Pentagono vadovo ir Rusijos gynybos ministro pokalbis

Liepos 12 d. Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh pasidalino informacija apie JAV gynybos departamento vadovo Lloydo Austino ir Rusijos gynybos ministro Andrejaus Belousovo pokalbį, kurio metu buvo aptartas Rusijos karas prieš Ukrainą. Tai jau antras toks pokalbis per mažiau nei mėnesį.

M. Feiginas teigia, jog tikėtina L. Austino ir A. Belousovo pokalbių tema – Ukrainos atakos Rusijos teritorijoje, kurių metu prieš valstybę agresorę naudojamos amerikietiškos raketos. Tačiau esminis skirtumas tarp pirmojo ir antrojo skambučių – kontekstas. Apžvalgininko nuomone, antrojo pokalbio priežastimi tapo liepos pradžioje įvykusi masinė raketų ataka.

„Manau, kad tai smūgių pasekmės „Ochmatdyt“ ir kitiems civiliniams objektams. Yra didelių nuogąstavimų, ir manau, kad Maskva turi informacijos, jog rengiamasi galingam atsakui naudojant amerikietiškas raketas, tam, kad atsilyginti, atkeršyti už šį smūgį. Karo metu tai yra įprasta praktika“, – aiškino apžvalgininkas.

Kalbėdamas apie galimas antrojo pokalbio priežastis, M. Feiginas mano, jog Rusijos valdžia baimindamasi dėl galimos atakos iš Ukrainos pusės, ragina Pentagoną užkirsti tam kelią. Jo nuomone, Ukraina atsakydama į „Ochmatdyt“ apšaudymą, gali smogti svarbiems Rusijai infrastruktūros objektams, tokiems kaip Krymo tiltas.

Liepos 12 d. S. Singh savo spaudos konferencijos metu pažymėjo, jog šiuo metu Ukraina negali naudoti dar vasarį jai perduotų ATACMS raketų už Ukrainos teritorijos ribų. Tačiau pažymėjo, jog situacija gali keistis: „Ar Ukrainai gali būti leista ATACMS naudoti atakuojant Rusijos teritorijas? Mes peržiūrime savo strategiją. Kai karas keitėsi, keitėsi ir mūsų politika“, – teigė Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja S. Singh.

M. Feiginas aiškina, jog nerimą Maskvoje kelia tai, jog Ukrainai vis tik gali būti leista naudoti ATACMS raketas Rusijos teritorijoje: „Reikia laukti kažkokio atsako. Maskva nori užkirsti kelią tokiems veiksmams, nes jie mano, kad nuo ukrainietiškų priemonių dar kaip nors apsigins, bet nuo amerikietiškų, tiesą sakant, šansų nedaug“, – savo įžvalgomis apie situaciją Rusijoje dalijosi M. Feiginas.

Grėsmė Rusijos „branduoliniam skydui“

Ukraina, nepaisydama įtemptos situacijos fronte, ne tik ginasi nuo agresorės atakų, bet ir toliau sėkmingai naikina infrastruktūrą pačioje Rusijoje. Infrastruktūrą, naudingą ekonomikai bei karui: naftos perdirbimo gamyklas, karines bazes, kuro saugyklas. Maskvos režimas susiduria su vis didesnėmis netektimis.

Ukrainiečių dronai jau ne pirmą kartą trikdo priešraketinės išankstinio perspėjimo sistemos veiklą, smarkiai apgadindami už jos veikimą atsakingas radiolokacines stotis. Pats M. Feiginas šių radiolokacinių stočių visumą įvardija kaip Rusijos „branduolinį skydą“, teigdamas, jog jo sunaikinimas pakenks Rusijos gynybai.

„Iš esmės tai yra įvairių objektų kompleksas, todėl, žinoma, Maskva taps mažiau apsaugota ir bus labiau linkusi deryboms dėl karo nutraukimo ir viso kito. Juk tai logiška – viena išplaukia iš kito. Kaip jūs pulsite Ameriką, jei neturėsite išankstinio perspėjimo stočių? Jus tiesiog užmėtys branduolinėmis galvutėmis, ir iš Maskvos nieko neliks. Logika čia aiški“, – kalbėjo M. Feiginas.

Apžvalgininkas reziumavo sakydamas, jog Ukraina, naudodama amerikietiškas priemones, atliks visuotinę europinę ir pasaulinę užduotį, užtikrinant saugumą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)