Kai kurios Europos šalys svarsto galimybę Rusijos kariuomenės išsiuntimą iš Sirijos nurodyti kaip išankstinę sąlygą panaikinti apribojimus islamistų grupuotei, šiuo metu kontroliuojančiai didžiąją šalies dalį, teigia su šiuo klausimu susipažinę asmenys.
Sirija
5149 straipsnių
Sirija (Sirija Arabų respublika) - valstybė Artimuosiuose Rytuose. Ribojasi su Libanu, Izraeliu, Jordanija, Iraku, Turkija bei Viduržemio jūra. Valstybinė kalba yra arabų, šalies sostinė - Damaskas. Nuo 2000 metų šalies prezidento postą užiėmė Basharas al-Assadas.
Apie 70 proc. šalies gyventojų yra musulmonai sunitai. 40% gyventojų dirba žemės ūkio srityje. Sirijoje išgaunama nafta, gamtinės dujos, fosfatai, klintys, druska.
Nuo 2011 metų šalį alina pilietinis karas, kurį įkvėpė Arabų pavasaris.
2024 m. gruodžio mėn. paskelbta, kad Sirijos sukilėliai nuvertė B. al Assado režimą, pats B. al Assadas esą pabėgo iš šalies. Kiek vėliau pasirodė pranešimų, kad Sirijos prezidentas žuvo per lėktuvo katastrofą.
Vis dėl to šie pranešimai nepasitvirtino, paaiškėjo, kad nuverstasis Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas su šeima atvyko į Maskvą, Rusijos naujienų agentūroms pranešė Kremliaus šaltinis, praėjus kelioms valandoms po to, kai jis pabėgo iš šalies, islamistų vadovaujamiems sukilėliams įžengus į Damaską.
Sirijos sukilėlių grupuotės bus „išformuotos“, pažadėjo vienos jų, vadovavusios diktatoriaus Basharo al Assado nuvertimui, vadas.
Iš Latakijos į Tartuso miestą Sirijoje pajudėjo ilga Rusijos karinių transporto priemonių kolona.
Administraciniame pastate viename mažame alavitų miestelyje Sirijos Viduržemio jūros pakrantėje sėdi Abu Hasanas al Hamawi, barzdotas islamistas. Jis yra „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) karinis vadas, daugiausiai atsakingas už tai, kad ši grupuotė pastarosiomis savaitėmis užėmė didžiąją dalį Sirijos.
ES užsienio reikalų vadovė Kaja Kallas pirmadienį pareiškė, kad blokas naujajai Sirijos vadovybei kels Rusijos bazių klausimą, teigdama, kad Maskvai nėra vietos šios šalies ateityje.
Sirijos sukilėlių pajėgos paviešino vaizdo medžiagą iš Basharo al Assado režimo narkotikų fabriko. Jame buvo gaminama narkotinė medžiaga kaptagonas – amfetamino tabletės, kurios buvo slepiamos vaisiuose, įvairuose prietaisuose ir net balduose.
Buvęs Sirijos prezidentas Basharas al Assadas išplatino savo pirmąjį pareiškimą po to, kai žlugo jo režimas.
Rusija pastarosiomis dienomis iš Damasko apylinkių išvedė ne mažiau kaip 400 kariškių ir perkėlė juos į Chmeimimo oro pajėgų bazę, laikraščiui „Financial Times“ (FT) nurodė į valdžią atėjusios grupuotės „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) politinio biuro narys Kamalas Lababidi.
Paskelbtos buvusio Sirijos prezidento Basharo al Assado asmeninės nuotraukos iš jo paliktų ir nusiaubtų rezidencijų Pranešama, kad fotografijos aptiktos albumuose iš B. al Assado dvarų Damasko ir Alepo kalvose.
Kai dar valdė Basharas al Assadas, Sirijos valdžia į Rusiją siuntė lėktuvų su milijonais dolerių ir eurų grynaisiais, rašo „Financial Times“, remdamasis konfidencialiais dokumentais.
Iš visų laimėtojų ir pralaimėjusiųjų dėl staigaus valdžios pasikeitimo Sirijoje Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išsiskiria kaip vienas iš tų, kurie laimėjo daugiausia.
Sirijos sukilėlių lyderis Ahmedas al Sharaa sekmadienį pažadėjo nuginkluoti visas šalyje esančias ginkluotas grupuotes ir teikti pirmenybę sugriautų namų atstatymui, pranešė Sirijos televizija.
Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad sekmadienį, praėjus savaitei po Basharo al Assado režimo griūties, iš Sirijos buvo evakuota dalis jos diplomatinio personalo.
Sirijoje pralaimėję Putinas ir jo sąjungininkai ne veltui dairosi per petį: ką ir kur dabar pasieks Ukrainos keršto ranka (23)
Žaibiškai subyrėjęs Basharo Al-Assado režimas Sirijoje Kremliui tapo ne tik pažeminimu ir galvos skausmu dėl tolimesnio rusų karinių bazių likimo šalyje. Derybos su sukilėlių lyderiais – nauja Sirijos valdžia bandant užsitikrinti tvarų susitarimą kybo ant plauko, viskas, net galimas sandėris gali be...
Jungtinės Valstijos (JAV) užmezgė „tiesioginį kontaktą“ su „Hayʼat Tahrir al-Sham“ (HTS) sukilėliais, kurie, nuvertę Basharo al Assado režimą, dabar kontroliuoja Siriją. Tai pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
Turkija pasiūlė karinę paramą naujajai Sirijos valdžiai. Apie tai teigiama sekmadienį pasirodžiusiame Turkijos gynybos ministerijos pareiškime, informuoja naujienų agentūra dpa.
Rusijos pajėgos Sirijoje bazuojasi nuo 2017 metų ir ilgą laiką buvo tikras ramstis nuversto Basharo al Assado režimui, tačiau šiandieną vienoje iš bazių – visai kitokio tipo sujudimas: girdisi reaktyvinių lėktuvų švilpesys, pro šalį rieda šarvuočių kolonos, virš teritorijos patruliuoja sraigtasparni...
Sekmadienį Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Sirijai atvyko į šios šalies sostinę Damaską. Prieš savaitę islamistų vadovaujami sukilėliai nuvertė šalies prezidentą Basharą al Assadą.
„Pirmoji pragaro dama“: prie glamūrinio gyvenimo įpratusiai Asmai al Assad – gėdingas pažeminimas (38)
Asma al Assad daugelį metų buvo moterų išsilaisvinimo Artimuosiuose Rytuose veidas. Prieš ištekėdama už Basharo al Assado ji dirbo bankininkystės srityje ir buvo auklėjama sekuliarioje Jungtinėje Karalystėje. Kadaise pavadinta „rože dykumoje“, moteris prarado reputaciją dėl vykdomų represijų. Prie g...
Libano ministras pirmininkas Najibas Mikati šeštadienį paragino sirus, kurie ieškojo prieglobsčio jo šalyje, grįžti namo žlugus ilgamečio Sirijos lyderio Basharo al Assado režimui.