„Pažvelgę į kiekvieno pabėgėlio veidą, ypač vaikų ir moterų (veidus), mes galime pajusti jų kančią“, – sakė Dalai Lama, kuris daugiau nei pusę amžiaus gyvena tremtyje.

„Kiekvieno šiek tiek laimingesnio žmogiško sutvėrimo pareiga yra jiems padėti. Kita vertus, dabar jų yra per daug“, – sakė jis interviu, kurį išspausdino „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

„Europa, pavyzdžiui Vokietija, negali tapti arabiška šalimi, – juokdamasis pridūrė jis. – Vokietija yra Vokietija“.

„Jų yra tiek daug, kad praktiškai darosi sunku“, – kalbėjo Dalai Lama.

Pasak jo, „moraliniu požiūriu, pabėgėlius reikėtų priimti tik laikinai“.

„Tikslas turėtų būti tas, kad jie sugrįžtų ir padėtų atstatyti savo šalis“, – sakė Tibeto dvasinis vadovas.

Praėjusiais metais Vokietija priėmė 1,1 mln. žmonių, bėgančių nuo karo ir skurdo Sirijoje, Irake, Afganistane ir kitose šalyse, tačiau Balkanų šalims nusprendus uždaryti savo sienas per Turkiją į šiaurinę Europą vykstantiems atvykėliams, jų srautas sumažėjo.

Kalbėdamas Indijos šiauriniame kalnų mieste Dharamšaloje, kur yra Tibeto vyriausybės tremtyje būstinė, Dalai Lama taip pat išreiškė viltį, kad vieną dieną jis galės sugrįžti į Tibetą.

„Galbūt po kelerių metų, – sakė aštuoniasdešimtmetis. – Jeigu man atsirastų proga sugrįžti ar bent trumpam apsilankyti, tai būtų didelis džiaugsmas“.

Tūkstančiai tibetiečių pabėgo iš savo tėvynės, kai 1951 metais Kinija įvedė savo kariuomenę į šį Himalajų regioną, ir daugelis įsikūrė Indijoje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (72)