Kaip teigiama ISW ataskaitoje, susitikimo metu A. Diuminas V. Putinui išdėstė Tulos srities indėlį į šalies karą prieš Ukrainą. Daugiausia dėmesio sulaukė trys temos: parama ir apgyvendinimas karinių veiksmų Ukrainoje dalyviams, Rusijos gynybos pramonės bazės tobulinimas ir Tulos srities medicinos sistemos gerinimas.
Analitikai pabrėžia, kad A. Diumino ataskaita atrodo kaip bandymas susigrąžinti Rusijos prezidento prielankumą, kurio neteko 2023 metų birželio pabaigoje „Wagner“ lyderiui Jevgenijui Prigožinui pabandžius surengti maištą.
2022 ir 2023 metais A. Diuminas ne kartą stojo į J. Prigožino pusę, vildamasis gynybos ministro poste pakeisti S. Šoigu.
ISW analitikai tikina, kad V. Putinas sąmoningai paviešino susitikimo su Tulos srities gubernatoriumi faktą – tai buvo padaryta po skandalingo S. Šoigu pavaduotojo Timuro Ivanovo sulaikymo balandžio 24 dieną ir prieš gegužės 7 dieną planuojamą inauguraciją. Esą, V. Putinas taip nori pasiųsti žinutę S. Šoigu ir pažeminti dėl neįgyvendintų Kremliaus iškeltų karinių tikslų.
Šis susitikimas paskatino daugybę diskusijų Rusijos informacinėje erdvėje: daugybė tinklaraštininkų ir politinių komentatorių pažymi, kad V. Putino ir Tuvos gubernatoriaus pokalbis įvyko labai svarbiu metu – tarp T. Ivanovo sulaikymo ir po inauguracijos laukiamų pokyčių. Šaltiniai Rusijos viduje spėja, kad Kremlius gali paskirti A. Diuminą naujoms pareigoms Rusijos kariniame pramoniniame komplekse.
Kaip anksčiau „The Financial Times“ teigė gerai informuoti šaltiniai, V. Putinas gynybos ministro pavaduotojo T. Ivanovo sulaikymu pasinaudojo kaip instrumentu susilpninti Rusijos gynybos ministerijos ir jos vadovo Sergejaus Šoigu pozicijas, sustiprėjusias po „Wagner“ karinės organizacijos lyderio J. Prigožino žūties.
Pats S. Šoigu gegužės 1 dieną sakė, kad Rusijai būtini tiek kokybiniai, tiek kiekybiniai ginkluotės ir karinės technikos pokyčiai, jie reikalingi „reikiamam puolimo tempui išlaikyti“. Tokius žodžius galima vertinti kaip tiesioginę ataką prieš konkrečius Rusijos politinius veikėjus.
Šaltinis Rusijoje tikina, jog S. Šoigu, reaguodamas į T. Ivanovo sulaikymą, kritikavo Denisą Manturovą, „Rostech“ ir Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotoją Dmitrijų Medvedevą.
S. Šoigu su T. Ivanovu siejo labai artimi ryšiai. Jo sulaikymas ir staigus A. Diumino sugrįžimas į pirmąjį planą gali byloti tik vieną – tai, kad Kremlius S. Šoigu darbu akivaizdžiai nepatenkintas. Nepaisant to, vienas iš Rusijos šaltinių pažymi, jog S. Šoigu atsistatydinimas 2024 metais labai menkai tikėtinas.
V. Putino ir A. Diumino susitikimas gali reikšti ir tai, kad Rusijos prezidentas, galimas dalykas, yra tas atsakingas asmuo, kuris ir priėmė sprendimą dėl T. Ivanovo sulaikymo.
ISW pastebi, kad V. Putinas reguliariai rotuoja jam palankius valdininkus ir karo vadus, taip stimuliuodamas skirtingas frakcijas ir siekdamas savo tikslų.