Dar vienas smūgis Kyjivui – Marjorie Taylor-Greene nebeatmeta galimybės balsuoti už tai, kad Atstovų rūmų pirmininkas Mike’as Johnsonas liktų savo poste, nors prieš tai bandė juo atsikratyti. Ji prieštaravo 61 mlrd. dolerių paramos įstatymo projektui, kurį Kyjivui norėjo užtikrinti M. Johnsonas, ir antradienį „The Hill“ sakė, kad „nemanau, jog tai nutiks pradėjus darbą prezidentui Donaldui Trumpui“.

JAV prezidentu išrinktasis D. Trumpas ne kartą kritikavo Amerikos karinę paramą Ukrainai, o šią savaitę jo į komandą paskirtieji asmenys laikosi tokios pačios pozicijos.

„Trumpas davė aiškiai suprasti, kad tai nėra jo ilgalaikis interesas. Norėtų, kad karas pasibaigtų, tad neturėtų mūsų stebinti sprendimai paskirti žmones, kurie pasaulį mato analogiškai. Jie tebus balsai chore“, – ketvirtadienį sakė nacionalinio saugumo ekspertas Gene’as Moranas,

D. Trumpas į JAV generalinio prokuroro postą pasiūlė aršų savo rėmėją Kongreso narį Mattą Gaetzą

Floridos parlamentarą M. Gaetzą D. Trumpas nominavo į generalinio prokuroro pareigas, o kongresmenę iš Havajų T. Gabbard – vadovauti nacionalinei žvalgybai.

Toks pasirinkimas ne tik šokiravo Vašingtoną, bet ir sukėlė nerimo Ukrainai. „Trumpas į generalinio prokuroro postą siūlo paramai Ukrainai nepritariantį politiką“, – tokia buvo „Ukrainskaja Pravda“ antraštė. Publikacijoje pažymėta, kad praėjus trims mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios šis politikas buvo vienas iš dešimties politikų, balsavusių prieš Ukrainos demokratijos gynybos lendlizo aktą, užtikrinantį paramą Ukrainai.

Pabrėžiama, kad M. Gaetzas „žinomas kaip vienas iš iniciatorių“ pašalinti buvusį Atstovų rūmų pirmininką Keviną McCarthy’į – šis veiksmas ilgam įšaldė balsavimą dėl paramos Ukrainai.

Tulsi Gabbard

D.Trumpas M. Gaetzą giria kaip „talentingą ir atkaklų teisininką“, kuris Atstovų rūmų teisingumo departamente, prižiūrinčiame teisingumo departamento darbą, „suvaidino labai svarbų vaidmenį demaskuojant Rusijos apgaulę“.

Nušviesdama T. Gabbard nominaciją „Ukrainskaja Pravda“ ją apibūdino kaip „politikę ir buvusią JAV kariuomenės rezervo pareigūnę, prieštaraujančią paramai Ukrainai“. Nuo 2013 iki 2021 metų ji buvo Demokratų kongresmenė, 2022 metais tapo nepriklausoma politike, o galiausiai prieš mėnesį prisijungė prie Respublikonų.

„Ukrainskaja Pravda“ pažymi, kad Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba „perspėja, kad T. Gabbard daug metų iš Kremliaus gaudavo pinigų už tai, kad darytų įtaką užsienio auditorijai“.

Dienraštis pažymi, kad karo metu politikė ne kartą sakė, kad „Jungtinės Valstijos yra atsakingos už karinę agresiją“ prieš Rusiją, nes daug metų „provokavo“ Rusijos kariuomenę ir „visame pasaulyje skleidė dezinformaciją apie masinio naikinimo ginklus, esą, kuriamus Ukrainos biologijos laboratorijose“.

Mike’as Johnsonas

2022 metais T. Gabbard tuometiniame „Twitter“ rašė nemananti, kad Ukrainoje veikia laboratorijos, kur kuriamas biologinis ginklas, tačiau jai kelia nerimą tai, kad aktyvioje karo zonoje laboratorijos tiria virusus.

Nerimą dėl D. Trumpo nominacijų reiškia ir kiti balsai iš Ukrainos. Amerikos universiteto Kyjive įkūrėjas Romanas Šeremeta tinkle X pažymi, kad T. Gabbard „nuosekliai prieštarauja paramai Ukrainai“, o M. Gaetzas „taip pat pasisako prieš Amerikos pagalbą Ukrainai“.

Sirakūzų universiteto Saugumo politikos ir teisės instituto direktoriaus pavaduotojas Robertas Murrettas „Newsweek“ sakė, kad dar neaišku, kaip klostysis patvirtinimo procesas.

„Pradėjus dirbti D. Trumpo administracijai, neabejotinai keistis paramos Ukrainai sąlygos. Tikslūs kontūrai, kaip tai atrodys, kol kas neaiškūs, viskas labai dinamiška“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)