„Tai – stiprus smūgis Kremliui, ilgamečiam Assadų šeimos sąjungininkui. Sirijoje potencialiai nelikus Rusijos karinių bazių, sumenks įtaka Viduržemio jūros regione, taip pat Afrikoje.
Pralaimėtojas ir Iranas, kurio strateginės pozicijos per pastaruosius metus dėl Hezbollah praradimų ir patirtų Izraelio smūgių reikšmingai apsilpo. Tuo metu Turkija trina rankomis.
Tik Sirijos ateitis išliks neaiški. Sukilėlių frakcijų tarpusavio ryšiai ir radikalizmo lygis – sunkiai apibendrinami. Sunku tikėtis stabilumo painiame regione“, – apžvelgė L. Kojala.
Sukilėliai perėmė valdžią
„Delfi“ primena, kad Sirijos sukilėliai sekmadienį paskelbė, kad išvadavo Damaską nuo „tirono“ ir paragino užsienyje gyvenančius piliečius grįžti į „laisvą Siriją“.
Pasak dpa šaltinių, Sirijos kariuomenė paskelbė, kad prezidento B. al Assado valdymas baigėsi. Kariuomenės vadovybė tvirtina informavusi karius, kad jų tarnyba baigta.
AFP Damaske nufilmuotuose kadruose matomi sukilėliai, kurie saulei tekant šaudė į orą, kai kurie rodė pergalės ženklą ir šaukė „Allahu akbar“ arba „Dievas yra didis“.
Pranešama, kad sekmadienį sukilėlių pajėgos taip pat prasiveržė ir šalies šiaurės rytuose.
Sukilėliai teigia kontroliuojantys teritorijas į vakarus nuo pagrindinio Deir az Zoro miesto, sakoma Sirijos valstybinės televizijos transliuotame kreipimesi. Šią teritoriją pastaruoju metu kontroliavo Sirijos vyriausybinės pajėgos ir sąjungininkų sukarintos pajėgos.
Pasirodžius pranešimams apie prezidento pasitraukimą į užsienį, Sirijos premjeras Mohammedas al Jalalis sekmadienį pareiškė esąs pasirengęs „bendradarbiauti“ su žmonių išrinktu vadovu
Sukilėliai lapkričio 27 d. pradėjo žaibišką puolimą ir užėmė daug vyriausybės pajėgų kontroliuotų teritorijų. Šeštadienį sukilėliai paskelbė pradėję sostinės Damasko apsuptį.