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, dabartinio mero pavaduotojas, Česlovas Greičius su 50,65 proc. balsų. Antras – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Darius Simonavičius, teturi 10,85 proc. balsų.
Suskaičiavus visus balsus, Panevėžio rajone mero rinkimuose prireiks antrojo turo – jame susigrums socialdemokratas Antanas Pocius, surinkęs 31,4 proc. balsų, ir LVŽS atstovas Edmundas Toliušis, surinkęs 30,57 proc. balsų.
Tarybos narių rinkimuose mandatai galutinai išsidėlioja taip: LVŽS – 9, LSDP – 7, TS-LKD – 4, demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 2, LS – 2, DP – 1.
Savo pergale tikintis A. Zuokas teigia, kad konservatoriaus mero Vilnius tikrai neturės. Politikas taip pat negaili gerų žodžių Liberalų sąjūdžio kandidatei Eglei Radvilei, kurią įvardija rinkimų kampanijos atradimu ir žada su ja kalbėti apie bendrumą jau kitą savaitę.
„Mes esame antrame ture, mes laimėsime antrąjį turą“, – štabe esantiems bendražygiams sakė A. Zuokas, o šie žodžiai buvo palydėti gausiais plojimais.
Kaip žurnalistams komentavo politikas, jis yra tikras, kad antrame rinkimų ture susikaus su konservatoriumi V. Benkunsku ir laimės.
„Mano rinkėjai eina balsuoti jau trečią kartą, dėl to aš esu antrame ture. Jie yra aktyvūs, jie nori pokyčių. Taip pat neabejoju, kad dalis tų rinkėjų, kurie šiandien turėjo tarp savo partijos kandidato, parems mano kandidatūrą ir tikrai Vilniuje nebus meras konservatorius“, – sakė A. Zuokas.
Jis teigė užėjęs pasisveikinti į Laisvės partijos bei Liberalų sąjūdžio štabus. Beje, liberalų kandidatei Eglei Radvilei A. Zuokas negailėjo gerų žodžių.
„Su ja susitiksime kitą savaitę, kalbėsime apie bendrumą, turėjau aplankyti kaimynus. Neskubinkime įvykių, dar rezultatų neturime, bet Eglė Radvilė man šioje rinkimų kampanijoje yra atradimas, ji tikrai man yra padariusi gerą įspūdį, plius turi tam tikras žinias bei kompetencijas, kurių reikia Vilniaus miestui, ir bendrai – esame liberalai, tai ir turime kartu dirbti“, – komentavo A. Zuokas.
Visgi politikas neatskleidė, ar kviečia E. Radvilę.
„Aš tai nesakau. Sakau, kad vertinu ir dėl to nuvažiavau, pasveikinau, gražiai pabendravome, kitą savaitę turėsime diskusijas“, – sakė A. Zuokas.
Buvęs meras įsitikinęs savo pergale.
„Ką bedarytų, Vilniaus mieste konservatorių mero nebus“, – akcentavo jis.
„Konservatoriai taip pat turi savo lubas ir jie žino, kad jos yra gana žemos – tikrai žemesnės nei čia (A. Zuoko štabe – aut. p.)“, – paaiškino A. Zuokas.
Vilniuje suskaičiavus 36 iš 156 apylinkių balsus mero rinkimuose toliau pirmauja Valdas Benkunskas (26,31 proc.) ir Artūras Zuokas (23,16 proc.). Jų pagrindiniais konkurentais laikyti Mykolas Majauskas (10,23 proc.) ir Tomas Vytautas Raskevičius (8,41 proc.) smarkiai atsilieka.
Vis dar išlieka intriga, ar į miesto tarybą pateks ant 4 proc. ribos balansuojantis Nacionalinis susivienijimas (4,21 proc.), šiuo metu jie gautų 3 mandatus. Patekti šansų turi ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (3,96 proc.), Darbo partija (3,55 proc.) bei Liberalų sąjūdis (3,28 proc.).
Pergalę su 16 mandatų švęstų TS-LKD, toliau su 10 mandatų rikiuotųsi LLRA-KŠS ir „Laisvė ir teisingumas“, 7 mandatus turėtų Laisvės partija, 5 – LSDP.
Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatas į Kauno merus Vytautas Juozapaitis, paklaustas, kaip vertina savivaldos tarybų ir merų rinkimų rezultatus, neslėpė nusivylimo.
„Apgailėtinas rezultatas. Aš nekvestionuoju kauniečių pasirinkimo. Tai yra demokratiškai išrinktas meras <...>, bet į Lietuvą atvažiuoja visa NATO vadovybė ir bus labai įdomu pristatyti Kauną, antrą pagal dydį NATO valstybės miestą, kuriam vadovauja žmogus, turintis verslą Rusijoje, mokantis ten mokesčius ir padedantis žudyti ukrainiečius, kuris negali viešai ištarti, kieno yra Krymas“, – komentavo V. Juozapaitis.
Kandidatas įspėjo, kad dar viena jo konkurento dabartinio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kadencija būtų „ėjimas į autoritarinį režimą“ ir gali „turėti pasekmių“.
„Tai yra labai pavojinga ne tik Kaunui, bet ir valstybei, nes tai yra nacionalinio saugumo klausimas“, – teigė V. Juozapaitis, žadėjęs, kad bus vykdoma parlamentinė kontrolė, taip pat mero veiksmai stebimi Kauno miesto Taryboje.
