Interviu BNS metu paklausta, ar Vyriausybės nutarimas suponuoja, kad įmonė neatitinka nacionalinio saugumo interesų, ji nenorėjo detalizuoti situacijos. „Tikriausiai taip. Komentuoti daugiau nenorėčiau šita tema. Kaip ir pasakiau, kuomet įsigilinsiu į savo galimybes ir turėsiu specialistų nuomonę, tuomet tikrai informuosiu“, – interviu sakė verslininkė.

Delfi trumpai

  • Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“;

  • Prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą;

  • Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje;

  • Vėliau skelbta, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat praėjusią savaitę pranešta apie M. Navickienės skrydį į Dubajų lėktuvu, kuriame skrido ir V. Germanas;

  • Ministrė M. Navickienė praėjusią savaitę atsistatydino.

Paklausus, ar pasikeitusi vyriausybinės komisijos pozicija galėjo būti susijusi su tuo, kad joje atsirado Vilhelmas Germanas, verslininkė tikino taip pat negalinti komentuoti. „Aš negalėčiau komentuoti. Aš galiu pasakyti, kad ir tuo metu, ir dabar Vilhelmas Germanas buvo paminėtas ir minimas kaip mano sugyventinis ir trijų vaikų tėtis. Tai yra vieša informacija“, – sako I. Trinkūnaitė.

„Jaučiu didėjančią grėsmę objektyviam kontroliuojančių institucijų darbui dėl bendrovės veiklos politizavimo. Taigi, norėdama objektyvaus ir išsamaus vertinimo, kai kurių aspektų ir klausimų nenorėčiau komentuoti dabar, bet tikrai pasilieku sau teisę komentuoti, kuomet visos institucijos baigs savo darbus“, – interviu BNS sakė I.Trinkūnaitė.

Interviu metu I. Trinkūnaitė neatsako į klausimus, ar pažinties pradžioje žinojo apie V. Germano nusikalstamą praeitį ir teistumą.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimas dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ įmonės veiklos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įvertinusi turimą informaciją, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ įmonės veiklos. Pranešama, kad tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą, vakar informavo STT.

Dėl didelės informacijos apimties, ikiteisminis tyrimas pradėtas, kad būtų galima priimti objektyvų sprendimą ir įvertinti ar gauti duomenys sudaro nusikalstamos veikos sudėties požymių visumą. Šiuo metu pareikštų įtarimų nėra.

Prieš tai Delfi skelbė ir apie tai, kad auditą pradėjo ir Lietuvos bankas.

„Lietuvos banko auditas yra normali praktika, ir išskirtinis dėmesys būtent „Foxpay“ ir yra tikėtina jo politizavimo pasekmė. Visgi tikiu Lietuvos finansų rinkos priežiūros sistemos branda, kad ji sugebės profesionaliai įgyvendinti savo funkcijas ir išskirtinai remsis tik teisės aktais, įvertinant būtent „Foxpay“ veiklą“, – BNS kalbėjo „Foxpay“ savininkė.

2024 m. birželio 6 d. STT gavo Generalinės prokurorės pavedimą atlikti nurodytų faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie įmonės „Foxpay“ veiklą. Įvertinus informaciją iš baudžiamosios teisės pusės ir atlikus informacijos patikslinimą, nutarta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Foxpay

Ikiteisminio tyrimo tikslas – surinkti duomenis, kurie leistų patvirtinti arba paneigti, kad buvo padaryta nusikalstama veika. Todėl atlikus ikiteisminį tyrimą, jis gali būti arba nutraukiamas, arba jis gali būti baigiamas bylos perdavimu į teismą.

Primename, kad Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Trečiadienį pranešta, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu.

Tęsiantis skandalui dėl I. Trinkūnaitės ir verslininkės sugyventinio ryšių ministrės sutuoktiniu, M. Navickienė šią savaitę atsistatydino iš pareigų.

Kas yra Vilhelmas Germanas?

Fintech įmonės „Foxpay“ skandalas privertė iš pareigų pasitraukti socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. Paskutinis lašas buvo jos kelionė į Dubajų su „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu. Šis asmuo yra nuteistas sukčius, ne kartą patekęs į teisėsaugos akiratį. Delfi domisi, kas yra šis asmuo, kokia praeitis jį slegia ir kokius nusikaltimus jis yra padaręs.

UAB „Foxpay“ savininkė yra Lietuvoje gerai žinoma verslininkė I. Trinkūnaitė. Įmonės valdyboje yra dirbęs M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas. Jis taip pat yra buvęs ir šios įmonės direktoriumi.

Ši įmonė yra laimėjusi daugybę viešųjų pirkimų.

Trečiadienį paaiškėjo, kad Vyriausybinė sandorių komisija neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonę „LITLAB“, kurios vienintelis akcininkas yra ministrės M. Navickienės vyras M. Navickas.

Ministrės vyras plėtoja verslą Vilniaus oro uoste, tad galimi pirkėjai yra griežtai vertinami. Galimybė įsigyti „LITLAB“ I. Trinkūnaitei užkirsta dėl jos ryšių su abejotinos reputacijos žmonėmis.

Kalbant apie šiuos abejotinos reputacijos žmones, pirmiausia reikia paminėti I. Trinkūnautės sugyventinį V. Germaną, kuris iki pavardės pasikeitimo buvo Vilius Židelis.

Daugiau skaitykite Delfi tekste.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)