Abejoja, ar buvo apžiūrėta visa teritorija

Buvęs greitojo reagavimo būrio Long Biče (Kalifornija) vadas Steve’as Nottinghamas šeštadienio šaudymą pavadino „esmine saugumo klaida“.

Jis rūpinosi besilankančių pasaulio lyderių, taip pat ir prezidentų, apsauga, o dabar moko pareigūnus, kaip reaguoti ekstremalių įvykių metu. Ekspertas nurodė teritorijos apžiūros prieš renginį ir vietų, iš kurių galėtų šaudyti šaulys, stebėjimo realiu laiku, trūkumus. Pasak S. Nottinghamo, buvo atsilikta, nes reikėjo iš anksto pasirūpinti tų vietų stebėjimu.

Donaldą Trumpą sužalojęs šaulys buvo užfiksuotas vaizdo įraše

Kaip šauliui pavyko patekti ant aukšto pastato?

Buvęs Alkoholio, tabako, šaunamųjų ginklų ir sprogmenų kontrolės biuro specialusis agentas Jimas Cavanaughas taip pat stebėjosi, kad šauliui pavyko patekti ant aukšto pastato, esančio šautuvo šūvio atstumu nuo rinkimų kampanijos renginio vietos.

Jis prisiminė savo darbo patirtį: „Visada, kiekvieną aukščiau esančią vietą užimdavo jie arba vietos greitojo reagavimo policija. Niekam neleidžiama lipti ant stogų. Jie [teisėsaugininkai] prižiūri aukščiau esančias vietas.“

Galingu šautuvu, kaip antai „AR-15“, galima pataikyti į taikinį, esantį už 183 m, teigė buvęs agentas. „NBC News“, remdamasi „Google Earth“ programos nuotraukų analize, nustatė, kad D. Trumpas stovėjo 135 m atstumu nuo stogo, ant kurio buvo rastas negyvas šaulys.

„Neįtikėtina, kad žmogus buvo aukščiau esančio statinio, o jie [saugumo pareigūnai] to nežinojo“, – pridūrė J. Cavanaughas.

Tiesa, Pensilvanijos policijos leitenantas pulkininkas George’as Bivensas po pasikėsinimo į D. Trumpo gyvybę gynė Slaptąją tarnybą.

„Be galo sunku atvirą visuomenei vietą apsaugoti nuo bet kokios galimos grėsmės ir nuo tikslą turinčio užpuoliko“, – pabrėžė policijos atstovas.

„Tyrimas suteiks galimybę įžvelgti bet kokias padarytas klaidas ir suprasti, ką ateityje galima padaryti geriau“, – pridūrė jis.

JAV Slaptoji tarnyba kol kas neatsiliepė į prašymą pateikti komentarą.

Šeštadienį vakare išplatintame pranešime teigiama, kad FTB atlieka tyrimą, tiria greitojo reagavimo būrio narių bei šios srities technikos specialistų darbą.

Po pasikėsinimo į D. Trumpą kyla klausimų dėl JAV Slaptosios tarnybos veiksmų

Po šeštadienį įvykdyto pasikėsinimo į buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą keliami klausimai dėl Slaptosios tarnybos veiksmų per rinkimų kampanijos renginį, praneša BBC.

Kai D. Trumpas sakė kalbą Pensilvanijos valstijos Batlerio mieste, ant pastato stogo užsilipęs šaulys ėmė šaudyti, o viena kulka D. Trumpui pataikė į ausį. Nuo užpuoliko paleistų kulkų žuvo vienas žiūrovas, o du buvo sunkiai sužeisti. Šaulį nukovė Slaptosios tarnybos snaiperis.

Šios agentūros direktorė Kimberly Cheatle bus kviečiama liudyti JAV Atstovų rūmų Priežiūros komiteto posėdyje liepos 22 d.

Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialusis agentas Kevinas Rojekas per spaudos konferenciją sekmadienį sakė, kad buvo netikėta, jog 20-metis Thomas Matthew Crooksas pradėjo šaudyti ir tik po to jį nukovė Slaptosios tarnybos pareigūnai.

Dėl pasikėsinimo į D. Trumpą vykstą tyrimas, kuriame dalyvauja FTB, Slaptoji tarnyba ir Nacionalinio saugumo departamentas (DHS).

„Amerikiečiai reikalauja atsakymų dėl pasikėsinimo į prezidentą D. Trumpą“, – socialiniuose tinkluose rašė JAV Atstovų rūmų Priežiūros komitetas.

Į D. Trumpą šauta apie 18 val. 11 min., praėjus vos kelioms minutėms po to, kai jis pradėjo savo kalbą. Pasigirdus šūviams jis buvo greitai nuvestas nuo pakylos į jo laukiantį automobilį.

Ant jo ausies buvo matyti kraujas, bet D. Trumpas iškėlė kumštį žiūrovų miniai.

Savo socialiniame tinkle „Truth Social“, jis vėliau rašė, kad kulka perskrodė dešinės ausies viršutinę dalį.

Stephen’as Moore’as, patarėjas D. Trumpo rinkimų kampanijoje, kelia klausimą, ar Slaptoji tarnyba buvo gerai pasiruošusi renginiui.

Duodamas interviu BBC apie pasikėsinimą, jis sakė, kad tai buvo baisi diena.

„Be abejo, D. Trumpui reikia daugiau apsaugos – dabar kyla daug klausimų ar Slaptoji tarnyba buvo visiškai pasiruošusi“, – sakė jis.

FTB incidentą tiria kaip pasikėsinimą į D. Trumpo gyvybę. Teisėsaugininkai TV Kanalui „CBS News“ teigė, kad T. M. Crooksas buvo apsiginklavęs „AR tipo šautuvu“.

Šaulys su savimi neturėjo dokumentų ir buvo atpažintas ištyrus jo DNR.

Teisėsauga dar nenustatė pasikėsinimo motyvo.

Pasak JAV žiniasklaidos, remiantis valstybinio rinkėjų registro duomenimis, T. M. Crooksas buvo registruotas respublikonas. Teigiama, kad 2021 m. jis paaukojo 15 JAV dolerių liberaliai rinkimų grupei.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)