Kenkia namo gyventojams


„Tai – ne bendrabutis, tvarkingas daugiabutis, kuriame iki šios vasaros gyvenome ramiai. Ta kaimynė pas mus atsikraustė prieš dešimt metų. Būdavo, išgerdavo, rinkdavosi kiti asmenys, bet niekam nekenkdavo. Padauginusi alkoholio ji pati sau kviesdavosi policiją, nes nesuprasdavo, kas vyksta, neva girdėdavo kažkokius balsus. Teko girdėti, kad ji kažkurį laiką gydėsi, buvo atvykę ir medikai, siūlė jai pagalbą, bet ji atsisakė. Ir socialiniai darbuotojai kelioms dienoms buvo ją išsivežę“, – naujienų portalui JP pasakojo tame pačiame name gyvenantis Vidas ir tęsė:

„Neadekvačiai elgtis moteris pradėjo vasarą. Paskutiniu metu siautėjo laiptinėje, dingo kilimėliai, daužė elektros skydinę“, – kalbėjo namo gyventojas Vidas

„Neadekvačiai elgtis moteris pradėjo vasarą. Paskutiniu metu siautėjo laiptinėje, dingo kilimėliai, daužė elektros skydinę. Grįžus po darbų, neberadome durų skambučių. Kitą kartą išjungė elektros saugiklius. Peiliu subadė mano duris. Bute išardė skalbimo mašiną, užliejo apačioje gyvenančius kaimynus, gyventojai dvi dienas buvo be vandens. Vėliau skalbimo mašiną ištempė į laiptinę, nurideno laiptais ir paliko. Vasarą savo bute ji padegė šiukšles, kilo gaisras. O, kol mano žmona kvietė tarnybas, kaimynė ją užpuolė. Policija pas mus – vos ne kasdienybė. Anąkart išsivežė ją parai, bet grįžusi vėl taip pat elgiasi. Kažkoks košmaras čia gyventi. Visi esame pavargę.“

Panevėžyje Durpyno gatvės 4-o namo gyventojai nuo šių metų vasaros tapo neadekvačiai besielgiančios kaimynės įkaitais. Su naujienų portalu JP susisiekusio gyventojo teigimu, savivaldybei priklausančiame bute apgyvendinta moteris kelia grėsmę kaimynams, grasina, gadina savo ir kitų turtą

Bijo blogiausio


Šio daugiabučio namo gyventojai ne kartą kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę, prašydami nenuspėjamo elgesio moterį iškeldinti. Kaimynai jau baiminasi dėl savo sveikatos ir gyvybių.

„Nuolatos kviečiama policija, tačiau ir ji nepadeda, trumpam išveža ir vėl tas pats per tą patį, o gydymo ji atsisako. Taip pat kaimynė buvo ir atsukusi dujas, kurias savivaldybė žadėjo išjungti, bet to nepadarė. Savivaldybė mus maitina tik tuščiais pažadais. Niekaip nesuprantame, kodėl savivaldybė jos neiškeldina, nes ji mokesčių ir nuomos nemoka, turi skolų, o butas ir laiptinė paversti šiukšlynu. Mes, gyvenantys nuosavuose ir normaliuose butuose, turime visą tai kentėti. Yra surinkti ir kaimynų parašai su prašymais iškeldinti, tačiau vis tiek viskas vilkinama ir nieko nesiimama. Bijome blogiausio, kad atsukusi dujas susprogdins visą daugiabutį ar kažką nudurs peiliu“, – teigė Virginija.

Moteris ne kartą grasino susprogdinti dujas

Prašo iškeldinti


Namo gyventojai viliasi, kad viešumas padės atkreipti Panevėžio miesto savivaldybės specialistų dėmesį ir moteris kuo greičiau bus iškeldinta iš socialinio būsto.

Telefonu susisiekus su šio namo pirmininke Lina, moteris patvirtino – raštai į savivaldybę siunčiami nuolat.

„Gyventojams čia tikrai nesaugu gyventi. Moteris gąsdina gyventojus, jiems grasina. Yra laksčiusi su peiliu, nupjovusi durų skambučius, į laiptinę mėto baldus: spinteles, šaldytuvus ir viską, ką tik turi, apliejo namo gyventojus“, – pasakojo Lina.

