Žurnalistų antradienį paklaustas, kodėl apie vykusią apklausą ir gautą specialus liudytojo statusą viešai nepranešė, L. Savickas aiškino tiesiog nesulaukęs tokių užklausų.

„Nieko neslėpiau, tokių klausimų mes nesame gavę. Aš asmeniškai, siekdamas netrukdyti FNTT tyrimui, esu įsipareigojęs raštu nekomentuoti susijusios medžiagos su šiuo tyrimu. Daugiau nieko komentuoti negaliu“, – antradienį vykusioje spaudos konferencijoje BNS teigė L. Savickas.

Žurnalistams patikslinus, kad pirmadienį tokia užklausa buvo išsiųsta oficialiai, pirmasis vicekancleris toliau laikėsi savo.

„Galiu tik pakartoti, kad į visus klausimus, kurie man yra užduodami, aš atsakau. Tokio klausimo aš iki šiol nebuvau gavęs“, – teigė L. Savickas.

Galiausiai FNTT tyrimo radare atsidūręs politikas pabrėžė, kad nepaisant jam suteikto specialiojo liudytojo statuso, kuris reiškia, kad asmuo gali tapti įtariamuoju, jokių kaltinimų savo atžvilgiu jis neišgirdęs.

„Aš, gavęs FNTT prašymą liudyti, sutikau. Atsakiau į visus tyrėjo užduotus klausimus. Jokių įtarimų savo atžvilgiu aš neišgirdau, kanceliarijai – taip pat. Aš tikiu, kad už pirkimą atsakingi asmenys taip pat pateiks atsakymus į visus kylančius klausimus. Tiesiog esu įsipareigojęs, siekiant netrukdyti vykdyti tyrimą, daugiau nekomentuoti“, – sakė L. Savickas, patikindamas, kad teisėsaugos pareigūnų kratų savo kabinete jis nesusilaukė.

Kaip ELTA jau skelbė, FNTT tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo pastarąjį penktadienį buvo apklaustas L. Savickas. Jis gavo specialaus liudytojo statusą. Specialiojo liudytojo statusas reiškia, kad asmuo gali tapti įtariamuoju.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo, kaip liudininkas, buvo apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

LRT Tyrimų skyrius anksčiau yra skelbęs, kad sprendimą skubiai pradėti pirkimą kovo mėnesį davė L. Savickas.

Tačiau pirmadienį naujienų portalas Delfi skelbė, kad L. Savickas neigia pasirodžiusią informaciją, esą FNTT dėmesio sulaukę sprendimai dėl greitųjų testų pirkimo buvo priimti Vyriausybės kanceliarijoje. Interviu Delfi jis teigė, kad šis sprendimas buvo priimtas sveikatos apsaugos ministro.

„Konkretus sprendimas inicijuoti greitųjų testų įsigijimą ir įpareigoti Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) įgyvendinti šį pirkimą buvo priimtas operacijos vadovo“, – Delfi.lt teigė L. Savickas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį teigė, kad sprendimas dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo formaliai buvo pasirašytas jo.

„Tikrai aš į kažkokias papildomas detales ir komentarus leistis negaliu, nes esu tiesiog pasirašęs, kad ikiteisminio tyrimo medžiagos negaliu nei skelbti, nei vertinti. O šiaip formaliai, aišku, sprendimus galutinius, įforminančius tam tikrus pirkimus, žinoma, kad pasirašo operacijų vadovas“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje teigė ministras.

ELTA primena, kad FNTT atlieka tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. FNTT duomenimis, pirkimo sutartis sudaryta galimai klastojant dokumentus.

Įtarimai pareikšti jau iš pareigų pasitraukusiai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei ir dar penkiems asmenims, tarp jų testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai.

FNTT pareikšti įtarimai sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei sukėlė įtampą tarp prezidento Gitano Nausėdos ir „valstiečių“ lyderių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)