„Kai kaimynai sužinojo, kad naudojuosi kompiuteriu, tik nustebo, bet daugiau taip ir nesidomėjo, nors nuo jo nesitraukiu nė valandai – kaip atsisėdu ryte vos pabudęs, taip išjungiu tik 23 val., kai jau einu miegoti“, – prisipažino Steponas.

Idėja įsigyti kompiuterį pensininkui kilo dar prieš 10 metų – po žmonos mirties vienas gyvenantis vyras ilgai ieškojo įvairių užsiėmimų, o nuolat drybsoti prie televizoriaus – ne jam. „Nieko įdomaus per televiziją neparodo, dabar jau tik žinias pasižiūriu, o šiaip viską galiu surasti internete“, – drąsiai rėžia jis, kartais kompiuteryje pasižiūrintis ir užsienio televizijų kanalus.

Steponas neslepia, kad kiekvieną dieną skaito populiariausią naujienų portalą DELFI – jį domina ne tik rimti analitiniai straipsniai apie politiką, bet ir lengvesnis turinys. „Viską skaitau, ir net apie Skuodą randu naujienų – jeigu kokia įvyko avarija, iš karto būna parašyta, – sakė jis. – Noriu viską žinoti, todėl ir apie politikus skaitau – turime vikrią prezidentę Grybauskaitę, jai daugiau reikėtų važinėti po užsienį, bet ji kažkodėl vis premjerą Butkevičių siunčia. O dėl Graužinienės man yra gėda.“

Kompiuteris tapo geriausiu draugu

Pirmąjį – stalinį – kompiuterį Steponas nusipirko vos už 200 litų. Nors ir naudotas, bet jam tiko – iki tol vyras jo nė pirštu nebuvo palietęs.

„Niekas manęs nemokė naudotis – viską išmokau pats, turėjau bukletą, kuriame buvo surašyti įvairių interneto svetainių adresai, – pasakojo skuodiškis. – Nemeluosiu, pradžia buvo sunki – net nemokėdavau kompiuterio išjungti.“

Dabar Stepono namuose – jau keli kompiuteriai: nebenaudojamuose, kaip jis pats juokavo, archyvuoja seną medžiagą, o naujausią – nešiojamąjį – įjungia kiekvieną dieną.

„Dabar visą laiką praleidžiu prie kompiuterio – kas man daugiau belieka, ką tokių metų dirbsiu, be to, turiu pirmąją neįgalumo grupę, tad ir sveikata nekokia“, – sakė du insultus patyręs vyras.

Naudodamasis kompiuteriu vyras ne tik klausosi muzikos „YouTube“ ar skaito naujienas, bet ir susirašinėja elektroniniu paštu, susimoka komunalinius mokesčius bei apsiperka populiariose interneto parduotuvėse.

„Labai patogu, – neslepia jis, ir čia pat parodo savo elektroninio pašto dėžutę, o joje – milžiniškas kiekis laiškų iš interneto parduotuvių. – Kiekvieną dieną man siunčia pasiūlymus, štai, dabar pasiūlė atsinaujinti namus, bet tiek to, ištrinsiu šį laišką, tai manęs nedomina.“

Steponą traukia įvairi technika – jis įsigijęs ne tik kompiuterius, bet ir naują televizorių, fotoaparatų, net išmanųjį telefoną, tačiau dėl skaudančių pirštų juo nelabai mėgsta naudotis.

Įsigijo net slaptą kamerą

„Tai čia dabar mane paveiksluojate, – žvelgdamas į fotografą Mindaugą juokiasi Steponas, ir čia pat iš stalčiaus išsitraukia rašiklį. – Ir aš jus nupaveiksluosiu, paskui galėsime pažiūrėti.“

Paaiškėja, kad vyras mus ne paveikslavo, o filmavo – internetu nusipirko rašiklį, kuriame yra įmontuota slapta kamera.