Namo pirmininkė, reaguodama į gyventojų skundus, kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę.

„Savo ruožtu siunčiu jiems raštus ir prašau, kad padėtų, kalbėjomės ir su socialinėmis darbuotojomis, pagalbos kreipiausi ir į Viešosios tvarkos skyrių. Gaunu tik formalius atsakymus“, – teigė Lina.

Rasa Rimšienė

Tai užtrunka


Ar yra būdų, kaip šio namo gyventojams susigrąžinti ramybę, kalbėjomės su Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiąja specialiste Rasa Rimšiene.

„Namo gyventojų skundus gauname ir žinome šią situaciją, daug bendraujame su namo pirmininke ir žmogiškai gyventojus tikrai suprantu. Tai yra bėda, tik nieko negalime padaryti kitaip, negu numato įstatymai. Šią moterį iškeldinti iš socialinio būsto būtų galima tik tuo atveju, jeigu ji pati atsisakytų šios paslaugos. Susitarti geranoriškai nepavyksta. Dabar kiekviena tarnyba turi atlikti savo darbą. Iš mūsų pusės viskas yra daroma, kad procesas vyktų greitai ir sklandžiai, su rezultatu. Jeigu su gyventoja geranoriškai nesusitarsime, iškeldinimą teks spręsti teisme, o, kaip žinia, tai užtrunka“, – teigė R. Rimšienė.

Panevėžyje Durpyno gatvės 4-o namo gyventojai nuo šių metų vasaros tapo neadekvačiai besielgiančios kaimynės įkaitais. Su naujienų portalu JP susisiekusio gyventojo teigimu, savivaldybei priklausančiame bute apgyvendinta moteris kelia grėsmę kaimynams, grasina, gadina savo ir kitų turtą

Išnaudos visas galimybes


Specialistė patvirtino, kad socialinio būsto gyventoja jau turi įsiskolinimų būstą aptarnaujančioms įmonėmis. Kaupiasi skola ir už būsto nuomą.

„Šiai gyventojai būsto nuomos mokestis per mėnesį – 18 eurų, tik pastaruosius mėnesius ji jų nemoka ir taip kaupiasi skola. Tik negalime iškeldinti žmogaus, jeigu nėra išnaudotos visos galimybės. Visada žmogui duodama galimybė susitvarkyti savo gyvenimą, pagelbėti. Šiuo metu yra įsitraukusios visos tarnybos. Renkama galutinė informacija, su kuria kreipsimės dėl moters pripažinimo neveiksnia ar riboto veiksnumo. Neatlikę visų reikiamų procedūrų nenorime, kad mieste būtų vienu benamiu daugiau. Jeigu matysime, kad situacija nesikeis, moterį iš būsto iškeldinsim“, – kalbėjo R. Rimšienė.

Panevėžyje Durpyno gatvės 4-o namo gyventojai nuo šių metų vasaros tapo neadekvačiai besielgiančios kaimynės įkaitais. Su naujienų portalu JP susisiekusio gyventojo teigimu, savivaldybei priklausančiame bute apgyvendinta moteris kelia grėsmę kaimynams, grasina, gadina savo ir kitų turtą

Kovoja teismuose


Pasak Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės, iš 700 nuomojamų savivaldybės socialinių būstų gyventojų, apie 10 procentų jų turi problemų su mokėjimais ar skolomis, bet paraginus, įtraukus tam tikras tarnybas, skolos mažėja.

„Yra labai daug gražių pavyzdžių, kai žmonės tikrai kabinasi į gyvenimą, dirba ir jokių problemų negirdime. Bet yra ir tokių, kuriuos reikia prižiūrėti, juos raginti, įtraukti tarnybas dėl tvarkos, keliamo triukšmo, nevalyvo gyvenimo būdo. Dėl to kasmet turime po kelis atvejus, kada tenka gyventojus iškeldinti iš socialinio būsto. Vieni patys atsisako nuomos sutarties, su kitais kovojame teismuose“, – pasakojo R. Rimšienė.