Tai DELFI patvirtino tyrimą kuruojantis Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Darius Karčinskas. Vis dėlto nuo platesnių komentarų jis susilaikė.

„Kol kas gal apie tyrimą nekalbėkim“, - sakė D. Karčinskas.

Tyrimą atliekančius Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos viršininkas Daumantas Pocius DELFI teigė negalintis nurodyti, kokios vertės Liutkevičių turtas įgytas galimai neaiškios kilmės lėšomis.

Paskutinįsyk S. Liutkevičiaus ir jo žmonos turto deklaracija viešai skelbta 2010 m. Deklaruodamas turtą už 2009 metus, politikas su žmona nurodė turįs privalomo registruoti turto už maždaug 953 tūkst. Lt bei daugiau nei 116 tūkst. Lt piniginėmis lėšomis. Tiesa, S. Liutkevičius taip pat deklaravo beveik 239 tūkst. Lt gautų ir negrąžintų paskolų.

Žinia apie pradėtą ikiteisminį tyrimą Liutkevičių šeimai yra naujiena. Buvusio viceministro sūnus, advokatas Alminas Liutkevičius DELFI teigė nežinojęs, kad su žmona ir abiem tėvais atsidūrė prokurorų bei STT akiratyje.

„Oho. Na, čia naujiena. Pirmąkart girdžiu“, - stebėjosi A. Liutkevičius.

Advokatas teigė nesuprantantis tyrimo esmės – esą jokio įtartino turto ar neaiškios kilmės pajamų jis neturi.

„Būtent, kad tikrai neturiu. Labai įdomi situacija. Ir kadangi jau labai seniai deklaruoju savo pajamas, visos mano pajamos pateikiamos deklaracijose, visas turtas yra registruotas. Tokie tyrimai, jeigu jie iš viso yra, yra labai keisti“, - tęsė A. Liutkevičius.

Pašnekovas teigė dar sekmadienį kalbėjęs su tėvu – S. Liutkevičius esą taip pat nenutuokia atsidūręs STT akiratyje. „Tėvas nė pusės žodžio neminėjo. Manau, tai jam irgi yra naujiena“, - sakė A. Liutkevičius.

Advokatas pabrėžė, esą pas jo žmoną turtų ieškoti taip pat neverta. „Deklaruotino turto neturi išvis jokio, dirba ligoninėje. O šiuo metu augina vaiką. Apie jos kažkokį turtą išvis kalbos negali eiti“, - nuostabos neslėpė A. Liutkevičius.

S. Liutkevičius iš viceministro posto pasitraukė 2010 m. Tuo metu jo veikla domėjosi tuomečio premjero Andriaus Kubiliaus sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta įvertinti finansinių nusikaltimų tyrimo sistemos darbą. S. Liutkevičius, kaip viceministras, kuravo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą. A. Kubiliaus suformuotos darbo grupės vadovas, premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas naujienų agentūrai BNS tada sakė, kad „daugiausiai abejonių kelia vidaus reikalų viceministras, kuris nuo 2005 metų kuruoja ir prižiūri FNTT ir VSAT veiklą“.

Traukdamasis iš pareigų, S. Liutkevičius pabrėžė, esą atsistatydinimas su darbine veikla nėra susijęs. Vis dėlto jis neslėpė skeptiškai vertinantis G. Kalinausko vadovaujamos darbo grupės veiklą.

„Susidaro įspūdis, kad darbo grupės nariai nieko nenutuokia apie strateginį planavimą, kompetencijų pasidalijimą tarp politinio bei vykdomojo bei taktinio lygmens“, - BNS teigė S. Liutkevičius.

DELFI primena, jog dėl neteisėto praturtėjimo teisėsaugai užkliuvo Stanislovas Šriūbėnas, A. Kubiliaus Vyriausybės laikais ėjęs aplinkos viceministro pareigas. Jo byla jau perduota teismui. Tiesa, priešingai nei S. Liutkevičius, S. Šriūbėnas viceministro poste išsilaikė iki pat vyriausybių kaitos. Aplinkos ministru tapęs Valentinas Mazuronis savo komandoje jam vietos nerado.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (178)