„Koks gi būtų geriausias žuvusių tremtinių, lagerių kankinių, partizanų atminimas ir įamžinimas Lietuvoje? Manyčiau, kad Lukiškių reprezentacinė aikštė turi būti su Vyčio simboliu virš Vilniaus! Partizanų bunkeris visiškai nieko neprimena panašaus, ką mes matome, matėme ir kai buvome grįžę ir lankėmės juose. 20 metų, klausykite, besitęsianti sąmoninga paminklo Vyčiui vilkinimo politika, ką ji reiškia? Aš buvau Seimo narys 12 metų, ir mes niekaip negalėjome to padaryti. Kodėl? Čiurlionis savo paveiksle „Preliudas“ pavaizdavo apšviestą Vytį, skriejantį virš Vilniaus. Apie tai svajojo ir Lietuvos partizanai, ir visi. Juk „Laisvės karys“ Kaune, ar ne? Vytis – Vilniuje. Ar tai blogai? Tai yra gerai“, – iškilmingame minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, sakė A. Dumčius.
Jis taip pat perskaitė savo mamos, Pandėlio mokyklos mokinės Dianos Gaškaitės, prieš juos susprogdinant Rokiškio rajone bunkeryje, porą eilučių: „O juk bus dar diena, kai pro vėliavų plazdantį mišką baltas Vytis pakils ir padangėje aukštoj suspindės“.
Penktadienį Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykusiame iškilmingame minėjime dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.
Renginiui pirmininkavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir tremtyje gimęs Seimo narys Rimantas Jonas Dagys.
Minėjime kalbėjo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė ir kiti.