„Kai pasirodė „Wagner“, tai buvo kaliniai, jie neturėjo kovinės patirties, bet jų buvo labai daug. Juos motyvavo tai, kad jie buvo paleisti iš zonos, apginkluoti. Ir pirmosios bangos buvo labai silpnos“, – pareiškė P. Narožnas.
Dabar, anot eksperto, situacija panaši. Juk kol kas Šiaurės Korėja į karą prieš Ukrainą nusiuntė nedidelį kariškių skaičių.
„Kol kas omenyje turima tik apie 11 tūkst. Jei priešo grupuotę laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose sudaro 650 tūkst. žmonių, tai (šiaurės korėjiečių) tėra apie 2 proc. Bet jie mokosi, jie čia atvyko būtent mokytis. Su šiais 11 tūkst. atvyko net trys generolai – didžiulis generolų skaičius tokiam mažai žmonių skaičiui. Jie kaupia patirtį – ją išnagrinės, pritaikys“, – pridūrė P. Narožnas.
Ekspertas pažymėjo, kad Šiaurės Korėjoje jau pradėta bepiločių orlaivių gamyba. Pasak P. Narožno, Šiaurės Korėjoje daugiau nei 200 ginklų gamyklų dirba, naudodamos Putino perduotus išteklius.
„Ir tai gali kelti grėsmę mums – kad gali atvažiuoti kita banga. Ir ji jau bus išmokyta dirbti su dronais, įveikti minų laukus, atremti artilerijos smūgius. Ir svarbiausia, tai gali tapti varikliu situacijos pokyčiams Korėjos pusiasalyje. Šie kareiviai gali pradėti kariauti ten. Jų armijoje – 1,5 mln. kareivių, o dar keli milijonai – atsargoje. Jie gali būti pašaukti ir išsiųsti į frontą. Todėl tai didžiulis pavojus, bet mums tai svertas deryboms su Pietų Korėja, kuri yra viena iš pirmaujančių ginklų gamintojų pasaulyje“, – aiškino P. Narožnas.
Kaip jau buvo pranešta, Rusija naudoja Šiaurės Korėjos kariškius puolamuosiuose veiksmuose Kursko srityje.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę po vyriausiosios karinės vadovybės posėdžio informavo, kad Kursko srityje žuvusių ir sužeistų Šiaurės Korėjos kariškių skaičius jau viršija 3000.