„Teismas baigė nagrinėti bylą ir išėjo į pasitarimų kambarį priimti sprendimo. Sprendimas bus skelbiamas gegužės 11 dieną“, – Eltai pirmadienį sakė Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.
Pirmadienį baigiamąją kalbą baigęs teisme sakyti Š. Narbuto advokatas Raimundas Lideika prašė teismo visiškai išteisinti kaltinamąjį ir atmesti daugiau negu 300 tūkst. eurų dydžio civilinį ieškinį Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).
Pats Š. Narbutas neigia jam pateiktus kaltinimus ir pabrėžia, kad tarpininkaudamas, perkant COVID-19 reagentus, jokių įstatymų nepažeidė.
Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Gintaras Jasaitis siūlo teismui pripažinti Š. Narbutą kaltu dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo COVID-19 reagentų pirkimo byloje, skirti jam 75 tūkst. eurų baudą, priteisti iš jo SAM 303,4 tūkst. eurų.
ELTA primena, kad teisėsauga anksčiau skelbė surinkusi duomenis, kad 2020 m. kovą-liepą Š. Narbutas, kaip įtariama, veikdamas kaip Vyriausybės atstovas, ekspertas, gavo tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės ir tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo Luko Savicko nurodymą derėtis dėl COVID-19 reagentų pirkimo Vyriausybės vardu.
Bylos duomenimis, tuometinis POLA vadovas Š. Narbutas derėjos su užsienio bendrovės atstovu dėl COVID-19 testų įsigijimo kainos, tąkart susiderėta dėl daugiau nei 300 tūkst. reagentų nusipirkimo. Teisėsaugos vertinimu, sutarus, kad vieno COVID-19 testo kaina bus 17 eurų, 1 euras minėtoje sumoje buvo numatytas Š. Narbutui kaip atlygis už tarpininkavimas.
Teisėsauga įtaria, kad apie šį atlygį už tarpininkavimą bei vėliau sudarytą galima fiktyvią komercinio atstovavimo sutartį Š. Narbutas Vyriausybės atstovų neinformavo.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus beveik 5 mln. vertės COVID-19 tyrimo reagentų pirkimams, sudarytos sutarties pagrindu į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą už tarpininkavimo paslaugas per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkst. eurų suma.