Kažkada Kaunas buvo vadinamas konservatorių bastionu. Vis dėlto panašu, kad jau trečią kadenciją meras bus ne TS-LKD partijos atstovas. Paklaustas, kas, jo nuomone, tai lemia, V. Juozapaitis sakė: „Sunku pasakyti. Prieš dvejus metus Kaune mūsų partija laimėjo šešias iš septynių apygardų. Turint omeny nacionalinę politiką – rinkimus į Seimą. Mums atrodė, kad vertybinis lūžis įvyko ir Kaunas sugrįžo prie TS-LKD, iš kur niekada ir nebuvo išėjęs. Bet tas Stokholmo sindromas, kai [renkama] ar iš inercijos, ar turint kažkokių saitų, kurie neleidžia paleisti šito mero.
Kita vertus, dar yra psichologinis dalykas, kuomet neretai žmonės išrenka į valdžią arba panašius į save, arba šiek tiek prastesnius, kad galėtų parodyti: „Va, žiūrėkite, koks mūsų viršininkas. Ko jūs norite iš mūsų?“
Juolab, kad Kaune ne pirmą kartą renkami nevienareikšmiškai vertinami žmonės: prisiminkite Vytauto Šustausko istoriją, kai jį rinko tiek į miesto tarybą į merus, į Seimą. Tai galėjo būti kaip protesto ženklai. O galbūt čia suveikė aukos sindromas, kai visi eina prieš vieną kandidatą ir aš įsivaizduoju, kad pagailo to žmogaus“, – svarstė V. Juozapaitis.
Vis tik jis pripažino, kad V. Matijošaitis vertas ir pagyrų kaip verslininkas, sukūręs verlo imperiją, taip pat politikas, kuris esą nuveikė neblogų darbų.
„Bet pastarieji metai, kai jis vienareikšmiškai, net sakyčiau ciniškai koloboruoja su profašistine Rusija. Tai kelia labai daug klausimų. Tai yra ir nacionalinio saugumo klausimas. Gal reikia daugiau kalbėti su kauniečiais. Mes tikrai nepasiekėme visų bendruomenių“, – sakė V. Juozapaitis.
Taryboje 6 mandatus turės LVŽS, po 5 - „Laisvės ir teisingumo“ bei Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų koalicija „Visaginiečių koalicija“. 3 mandatus gavo Lietuvos regionų partija, po 2 – LLRA-KŠS, LSDP ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Sekmadienį kiek po vidurnakčio Laisvės partijos būstinėje apsilankė partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į merus Artūras Zuokas: sakė atvyko pasisveikinti su kolegomis.
„Buvau Liberalų sąjūdžio būstinėje, pasveikinau Eglę, visą komandą, sakau, reikia užeiti ir pas kolegas šalia, kad niekas paskui neįsižeistų“, – žurnalistams komentavo A. Zuokas.
Jis teigė esąs užtikrintas, kad pateks į antrąjį merų rinkimų turą: „Esu tikras.“
„Kaip prognozavome, [konkurentas] greičiausiai bus Valdas Benkunskas“, – pažymėjo A. Zuokas.
Jis sakė nemanantis, kad V. Benkunską antrame ture įveikti bus sunku.
„Bendros nuodėmės, kurios slegia [dabartinį merą] Remigijų Šimašių, dalis jų priklauso ir jam. Jeigu vilniečiai nori realių pokyčių, nori, kad keistųsi tai, kas labiausiai erzina, pasirinkimas turėtų būti aiškus“, – komentavo A. Zuokas.
Bendrai partijos pasirodymą savivaldos rinkimuose jis įvertino neblogai.
„Jau turime du merus, kurie išėjo iš pirmojo turo“. – sakė A. Zuokas.
Tie merai: Kelmės rajone – Ildefonsas Petkevičius, Švenčionių rajone – Rimantas Klipčius.
Šiaulių mieste mero rinkimus užtikrintai laimi dabartinis meras Artūras Visockas iš politinio komiteto Nepartinis sąrašas „Dirbame miestui“. Suskaičiavus 22 apylinkių iš 34, jam tenka 66,51 proc. balsų. Antroje vietoje lieka konservatorius Martynas Šiurkus su 9,09 proc. balsų.
Išankstiniais duomenimis, tarybos narių rinkimuose mandatai išsidėlioja taip: Nepartinis sąrašas „Dirbame miestui“ – 18, TS-LKD – 4, LVŽS – 3, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 2, LSDP – 2, „Šiaulių labui“ – 2.
Suskaičiavus 22 iš 35 apylinkių duomenis, Pasvalio rajone mero rinkimuose su 41,93 proc. balsų pirmauja dabartinis meras Gintautas Gegužinskas (TS-LKD). Jis antrame ture susigrums su antroje vietoje esančia Neringa Trinskienė iš demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, jai tenka 26,09 proc. balsų. Trečioje lieka Linas Kruopis iš Lietuvos regionų partijos (12,85 proc.)
Tarybos narių rinkimuose mandatai išsidėlioja taip: TS-LKD – 9, demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 6, Lietuvos regionų partija – 3, LVŽS – 3, LSDP – 2, DP – 2.
Vilniaus rajone gali įvykti tai, ko čia seniai nebuvo, suskaičiavus 39 ir 54 apylinkių, gali būti, kad čia sulauksime antrojo turo. Čia 2 dešimtmečius karaliavo lenkų kandidatė Marija Rekst, kuri nusprendė nebekandidatuoti. Jos įpėdinis – Waldemaras Urbanas (52,12 proc.) užtikrintai pirmauja, tačiau jis gali ir nelaimėti pirmajame ture. Antras – LSDP kandidatas Robertas Duchnevičius (25,63 proc.), trečias Gediminas Kazėnas (11,53 proc.)
Taryboje čia daugumą turės LLRA-KŠS su 20 mandatų, LSDP – 7 mandatai, Centro dešinės koalicija (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija) (12,27 proc.).