Šiuo projektu siekiama, kad gyvenamosios patalpos Seimo viešbutyje, kurios nėra suteiktos Seimo nariams, ir jei nėra gauta Seimo narių prašymų suteikti gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje, Seimo kanclerio sprendimu Seimo valdybos nustatyta tvarka ir sąlygomis galėtų būti suteikiamos laikinai neatlygintinai naudotis nuo karo nukentėjusiems asmenims.
Nukentėjusių asmenų gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas) būtų kompensuojamos Seimo valdybos nustatyta tvarka.
Ketvirtadienį Statuto pataisų projektą pateikęs Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma sakė, kad šiuo metu Seimo viešbutyje yra apie 10 laisvų butų, kur galėtų apsigyventi karo pabėgėliai iš Ukrainos. J. Razmos teigimu, Lietuvoje šiuo metu jau yra tūkstančiai nuo karo nukentėjusių asmenų, kuriems būtina suteikti gyvenamąsias patalpas ir kitas gyvenimui būtinas priemones.
Šiuo metų galiojantis teisinis reguliavimas nesuteikia galimybės laisvas gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje panaudoti teikiant pagalbą nuo karo nukentėjusiems asmenims.
Galiojantis Seimo statutas numato galimybę Seimo kanclerio sprendimu gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje suteikti tik Seimo nariams ir kartu gyvenantiems jų šeimos nariams.
Už Statuto pataisas ketvirtadienį po pateikimo balsavo 109 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 4 parlamentarai susilaikė. Šį projektą nutarta svarstyti skubos tvarka, į plenarinę Seimo posėdžių salę jis turėtų sugrįžti kitą savaitę.
ELTA jau skelbė, kad trečiadienį Seimo valdyba pritarė, kad neužimtose Seimo viešbučio gyvenamosiose patalpose būtų suteikta galimybė apgyvendinti nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje bėgančius žmones, taip išreiškiant solidarumą su už laisvę kovojančiais ukrainiečiais.
Seimo nariai, pageidaujantys laikinai užleisti jiems suteiktą butą Seimo viešbutyje karo pabėgėliams, įpareigoti iki kovo 18 d. pateikti tokią informaciją Seimo kanceliarijai.