„Čia šiaip pirkau, dėl įdomumo – net 8 gibaitų talpos, – prisipažįsta jis. – Prieš tai pirkau už 90 litų iš vieno apgaviko Kaune, kai atsiuntė, paaiškėjo, kad yra sugedusi kamera, todėl nusipirkau iš interneto parduotuvės kitą. Ir puikiausiai veikia!“

O kad dar labiau mus nustebintų, iš stalčiaus ištraukia ir elektrošoką. „Irgi nusipirkau internete, bet dabar nusėdę elementai, reikia pakrauti“, – giriasi jis.

Steponas rodo ir daugiafunkcinį spausdintuvą – juo gali ne tik kopijuoti dokumentus, bet ir atsispausdinti ar skenuoti nuotraukas. „Iš pradžių turėjau rašalinį spausdintuvą, bet ilgai gulėjau ligoninėje ir kasetė sudžiuvo – reikėjo pirkti naują, o ji net 200 litų kainavo, bet šis aparatas tiek pat atsiėjo, todėl ir nusipirkau“, – prisipažino jis.

„Ir ventiliatorių įsigijau internetu, jo laidas į kompiuterį įsikiša, dabar labai gerai per karščius, – tęsia pasakojimą neeilinis skuodiškis. – Žinokite, gerų pasiūlymų galima rasti internete – vienoje parduotuvėje jau esu nuolatinis klientas, dar beliko atlikti vieną užsakymą ir gausiu įvairių privilegijų. Sako, nereikės mokėti ir už pristatymą, kuris dabar 2,5 euro kainuoja.“

Kol nevėlu, reikia viską išbandyti

Steponas nebijo, kad gali būti apgautas – už užsakytas prekes susimoka tik tada, kai jas pristato kurjeris į namus.

„Dar kurjerio prašau, kad man atidarytų dėžę – apžiūriu prekę, jeigu viskas gerai, pasirašau dokumentus ir sumoku pinigus, – sakė jis, į namus net atsisiuntęs gėlių sėklų. – O štai dabar atsisiunčiau himalajų druskos lempą, mačiau reklamą, kad mažas vaikas labai slogavo, bet panaudojus šią lempą išsigydė. Manau, reikia viską išbandyti – sako, lempa valo orą, jis būna toks grynas, kaip po griaustinio.“

Prie technikos Steponą traukia nuo senų laikų – anksčiau jis dirbo duonos kepykloje technikos vadovu, o dar anksčiau – kino mechaniku. „Rodžiau filmus ir Skuodo kino teatre, ir po kaimus važinėjau, bet dabar filmų jau nežiūriu – anksčiau jie įdomesni buvo“, – sako jis.

Kai pradedame kalbėti apie muziką, Steponui net akys nušvinta – kiekvieną dieną jis atsiverčia „YouTube“ ir dar vieną svetainę, iš kurios dainas galima ir atsisiųsti.

„Labai mėgstu klausytis Astros ir Alfredo Šalčių, – sako jis, o čia pat paklaustas, ar nesidomi šiuolaikine muzika, prisipažįsta, kad ne visus atlikėjus prisimena. Na, tai gal ir Džordanos Butkutės pasiklausote, bandau provokuoti. – O ne, tai kad sako, jog ji yra prasigėrusi, o man tokios nepatinka. Na, bet gal jau ir negeria, kas ten žino.“

Steponas neslepia, kad negalėtų gyventi be kompiuterio ir interneto.

„Turiu čia tokį meistriuką, kai kompiuteris sugenda, paskambinu arba pats sėdu į elektrinį vežimėlį ir nuvažiuoju, – prisipažįsta skuodiškis. – O ir interneto meistrai greitai į gedimus reaguoja – tereikia tik paskambinti ir iš karto atvažiuoja. Liūdna būna be interneto – anksčiau mokėjau 14 eurų per mėnesį, bet norėjau atsisakyti, tai pakeitė planą ir dabar moku tik 11 eurų. Pernai išbandžiau ir mobilųjį internetą – už mėnesį reikėjo mokėti beveik 8 eurus, bet man jis nepatiko, atsisakiau.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (708)