Be to, kaltinamieji tvirtina, kad bylos nagrinėjimo metu teisėja esą ne bando išsiaiškinti visas aplinkybes, o kaip tik renka apkaltinamuosius įrodymus. Be to, jie nurodė, kad esą vieno posėdžio metu teisėja darė spaudimą vienam liudytojui, kuriam ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Pasak kaltinamųjų, vieno posėdžio metu teisėja valstybinį kaltinimą palaikančiam Generalinės prokuratūros prokurorui Dainiui Baraniūnui perdavė raštelį, kurio turinys proceso dalyviams taip ir liko neaiškus.

Tokį skundą Teisėjų etikos ir drausmės komisijai įteikę R. Visokavičius bei V. Petrušonis etikos sargų prašo įvertinti teisėjos elgesį. Gautą skundą komisijos pirmininkas pavedė ištirti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo pirmininkui Stanislovui Juocevičiui.

Teismo vadovo gautas skundas nenustebino – jau tapo įprasta, kad proceso dalyviai įvairiomis priemonėmis bando daryti spaudimą bylą nagrinėjantiems teisėjams. Teismo pirmininkas sakė, kad susipažinęs su teisėjos paaiškinimu kol kas nieko pažeidžiančio jos veiksmuose neįžvelgiantis – teisėja raštelyje esą paklausė, ar prokuroras neturės kokių nors papildomų prašymų baigiant bylos nagrinėjimą.

„Nežinau, kodėl ji to nepaklausė žodžiu, juk galėjo tai padaryti“, – S. Juocevičius sakė, kad tarnybinis patikrinimas dar nebaigtas, o visa surinkta medžiaga vėliau bus perduota etikos sargams.

Teismo vadovas pažymėjo, kad baudžiamąsias ir administracines bylas nagrinėjanti N. Žimkienė anksčiau yra dirbusi prokurore, savo darbą išmano puikiai ir dėl jos kompetencijos niekam nekyla abejonių.

Vadinamoji „mailiaus“ byla Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme nagrinėjama nuo praėjusių metų vasaros – prokuroro siūlymu nuo jos yra nusišalinusi viena teisėja, kuri gavusi bylą buvo nusprendusi ją grąžinti ikiteisminiam tyrimui papildyti. Vėliau aukštesnės instancijos teismas šią nutartį panaikino.

Šią bylą turėjo nagrinėti teisėjas Petras Karvelis, tačiau jis buvo paskirtas ikiteisminio tyrimo teisėju, todėl byla buvo perduota N. Žimkienei.

Kaltinimus šioje byloje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Generalinė prokuratūra yra pareiškę devyniems asmenims – R. Visokavičiui, verslininkui Egidijui Gesevičiui, V. Petrušoniui, Mindaugui Gesevičiui, Ingai Dagytei-Riškei, Ingridai Jasonienei, Jonui Jacunskui, Skirmantui Miškiniui ir Albertui Brinkiui.

Vienas asmuo, padėjęs atskleisti organizuotos grupės narių padarytas nusikalstamas veikas, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Pasak pareigūnų, suburtos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariams pateikti kaltinimai dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad organizuotai grupei vadovavo Lietuvoje ir užsienyje veikiančių baldais prekiaujančių įmonių savininkas E. Gesevičius. Jo galimai organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009–2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą - 10 mln. litų ES ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Jos skiriamos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“.

Grupuotė nusikaltimo nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jų valios – FNTT pareigūnai užkirto kelią nusikaltimo padarymui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)