R.Hijabas, rugpjūčio pradžioje perbėgęs į režimo priešininkų pusę, televizijai "al Arabiya" sakė, kad gynybos ministro generolo Daoudo Rajha ir jo pavaduotojo prezidento svainio Assefo Shawkato žūtis per sprogimą saugumo pastate Damaske jį įtikino, jog šios krizės negalima išspręsti karinėmis priemonėmis.
Jis sakė susitikęs su kitais aukšto rango pareigūnais, tarp jų viceprezidentu Farouqu al Shara, parlamento vadovais ir valdančiosios partijos "Baath" generaliniu sekretoriumi, ir su jais sutaręs prašyti B.Assado pradėti derybas su opozicija.
"Basharas to visiškai atsisakė. Jis atsisakė bet kokio dialogo su opozicija, ar jis vyktų šalyje, ar už jos ribų, ir pareiškė : "Aš nesideru su susiskaldžiusia opozicija. Ji nėra patriotiška opozicija, ji ginkluota", - pasakojo R.Hijabas.
"Mums visiems tai buvo šokas ir mes išėjome iš rūmų. Aš buvau visiškai netekęs vilties, ypač paskutinėmis dienomis, kai Laisvosios Sirijos armija kontroliavo maždaug 70 procentų Alepo" , - pridūrė jis.
B.Assadas siekia numalšinti 18 mėnesių trunkantį sukilimą prieš jo režimą, kuris jau peraugo į pilietinį karą.
Kadangi tarptautinei bendruomenei įsikišus kraujas nesiliovė liejęsis Sirijoje, vienintelė alternatyva buvo apginkluoti opoziciją, sakė R.Hijabas. pridurdamas, kad opozicija kontroliavo didelę Sirijos teritoriją.
"Šiai revoliucijai reikia visokeriopos paramos, kad ši tragedija ir kančios baigtųsi. Sprendimas yra (šalies) viduje ir Sirijos sūnūs gali jį surasti", - sakė jis.
R.Hijabas taip pat atmetė galimybę krizę išspręsti diplomatinėmis pastangomis, kurioms vadovauja Jungtinių Tautų (JT) ir Arabų Lygos pasiuntinys Lakhdaras Brahimi, nes tai, pasak jo, yra laiko gaišinimas.
"Režimas tempia laiką. Girdėjau tai iš Basharo. Nėra kito sprendimo išskyrus tai, ką dabar daro sukilėliai ir Laisvosios Sirijos armija", - sakė jis.