Išsirinko lyderę Seimo rinkimams
Dėl I. Šimonytės konservatorių taryba sprendžia be jos pačios – premjerė išvyko į vizitą Islandijoje.
„Norėčiau, kad taryba patvirtintų mano teikimą siūlyti dabartinai premjerei I. Šimonytei vesti mūsų sąrašą“, – sekmadienį Vilniuje sakė TS–LKD lyderis G. Landsbergis.
Taryba tokį pasiūlymą ir patvirtina, dabar reikės laukti pačios I. Šimonytės apsisprendimo.
„Manau, kad premjerė tik grįžusi pati turės galimybę atsakyti“, – kalbėjo G. Landsbergis, kartu pridurdamas, jog principinį I. Šimonytės atsakymą jau kaip ir žino.
Šeštadienį opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pranešė, jog partijos sąrašą Seimo rinkimuose ves partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė. Bet spėjama, kad ji gali pritraukti rinkėjų, o paskui vis tiek likti Briuselyje.
TS–LKD vadovas G. Landsbergis kalbėjo, jog toks elgesys nėra draudžiamas įstatymais.
„Jeigu jai atrodo, kad tokia manipuliacija yra tinkama, o rinkėjams yra malonu būti apgautiems – tai ką aš galiu patarti. Sudalyvausime šokiame tokiame teatre“, – situacijos vertinimą pateikė konservatorių lyderis G. Landsbergis.
Pažėrė kritikos
Saulėtą sekmadienį Vilniuje vieni konservatoriai didžiavosi ką tik pasibaigusiais rinkimų į Europos Parlamentą (EP) rezultatais, kiti vaikų pasiekimais – sūnaus pasiekimais gyrėsi europarlamentaras Andrius Kubilius.
Bet tada į tribūną ateina konservatorių partijos patriarchas prof. V. Landsbergis.
„Aš kaip paprastai esu linkęs pasidalinti rūpesčiais“, – kalbėjo jis.
Anot jo, partijai reikia etinės transformacijos – jis barė už „čekiukų“ skandalą.
„Visos mūsų vadinamos krizės kyla iš mūsų pačių silpnybių ir nedorybių. Kažkodėl nedorybės keliai yra patrauklesni“, – sekmadienį teigė prof. V. Landsbergis.
Bet partijos lyderis G. Landsbergis primena, kad jo senelis buvo Europos Parlamento (EP) narys. V. Landsbergis dirbo nuo 2004 metų dvi kadencijas.
„Profesoriui irgi reikia tokio atminties supurtymo – kiek atsimenu, tada jį dar mačiau tame pačiame EP. Tai tos išmokos lygiai taip pat būdavo naudojamos. Ir parlamentinės EP lėšos nebuvo jam svetimos“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Profesorius Landsbergis davė patarimų Navickienei
Vėliau savo pasisakymo prof. V. Landsbergis priėjo ir prie kitų aktualijų. Pakomentavo praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrės posto atsisakiusios M. Navickienės situaciją.
„Pamokėlė ir patarimas M. Navickienei, bei kiekvienam – nedraugauk su sukčiais“, – patarimą skyrė prof. V. Landsbergis.
Delfi primena, kad M. Navickienė praėjusią savaitę negalėjo atsakyti, ar nemokamai tik skrido privačiu lėktuvu į Dubajų su tolima giminaite Ieva Trinkūnaite bei anksčiau kalėjusiu Vilhelmu Germanu, ar nemokamai praleido ir atostogas.
„O kur jūsų šeimos galva, tėvelis Navickas? Kuris normaliai stotų greta klimpstančios žmonos ir tartų – tai aš apmokėjau jos ir vaikų bilietus, viešbučius, atstokite nuo mano Monikos. Deja, standartai ne tie“, – savo pasisakyme teigė prof. V. Landsbergis.
Paklaustas apie TS–LKD garbės pirmininko kritiką, dabartinis partijos vadovas G. Landsbergis sako, kad tai ne pirmas kartas.
„Vis tiek žmogus yra ganėtinai nutolęs nuo kasdienio bendruomenės darbo. Kartais daugiau ir iš antraščių įspūdį susidaro. Nieko labai šokiruojančio neišgirdau“, – sakė TS–LKD vadovas.
G. Landsbergis sako, kad M. Navickienės sprendimą trauktis iš ministrės pareigų gerbia, dėl darbo priekaištų jai nebuvo.
Ką rodo vienmandatininkų sąrašas?
M. Navickienės nėra tarp vienmandatininkų Seimo rinkimams, bet ji įtraukta į sąrašą reitingavimui. Vienmandačių negavo ir kai kurie senbuviai, pavyzdžiui, Audronius Ažubalis. Jis yra vienas tų, kuris ir viešai prieštarauja partijos vadovybei.
„Ne, aš tai nesakau, kad baudžia, ar nebaudžia. Jūs klauskite tų, kurie ir priėmė tą sprendimą. <...> Aš negaliu komentuoti, nes man ir pačiam nelabai aišku“, – ragino Seimo narys.
TS–LKD rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė LNK žinioms sakė, kad A. Ažubalio vienmandatės neliko dėl procedūrų.
„Tas skyrius, kuris siūlė būtent tą minėtą kandidatūrą, jie pavėlavo su procedūromis. Tas posėdis, kuris turėjo būti, neįvyko, nebuvo kvorumo“, – aiškino M. Lingė.
Perrinkimo nusprendė nesiekti trys dabartiniai Seimo nariai: Sergejus Jovaiša, Algis Strelčiūnas ir Jurgita Šiugždinienė.
Sąrašo naujokai: į EP neperrinktas Liudas Mažylis, Agnės Bilotaitės patarėja Daiva Ulbinaitė. D. Ulbinaitė yra kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės komunikacijos atstovė. Ji LNK žinioms sakė, kad dėl šio sprendimo su D. Grybauskaitė „nesitarė“, bet informavo.
Visą LNK žinių reportažą žiūrėkite čia: